Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Max Keiser si myslí, že „Buffettovci” časom prejdu aj na Bitcoin

Článok

Max Keiser
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Známy komentátor kryptomien Max Keiser, ktorý je autorom populárnej šou Keiser Report, si myslí, že je len otázkou času, kedy sa spoločnosť Berkshire Hathaway, za ktorou stojí miliardár Warren Buffett, začne venovať aj investíciám do Bitcoinu.

Je to len nedávno, čo investičná skupina Berkshire Hathaway začala kupovať akcie spoločnosti Barrick Gold, ktorá sa orientuje na ťažbu zlata. Toto rozhodnutie potvrdilo veľkú zmenu investičnej stratégie Buffetta, ktorý v minulosti investovanie do zlata akoukoľvek formou spochybňoval až zosmiešňoval. ,,Toto je len začiatok obrovského prechodu z finančných prostriedkov, ktoré nedávno zahodil výmenou zlato. Nebude trvať dlho kým on, alebo ktokoľvek, kto ho zastúpi (na čele firmy Berkshire), prejde aj k Bitcoinu,” uviedol Keiser podľa ktorého si Buffett uvedomil, že aktuálne je ten čas, kedy si treba skrz aktíva ako zlato, striebro či Bitcoin chrániť majetok, ktorý sa znehodnocuje slabnúcim dolárom.

Keiser je veľkým zástancom Bitcoinu, no neplatí to o väčšine altcoinov. Obchodovanie ostatn7ch krpyotomien označil za hru na jeden či dva mesiace, no ich kúpu nepovažuje za stratégiu, ktorá bude viesť k dlhodobým ziskom v horizonte 10 či 15 rokov. Nešetril ani kritikou na adresu Ethereum. ,,Je to stále beta verzia. Nemalo by sa ani obchodovať!,“ zdôraznil.

Keiser stupňuje svoju kritiku amerického federálneho rezervného systému (FEDU), ktorý od vypuknutia pandémie koronavírusu tlačí do ekonomiky množstvo nových peňazí. Tvrdí, že drvivá väčšina z nich smeruje do krachujúcich firiem, no koneční spotrebitelia z toho nemajú prakticky žiadnu výhodu. ,,Naopak bitocin prichádza priamo „od boha“ k spotrebiteľom,“ dodal.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne