Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Nielen Bitcoin, ale aj iné krypotomeny majú za sebou rušný týždeň plný zaujímavých správ. Prinášame vám víkendový prehľad TOP noviniek uplynulých dní.

Bitcoin

Pohľad na Bitcoin, ktorý už dlhšiu dobu balansuje nad úrovňou 7000 dolárov, vzbudzuje u väčšiny komunity obavy z ďalšieho prepadu jeho hodnoty. Známy kryptoanalytik FlibFlib, ktorý v roku 2018 úspešne predpovedal pád Bitcoinu až k cene 3000 dolárov, je však aktuálne optimista a myslí si, že súčasná cena je blízko nového lokálneho dna. Viac sa dočítate tu.

Analytik, ktorý predpovedal pád na $3000, si myslí, že Bitcoin je teraz blízko nového dna

Rešpektovaný veterán Peter Brandt, ktorý obchoduje na burze už vyše 45 rokov, aktualizoval svoj dlhodobý pohľad na Bitcoin. ,,Verím, že Bitcoin čaká dlhý príbeh a že skutočne dosiahne cenu 100 000 USD, ak nie viac. Tento názor zakladám nielen na jeho fundamentoch, ale aj na tom, čo vidím na klasických grafoch a kontexte trhu,” uviedol. Viac podrobnosti sa dočítate tu.

Rešpektovaný trader P. Brandt aktualizoval svoje scenáre pre Bitcoin

Téma Bitcoin ETF je stále horúca. Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) potichu schválila nový produkt, ktorý podľa Mika McGlonea z Bloombergu zvyšuje nádej aj na schválenie ETF a to už v budúcom roku.

Bitcoin sa v čínskom ratingu, ktorý vydáva ministerstvo priemyslu a informačnej technológie (CCID), dostal prvýkrát do prvej desiatky najlepších kryptomien. Ide pritom už o 15. vydanie tejto agentúry. Hodnotených bolo celkovo 35 kryptomien. Viac sa dozviete tu.

Čína aktualizovala rating kryptomien: Bitcoin prvýkrát v TOP10

Vplyv Číny na ťažbu Bitcoinu neustále narastá. Podľa štúdie CoinShares majú aktuálne čínski minieri až 66% podiel na celkovom hashrate, teda výpočtovej sile, ktorá je vynaložená na ťažbu BTC. Ďalšími svetovými mocnosťami v oblasti ťažby BTC sú USA, Kazachstan a Rusko.

Hrozí menším minerom kapitulácia, ak sa cena Bitcoinu prepadne ešte nižšie? Tejto téme sme sa cez týždeň venovali v tomto článku.

Zakladateľ nelegálneho online trhoviska Silk Road, Ross Ulbricht, ktorý si aktuálne odpykáva vo väzení doživotný trest, si myslí, že Bitcoin už budúci rok dosiahne cenu 100 000 USD. Dospel k tomu na základe analýzy využitím populárnej teórie Elliot Wave.

Zakladateľ Silk Road odkazuje z väzenia: Bitcoin budúci rok na $100 000

Altcoiny

Šéf a zakladateľ úspešných spoločností Twitter a Square Jack Dorsey chce vytvoriť štandard pre decentralizované sociálne siete, čo by mohlo viesť k tomu, že decentralizovaným sa stane aj samotný Twitter. Pomocnú ruku mu ponúkol Charles Hoskinson z Cardana. Viac sa dočítate tu.

Zaujímavé obdobie zažíva Ethereum, o ktorom sme tento týždeň informovali v súvislosti s viacerými zaujímavými novinkami. Nepochybne dôležitou správou je úspešný hardfork Istanbul. Ten so sebou prináša aj aktualizáciu, ktorá môže viesť z vyriešeniu problému so škálovateľnosťou. Ethereum by mohlo v dohľadnej dobe zvládnuť aj 3000 transakcií za sekundu pri súčasnom zachovaní decentralizácie a súkromia. Viac sa dozviete v tomto článku.

Najznámejší výrobca športovej obuvi a oblečenia NIKE sa rozhodol tokenizovať svoje topánky využitím blockchainu Ethereum. Stanú sa CryptoKicks úspešné? Viac sa dozviete v tomto texte.

Cardano Foundation, jedna z troch organizácii, ktorá sa podieľa na vývoji blockchainu Cardano, oznámila uzavretie spolupráce s reklamnou agentúrou McCann, ktorá má prispieť k zlepšeniu imidžu celého projektu. Firmu McCann využíva na tieto účely aj Microsoft či LinkedIn.

Vážnu bezpečnostnú chybu mal projekt MakerDAO. Známy softvérový inžinier Micah Zolta upozornil, že hacker, ktorý by disponoval okolo 80 000 MKR (40-41 miliónov dolárov) mohol jednoducho uskutočniť útok, ktorým by sa dostal za 15 sekúnd k 340 miliónom USD. Viac sa dočítate tu.

Sociálna sieť Voice vybudovaná na blockchaine EOS by mala už 14. februára spustiť svoju beta verziu. Oznámila to spoločnosť Block.one stojaca za EOS, ktorá chce z Voice vybudovať priameho decentralizovaného konkurenta pre siete ako Twitter či Facebook.

Hodnota kryptomeny MATIC sa tento týždeň z ničoho nič prepadla o 50%. Aké sú možné dôvody tohto prepadu a prečo komunita upodozrieva tím MATIC z manipulácie, sme písali tu.

Libra Association stojaca za vývojom kryptomeny Facebooku Libra potichu aktualizovala svoj whitepaper. Zmena sa týka predovšetkým dividend pre pôvodných investorov, ktoré boli úplne odstránené.

Stellar Lumens (XLM) a platforma KeyStone museli zrušiť najväčší airdrop v histórii kryptomien, v rámci ktorého chceli v priebehu 20 mesiacov distribuovať zapojenej komunite 2 miliardy XLM (okolo 120 miliónov dolárov). Dôvodom prerušenia airdropu bol vznik nekontrolovateľného množstva falošných podvodných účtov, ktoré nebol KeyStone schopný overovať.

Mali by ste vedieť

  • Decentralizované financovanie známe pod skratkou DeFi je príležitosťou pre vybudovanie novej finančnej infraštruktúry. Tejto v posledných týždňoch horúcej téme sme sa venovali tu.
  • Čína pravdepodobne ešte tento rok uskutoční test svojej digitálnej meny na inštitucionálnej a vládnej úrovni. Viac sa dočítate tu.
  • Pomôže blockchain v boji proti fake news? Alex Machinsky si myslí, že áno a Facebook s Google obviňuje, že proti falošným správam nebojujú dostatočne predovšetkým z ekonomických dôvodov.
  • Akcie čínskej spoločnosti Cannan Creative, prvého mining giganta, ktorý je obchodovaný na americkej burze, klesli po úspešnom IPO o vyše 40%.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.