Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Libra aktualizovala svoj whitepaper. Obmedzí konflikty záujmov?

Článok

libra
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Profesor práv z univerzity Georgetown Chris Brummer upozornil, že Libra Assiciation potichu aktualizovala whitepaper kryptomeny Libra, za ktorou stojí Facebook.

Aktualizácia whitepaperu bola očakávaná najmä v súvislosti s revidovaním partnerov projektu. Z asociácie totiž vystúpili viaceré firmy na čele s Mastercard, Visa či PayPal.

Úprava textu, ktorý tvorí základ celého projektu, sa však týkala aj zmeny vo využívaní úrokov z rezervných aktív. Zatiaľ čo pôvodný text uvádzal, že tieto rezervy sa budú využívať na krytie systémových nákladov, udržiavanie nízkych transakčných poplatkov, podporu rastu a vyplácanie dividend pôvodným investorom, čiže členom Libra Association, zmienka o dividendách bola v aktualizácii odstránená.

Úroky tak po novom budú slúžiť len na krytie prevádzkových nákladov, zabezpečenie nízkych transakčných poplatkov a podporu ďalšieho vývoja.

Odstránenie dividend podľa Brummera súvisí s tým, že Libra Association sa týmto krokom snaží odstrániť potenciálny konflikt záujmov medzi členmi asociácie a konečnými používateľmi pripravovanej kryptomeny. Rezervné aktíva, ktorými by mala byť kryptomena krytá, by totiž mali byť stabilné. Ak by sa však vyplácali dividendy z úrokov z týchto aktív, existovala by motivácia zaťažiť rezervy aj rizikovejšími aktívami To by znížilo dôveru užívateľov v Libru, pretože podkladové aktíva by mohli stratiť svoju hodnotu.

Možnosťou je, že Libra Association sa týmto krokom snaží taktiež eliminovať hrozbu, že by bola kryptomena Libra nímaná v očiach Americkej komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) ako cenný papier.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.