Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Stúpli šance na schválenie pravého Bitcoin ETF?

Článok

bitcoin-etf
Canva.com

Americkou komisiou pre cenné papiere a burzu (SEC) nebol doposiaľ schválený žiadny verejne obchodovaný bitcoinový fond známy pod pojmom “Bitcoin ETF“. Po novom je však nádej na jeho schválenie predsa len o čosi väčšia.

SEC v priebehu posledných rokov zamietla dokopy 5 vážnych žiadosti o Bitcoin ETF. Neuspeli bratia Winklevossovci, ani VanEck so SolidX či spoločnosť Bitwise Asset Management. SEC vždy argumentovala predovšetkým tým, že cena bitcoinu je manipulovateľná a žiadatelia o ETF nedokážu poskytnúť záruky, že ochránia svojich zákazníkov.

Teraz sa však zdá, že prípadne schválenie Bitcoin ETF je o čosi reálnejšie. Naznačuje to prekvapujúce rozhodnutie SEC “potichu“ schváliť žiadosť New York Digital Investment Group (NYDIG) o vytvorenie NYDIG Bitcoin Strategy Fund, portfóliového fondu naviazaného na Bitcoin. Klasifikovaný je ako “nediverzifikovaná, uzavretá investičná spoločnosť, ktorá neustále ponúka svoje akcie s cieľom zhodnotiť kapitál investovaním do BTC futures.”

Tento fond bude investovať do termínovaných BTC futures kontraktov vyrovnávaných v dolároch a obchodovaných na burze CME. To znamená, že fond nebude mať pri svojom uvedení na trh žiadny priamy vplyv na bitcoinový blockchain. ,,Fond sa bude snažiť kupovať nejaké množstvo Bitcoin futures tak, aby celková hodnota bitocinov, ktoré sú základom bitcoinových futures vo vlastníctve fondu, predstavovali takmer 100% čistých aktív fondu,” uvádza sa v znení.

Mike McGlone zo spoločnosti Bloomberg Intelligence si myslí, že schválenie tohto produktu zlepšuje vyhliadni na schválenie Bitcoin ETF v budúcom roku na 50 ku 50. ,,Schválenie ukazuje, že lobovanie záujemcov o ETF, ako sú VanEck či Bitwise, sa začína vyplácať,” skonštatoval.

Žiadosť od Bitwise je opäť v hre

19. novembra sme vás na kryptonovinkách informovali, že SEC sa rozhodla ešte raz preskúmať žiadosť spoločnosti Bitwise Asset Management o schválenie ich Bitcoin ETF, ktorú predtým 9. októbra definitívne zamietla. Schválenie jednej z doposiaľ najnádejnejších žiadosti o je teda stále v hre, hoci šanca na schválenie je podľa odborníkov malá.

Analytici trhu dlhodobo označujú prípadné schválenie Bitcoin ETF za správu, ktorá by mohla vyhnať cenu Bitcoinu výrazne vyššie. Medzitým však na trhu vznikli nové služby (Bakkt, Fidelity), ktoré výrazne rozšírili pre inštitúcie možnosti bezpečného investovania do kryptomien. To podľa analytika Briana Kellyho v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi znížilo potrebu schválenia Bitcoin ETF.

SEC prehodnocuje zamietnutie Bitcoin ETF od Bitwise! Zmení napokon názor?

Zdroj: cryptoslate.com  

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.