Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

MATIC sa prepadol za deň o vyše 50%. Binance a MATIC odmietajú obvinenia

Článok

Matic prepad 50%
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Ak ste v posledných dvoch či troch mesiacoch investovali do kryptomeny Matic Network (MATIC), až do posledného dňa ste sa tešili krásnemu zhodnoteniu svojej investície. Posledných 24 hodín však bolo pre MATIC hotovou katastrofou, keď sa cena okolo 0,040-0,041 USD prepadla až k 0,012 USD.

MATIC sa následne mierne stabilizoval a aktuálne sa obchoduje okolo hodnoty 0,02 USD, čo však predstavuje stále približne 50% prepad za menej než 24 hodín.

Po prudkom prepade MATIC sa začali na sociálnych sieťach ako huby po daždi objavovať obvinenia na adresu burzy Binance a autorov samotnej kryptomeny, ktorí mali údajne manipulovať s jej cenou. MATIC bol totiž jedným z prvých projektov, ktoré boli predávané a financované formou IPO skrz Binance Launchpad (počiatočná ponuka mincí, ktoré realizuje burza).

Binance obvinenia o tom, že by umelo nafukovala hodnotu tejto kryptomeny rezolútne odmieta a rovnako tak podozrenia z manipulácie ceny dementujú aj predstavitelia Matic Network. Mimoriadne podozrivo však pôsobili špekulácie, podľa ktorých mal MATIC pred prepadom ceny previesť na Binance asi 15 percent celkovej ponuky svojich tokenov za účelom likvidácie. Mohlo ísť o hodnotu prevyšujúcu vyše 67 miliónov dolárov. Táto informácia však bola rýchlo dementovaná.

K náhlemu prepadu MATIC sa vyjadril aj šéf burzy Binance Changpeng Zhao. ,,Náš tím stále skúma, čo spôsobilo pád, ale už teraz je jasné, že tím MATIC s tým nemá nič spoločné,” napísal a následne naznačil, že prepad mohla jednoducho spôsobiť panika na trhu. ,,Niekoľko veľkých obchodníkov spanikárilo a spôsobili tento cyklus. Bude pre nás veľkou výzvou porozmýšľať nad tým, ako môže burza zasiahnuť do obchodovania ľudí.”

Či už išlo o manipuláciu, alebo nie, tento prípad je ďalším dôkazom veľkej nezrelosti trhu s kryptomenami. Najmä altcoiny s nižšou kapitalizáciou môžu náhle meniť svoju cenu zjavne aj v desiatkach percent. Preto opakujeme, aby ste boli pri svojich investíciách opatrní a nikdy neinvestovali do kryptomien viac, než si môžete dovoliť stratiť. Diverzifikujte svoje portfólio a dopredu rátajte s tým, že sa cena môže pohybovať prudko oboma smermi.

,,Pravidlo jedna v obchodovaní. Nikdy nenakupujte, keď sledujete výbušnú zelenú sviečku a nikdy nenaskakujte do FOMO (strach z premeškanej príležitosti). Vždy príde spätná väzba (pokles),” upozornil ešte 26. novembra Michael van de Poppe. Tento jeho citát pripomenul portál Cointelegraph práve v súvislosti s cenovým vývojom MATIC, ktorý pred týmto prudkým rastom dlhšiu dobu možno až nezdravo rástol.

Zdroj: cointelegraph.com  

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.