Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Ethereum by mohlo čoskoro umožniť tisícky transakcií za sekundu

Článok

Ethereum
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Druhá najhodnotnejšia kryptomena súčasnosti Ethereum (ETH) prešla cez víkend úspešným hardforkom Istanbul, ktorý so sebou priniesol niekoľko vylepšení jej siete. Okrem iného umožnil aj integráciu riešenia pre škálovanie na druhej vrstve s prísľubom umožniť realizáciu viac ako 3000 transakcií za sekundu (TPS) pri súčasnom zachovaní decentralizácie a súkromia.

Grant určený na vývoj riešenia škálovania na druhej vrstve Ethereum dostala v úvode tohto roka od Ethereum Foundation spoločnosť Matter Labs. Odvtedy pracuje na vytvorení riešenia s názvom ZK Sync, ktoré by malo vyriešiť starosti so škálovateľnosťou Ethereum popri tom, ako neobmedzí ochranu osobných údajov užívateľov a bude užívateľsky ľahko použiteľné.

,,Úspešné riešenie problému škálovania vo verejných blockchainoch nie je len vecou vysokej priepustnosti samotných transakcií. Musí sa prihliadať aj na uspokojenie požiadaviek miliónov používateľov, ktorí nechcú obetovať decentralizovanosť. Medzi predpoklady hromadnej adopcie kryptomien patria vysoká rýchlosť, nízke náklady, jednoduchá užívateľská skúsenosť (UX) a ochrana osobných údajov,” povedal zakladateľ Matter Labs Alex Gluchowsky.

ZK Sync je navrhnutý tak, by umožnil tisíce transakcií za sekundu pri zachovaní bezpečnosti a vysokom stupni cenzúry. Vďaka technológii s označením ZK Rollup umožní riešenie na druhej vrstve pomocou smart kontraktu na mainnete, kým výpočty a ukladanie budú realizované off-chain.

ZK Rollup má zachovať bezpečnostné funkcie základného protokolu. Validátori nikdy nebudú môcť poškodiť systém alebo ukradnúť prostriedky. Používatelia budú mať vždy možnosť získať prostriedky naspäť, ak validátori nebudú spolupracovať. Systém nepotrebuje dôveryhodnú tretiu stranu, ktorá by monitorovala bloky, aby sa zabránilo podvodom.

,,ZK Sync bude mostom na privedenie miliónov používateľov do kryptomien. Stanovujeme vysoký štandard pre užívateľskú skúsenosť a ukážeme, že technológia ZK je schopná poskytnúť webový zážitok bez obetovania hodnôt revolúcie blockchainu (decentralizácie pozn. red.),” povedal Gluchowky.

Problémy Ethereum so škálovateľnosťou sú zjavné. Viackrát to priznal aj hlavný predstaviteľ tejto kryptomeny Vitalik Buterin. Či však bude riešenie od Matter Labs tým, ktoré ich odstráni, ukáže až čas.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.