Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Cardano uzavrelo spoluprácu s McCann. Jeho služby využíva aj Microsoft či LinkedIn

Avatar

Článok

zo dňa

cardano

Pomalšia realizácia plánovaných cieľov v porovnaní s konkurenciou a slabšia propagácia projektu. To sú dve najčastejšie výčitky, ktoré zaznievajú z komunity fandiacej kryptomene Cardano (ADA). Kým prvý problém je zdá sa už minulosťou, veď Shelley a staking klopú na dvere, Cardano intenzívne pracuje aj na zlepšení svojho imidžu.

Marketingovú oblasť týkajúcu sa Cardano má na starosti Cardano Foundation, nadácia, ktorá bola častokrát kritizovaná za nie príliš ideálny spôsob prezentácie projektu a komunikáciu s komunitou. Po zmene vedenia sa však začali hýbať ľady, čoho dôkazom je aj čerstvé oznámenie o uzavretí spolupráce s marketingovou agentúrou McCann Dublin. Nejde pritom len tak o hocijakú spoločnosť – na služby McCann sa spoliehajú aj Microsoft, LinkedIn či nórske aerolinky.

Írska pobočka McCann bude mať dôležitú úlohu – vylepšiť imidž Cardano, počnúc prehodnotením súčasnej marketingovej stratégie a návrhom nových riešení. ,,Značka hrá kľúčovú úlohu pri adopcii Cardana, pretože čím viac organizácii sa rozhoduje integrovať do svojich operácii tretiu generáciu blockchainových riešení,” povedal k uzavretiu spolupráce globálny riaditeľ PR v Cardano Foundation Bakyt Azamikanov.

Jenny Paerzold z McCann Dublin povedal, že obe spoločnosti si okamžite sadli. McCann si uvedomuje dôležitosť a potenciál kryptomien. Paerzold je presvedčený, že ich pokrok je nezastaviteľný a rozhodne budú súčasťou finančného systému.

Zdroj: cryptoslate.com

300x250

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Cardano

Vývoj testnetu Cardano pokračuje veľmi dobre. Priemerná odmena vychádza zatiaľ 11% ročne

Avatar

Článok

zo dňa

od

cardano

Tím vývojárov stojacich za kryptomenou Cardano (ADA) usilovne pracuje na zdokonaľovaní testnetu fázy Shelley, ktorá so sebou prináša možnosť stakingu tokenov ADA.

Primárnym cieľom vývojárov je vyriešiť nedostatky týkajúce sa stability testovacej siete. Spustenie testnetu Shelley sa stretlo s možno až neočakávaným záujmom komunity a staking poolov, ktorých počet sa blíži k stanovenému cieľu 1000. Obrovský záujem však poukázal aj na mnohé nedostatky, ktoré sa snaží Cardano promptne riešiť.

O týchto problémoch hovoril nielen Charles Hoskinson, ale aj projektový Dimitris Poulopoulos, ktorý v rámci vysielania na YouTube vysvetlil problémy, s ktorými jeho tím v posledných dňoch zápasil. Poulopoulos uviedol, že už aktualizácia s označením 0.8.6 priniesla zlepšenie stability a pozitívnu odozvu komunity. Následne bol na rade upgrade s označením 0.8.7, ktorý podľa vývojárov priniesol ďalšie zlepšenie.

Cardanians.io: Pokračuje to veľmi dobre

Pokroky na tesntete Shelley podrobne sleduje aj projekt Cardanians.io, na čele ktorého stoja českí ambasádori Cardano Lukáš Bárta a Jaromír Tesař. ,,Můžeme s klidem říci, že z našeho pohledu vývoj a pokrok v Cardano Testnetu pokračuje velmi dobře. Na základě údajů z našeho nástroje adapools.org je aktuálně registrováno 940 poolů, z nichž 202 generuje denně alespoň 1 blok. Průměrná výše odměn zatím vychází kolem 11% ročně což jsou na testnet úžasné údaje a decentralizace v podání Cardana vypadá oproti ostatním pokusům o decentralizaci opravdu funkčně a smysluplně,” uviedol Lukáš Bárta. ,,24.1. vyšla nová verze jormunganderu 0.8.7. která opravila spoustu chyb a přinesla několik změn a tak provozovatelé nodů mají o několik starostí méně s příchodem nové verze, namátkou třeba,” informoval v skupine skupine Cardano [ADA CZ/SK.

Celý február by mal byť venovaný z pohľadu vývoja predovšetkým problémom so stabilitou.  O dátume spustenia mainnetu Shelley sa zatiaľ len špekuluje, no komunita dúfa, že by sa tak mohlo stať v prvom polroku 2020.  Následne sa budú môcť do stakingu ADA zapojiť všetci holderi ADA tokenov a nie len tí, ktorí tak urobili pri tzv. “slapshotoch” na peňaženkách Deadolus a Yoroi. Cardano aktuálne úzko spolupracuje aj s burzami a informuje o nových partnerstvách.

300x250

Čerstvé informácie o vývoji na Cardano nájdete vo facebooku skupine Cardano [ADA CZ/SK

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Cardano

Cardano čaká vo februári hardfork. Jej komerčné rameno pomáha Uzbekistanu

Avatar

Článok

zo dňa

od

cardano

Hlavný predstaviteľ kryptomeny Cardano (ADA) a zároveň šéf spoločnosti IOHK, ktorá je jednou z troch, ktorá sa podieľa na vývoji tohto projektu, Charles Hoskinson, v rámci svojej pravidelnej rubriky Ask me anything (AMA), prezradil, že Cardano čaká vo februári hardfork.

Hardfork bude súvisieť s upgradeom konsenzuálneho algoritmu. Hoskinson povedal, že si je pomerne istý tým, že v polovici februára bude implementovaný Ouroboros Byzantine Fault Tolerance (OBFT). ,,Stále o tom diskutujeme s našimi partnermi na burzách, a chceme sa ubezpečiť, že všetka infraštruktúra bude usporiadaná tak, aby všetko dopadlo dobre,” uviedol.

,,Cardano sieť na mainnete je teraz v Byron ére a používa Ouroboros Classic (federated blockchain). Aby sa mohlo prejsť na decentralizovanú verziu, teda do Shelley éry, je potrebné vymeniť konsenzus. Prvý, ktorý bude nasadený, bude pravé Ouroboros BFT,” vysvetľuje v Cardano [ADA] SK/CZ skupine ambasádor Cardano Jaromír Tesař. Podrobnosti o hardforku sa dočítate v češtine tu.

Hoskinson okrem oznámenia dátumu blížiaceho sa hardforku prezradil aj to, že hardvérová peňaženka Ledger by mohla už čoskoro integrovať softvér peňaženky Cardana Deadalus.

Spolupráca v Uzbekistane

Komerčné rameno Cardano, Emurgo, medzitým uzavrelo partnerstvu s vládou Uzbekistanu a spoločnosťou Kobea Group & Infinity Blockchain Holdings, s cieľom vytvoriť pracovnú skupinu na vývoj predpisov pre ponuku security tokenov (STO) exchange tokenov (STXs).

300x250

V rámci iniciatívy budú Emurgo a Kobea poskytovať poradenské služby týkajúce sa infraštruktúry pre digitálne bankovníctvo aktív a vzdelávania o blockchaine.

Emurgo bude skúmať potenciál pre blockchain tretej generácie Cardano v tejto krajine a integruje svoju vzdelávaciu platformu pre blockchain v rámci miestnych univerzít s cieľom vyškoliť študentov v Uzbekistane ako budúcich odborníkov na blockchain.

Tokenizáciou tradičných akcií prostredníctvom STO má Uzbekistan v úmysle zvýšiť transparentnosť a bezpečnosť finančného sektora.

Napriek tomu, že krajina skrz spoluprácu s Emurgo vyjadruje náklonnosť k technológii kryptomien, vláda zatiaľ preukazuje zmiešané postoje k ich používaniu. Koncom minulého roka totiž nariadila zákaz ich kúpy.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Cardano

Charles Hoskison: Táto dekáda bude patriť Cardano!

Avatar

Článok

zo dňa

od

Hoskinson

Spoluzakladateľ Ethereum Charles Hoskinson niekoľko dní po oslavách vstupu ľudstva do novej dekády vyjadril presvedčenie, že toto desaťročie bude patriť kryptomene Cardano (ADA).  

Hlavný predstaviteľ Cardano Charles Hoskinson zastávajúci pozíciu generálneho riaditeľa spoločnosti IOHK, ktorá je jednou z troch organizácii, ktoré zastrešujú celý projekt, povedal, že po úspešnom spustení testnetu fázy Shelley a zapojení sa vyše 500 staking poolov, mieri Cardano k tomu, aby úspešne komercializovalo technológiu, ktorú vyvíja posledné tri roky.

Pravdou je, že spustenie Shelley sa nezaobišlo bez komplikácii, ktoré sa týkajú najmä funkčnosti poolov, no keďže ide testovaciu fázu, málokto by predpokladal, že všetko pôjde “ako po masle“. Devepoleri sú dobre naladení, pretože spustenie testnetu potvrdilo veľký komunitný záujem a tempo vytvárania nových staking poolov prekonalo očakávania.

Hoskinson počas svojho pravidelného YouTube vlogu “Ask me anything” (AMA), hovoril o budúcich plánoch pre IOHK, Cardano Foundation a Emurgo (spomínané tri spoločnosti, ktoré sa podieľajú na vývoji). V rámci najnovšej časti priznal, že nebyť Bitcoin ako prvej kryptomeny, možno by Cardano nikdy nevzniklo. ,,Musíme si pamätať odkiaľ sme prišli – vznikli sme z bitcoinov,” upozornil.

Nasledujúce desaťročie bude podľa neho plné zmien v mnohých odvetviach. Myslí si, že hnacou silou, ktorá povzbudí ekonomiky rozvojových krajín, budú hlavne kryptomeny. Cardano v tejto oblasti plánuje dosiahnuť bezprecedentný úspech.

300x250

,,Toto je desaťročie Cardana,” vyhlásil odvážne a dodal, že vývojári robia všetko preto, aby sa Cardano do konca tejto novej dekády stalo najdominantnejšou silou v kryptopriemysle.

Zároveň je presvedčený o správnom nastavení celého projektu, ktorý kladie mimoriadny dôraz na správne nastavenie technológie. Vďaka očakávanému naplneniu cieľa vytvoriť platformu, ktorá zvládne každý deň miliardy transakcií, je podľa neho dosiahnutie počtu miliardy používateľov skutočne reálne.

Ak ide o budúcnosť kryptomien, hoci Hoskinson verí, že Cardano bude jednotkou, nemyslí si, že nebude preňho existovať žiadna konkurencia. Nemáme čakať, že zostane jeden blockchain, ktorý bude vládnuť všetkým. Verí, že budúcnosť bude ponúkať internet vzájomne prepojených blockchainov, ktoré budú musieť medzi sebou spolupracovať. ,,Buď spolu uspejeme, alebo spoločne zlyháme,” tvrdí.

Podľa roadmapy by malo Cardano v tomto roku dokončiť nielen fázu Shelley, ale aj Goguen (smart kontrakty) a Basho (škálovanie). Spoliehať sa na roadmapu sa však nemôžeme a samotný Hoskinson povedal, že žiadne konkrétne dátumy neprezradí.

Cardano sa naďalej javí skôr ako zaujímavá dlhodobá investičná príležitosť (nevnímajte to však ako investičnú radu), než ako projekt, ktorý by mala v dohľadnej dobe čakať obrovský nárast hodnoty. Aktuálne je cely trh závislý na Bitcoine, ktorý diktuje tempo oboma smermi. Ak sa aj cena Cardana v dohľadnej dobe zvýši, spod nadvlády Bitcoinu sa tak skoro nedostane a teda ak Hoskinson vníma Cardano ako jednotku, určite predpokladá, že k tomuto cieľu sa môže dopracovať najskôr až o niekoľko rokov.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Cardano

Cryptoslate: Tri faktory, ktoré ovplyvňujú cenu Cardano

Avatar

Článok

zo dňa

od

cardano

S odstupom pár týždňov sa portál CryptoSlate opäť venoval téme kryptomeny Cardano (ADA). Zhrnul tri dôvody, prečo je cena ADA aktuálne tak nízko a taktiež poukázal na faktory, ktoré by mohli tento trend zmeniť.

Hoci Cardano (ADA) má mnoho fanúšikov, treba upozorniť, že oproti svojim rekordným hodnotám klesla cena ADA až o 97%. To dozaista sklamalo mnoho investorov, ktorí nakupovali Cardano vo fáze “FOMO“. Po vytriezvení z ošiaľu roka 2017 prichádza na rad triezve zhodnotenie aktuálnej situácie celého projektu.

1. Nízke volume a nízky dopyt

Faktorom, ktorý môže negatívne vplývať na cenu ADA, sú nízke objemy a nízky dopyt po jeho obchodovaní. Oproti Bitcoinu sa Cardano zatiaľ nedarí preukázať nárast v objeme obchodovania na hlavných kryptomenových burzách. Nízke objemy, nízka volatilita a rastúci pokles obchodnej činnosti ešte viac odrádzajú traderov.

,,Toto (Cardano) je niečo, čomu by som sa vyhýbal pri kúpe. Pred tým, ako sa prepadla (ADA), vykazovala vysokú neaktivitu z pohľadu pohybu ceny za posledných 7 mesiacov. Nevidím žiadny dôvod na investovanie alebo obchodovanie s tokenmi, ktoré majú cenovú akciu alebo grafy, ktoré vyzerajú takto,” upozornil analytik známy pod prezývkou The Crypto Cactus.

300x250

2# Dobrá technológia, aktívna komunita, málo komerčných projektov

So spustením testnetu fázy Shelley sa potvrdilo, že Cardano má silnú a aktívnu komunitu používateľov a vývojárov  -potvrdzujú to aj údaje z GitHubu. Už počas testnetu dokázalo Cardano zabezpečiť nakoľko násobne viac staking poolov než má EOS a Tron (hoci treba priznať, že princíp ich stakingu funguje odlišne).

Mínusom je však nedostatok komerčných projektov a aplikácii, ktoré využívajú ADA tokeny. Toto by sa mohlo zmeniť v čase, kedy Cardano prejde na fázu Goguen a spustí možnosť vytvárania smart kontraktov. Dokončenie fázy Goguens sa očakáva niekedy v tomto roku. Podľa roadmapy už v prvej polovici, hoci spoliehať sa na roadmapu by zrejme nebol dobrý nápad.

Cardano tvrdí, že má lepšiu technológiu než Ethereum a ďalšie popredné siete blockchainov, ale ak ich komerčné projekty a decentralizované aplikácie (Dapps) nedosiahnu želanú trakciu, cena ADA sa výraznejšie nezmení. Práve to je úlohou Cardano Foundation zabezpečiť, aby stúpla adopcia a popularita samotného projektu. Jednoducho “zamakať” na marketingu. Charles Hoskinson, ktorý je hlavným predstaviteľom celého projektu priznal, že v minulom roku sa nepodarilo v tomto smere dosiahnuť dostatočný pokrok.

3# Strmý nárast v roku 2018, kde je suport a rezistencia?

Posledným faktorom, ktorý ovplyvňuje cenu Cardano, ktoré v januári 2018 stálo až 1,25 USD a aktuálne je vo vyše 97 percentom mínuse, je jeho samotná cena. Na grafe ADA podľa tvrdení portálu CryptoSlate zatiaľ nevidno jasnú technickú úroveň silného supportu a neexistujú ani žiadne jasné úrovne silnej rezistencie. Obchodovanie ADA preto môže byť pomerne riskantné.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Cardano

Cardano (ADA) kleslo na tohtoročné low. Aké sú dôvody?

Avatar

Článok

zo dňa

od

cardano

Hoci sa projekt Cardano (ADA) teší silnej komunite, rok 2019 pre investorov priaznivo nedopadol. Portál CryptoSlate vo svojom čerstvom článku analyzuje dôvody prepadu ceny ADA a tiež vyhliadky pre tento projekt do budúceho roka.

Cardano (ADA) sa aktuálne obchoduje len za niečo vyše 0,034 USD, čo je hodnota blízka úrovniam z úvodu roka 2019, kedy sa Bitcoin prepadol k približne 3 000 USD. Aj v porovnaní s tohtoročným maximom, ktoré atakovalo cenu 0,10 USD ide o výrazne oslabenie. Nízka hodnota ADA, ktorá je aktuálne na míle vzdialená historickému rekordu 1,18 USD (-97,14%) súvisí podľa Cryptoslate s dvoma hlavnými faktormi:

  • Výrazne oslabenie celého trhu s altcoinami
  • Cardano zatiaľ nemá žiadne komerčné funkčné aplikácie

Slabosť trhu s altcoinami

Pokiaľ ide o prvý dôvod, v tomto smere je Cardano na tom rovnako ako prakticky všetky ostatné kryptomeny, ktoré rovnako ako ADA výrazne oslabovali v páre s Bitcoinom. V roku 2019 jednoducho diktoval tempo Bitcoin a altcoiny na to doplácali či už išiel BTC smerom hore, alebo nadol. Dá sa predpokladať, že tento trend môže pokračovať aj v roku 2020.

Fundamenty Cardano

Cardano má silnú komunitu. Údaje z GitHub, ktoré sú dobrým ukazovateľom vývojovej činnosti na sieti, ukazujú, že Cardano malo v roku 2019 aktívnejších developerov než Ethereum či Stellar. Aktuálne je projekt v štádiu testnetu fázy Shelley, s čím súvisí aj spustenie stakingu. Keď sa Cardano podarí doladiť chyby na testnete (zatiaľ ich nie je málo), má prísť ostré nasadenie na mainnet.

Podľa roadmapy na cardanoroadmap.com sa s dokončením fázy Shelley počíta do konca roka 2019, no už teraz je jasné, že sa to nestihne.

300x250

Ďalšia fáza, ktorá by mala byť dokončená už v prvej polovici roka 2020, nesie názov Goguen. Práve tá má priniesť smart kontrakty, čím by sa malo Cardano dopracovať k tomu, že sa v jeho ekosystéme budú vytvárať reálne funkčné decentralizované aplikácie, u ktorých doteraz dominuje predovšetkým Ethereum. Cardano by teda už v priebehu budúceho roka mohlo začať výraznejšie prehovárať nielen do DApps (decentralizované aplikácie), ale aj do decentralizovaného financovania (DeFi).

Roadmapa Cardano, ktorá pôsobí vzhľadom na predchádzajúce skúsenosti možno až prehnane optimisticky, ráta s tým, že v roku 2020 bude dokončená aj fáza Basho súvisiaca so škálovaním a taktiež posledná naplánovaná fáza Voltaire, ktorá by mala definitívne zveriť celý projekt do rúk komunity, čím bude zabezpečená absolútna decentralizácia.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Cardano

Ako na staking Cardano (ADA) v peňaženke Yoroi a veľký kompliment od Weiss Ratings

Avatar

Článok

zo dňa

od

Cardano Yoroi

Ako sme vás informovali pred dvoma dňami, projekt cardanians.io vypracoval v češtine stručný návod, ako už v rámci testnetu stakeovať kryptomenu ADA cez peňaženku Deadalus. Dnes vás chceme upozorniť, že návod na staking Cardana (ADA) vznikol už aj k populárnej peňaženke Yoroi.

Light peňaženka Yoroi je u mnohých členov tejto komunity obľúbenejšia, pretože nesťahuje celý blockchain a nevyužíva teda také množstvo miesta na disku. Podobne ako v prípade Deadalus sa cez ňu dá pohodlne stakeovať ADA už v rámci testnetu fázy Shelley.

>>> Návod ako stakeovať tokeny ADA cez peňaženku Yoroi nájdete tu <<<.

Pokiaľ ide o staking ADA spustený v úvode týždňa, ten sa teší veľkému záujmu a cieľ dosiahnuť míľnik 1 000 poolov je čoraz bližšie. ,,Počet poolov Cardano Shelley testnetu prekonal 400. Dostaneme sa na 500 ešte pred koncom roka?”  napísal v noci Twitter cardanians.io, za ktorým stoja oficiálni českí ambasádori Jaromír Tesař a Lukáš Bárta.

300x250

Americká ratingová agentúra Weiss Crypto to vidí s Cardano taktiež pozitívne. Včera publikovala na Twitteri zaujímavý status: ,,Cardano je jednoznačne jedným z najpodcenenejších kryptomenových aktív na trhu. Cena neodzrkadľuje fundamenty.“

O stakingu ADA v Deadalus penaženke nájdete viac informácii tu:

Chcete stakeovať ADA v peňaženke Daedalus? Pozrite si český návod

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Cardano

Cardano hravo prekonalo DPoS pooly konkurenčných EOS a Tron

Avatar

Článok

zo dňa

od

cardano

Už včera sme vás informovali, že Cardano úspešne spustilo testnet fázy Shelley, v rámci ktorého bol spustený aj dlhoočakávaný staking. Zapojených je doňho už viac ako 2,6 miliardy tokenov ADA v 281 rôznych staking pooloch. Je to 10-krat viac poolov, než má EOS (21) alebo Tron (26).

Charles Hoskinson, riaditeľ tímu IOHK a popri tom zakladateľ a hlavná tvár Cardano, uviedol, že cieľom je vytvorenie až 1 000 staking poolov. Hoci sa toto číslo javí v tomto čase ako príliš ambiciózne, spustenie testnetu a takmer okamžitý vznik už vyše 260 poolov naznačujú, že to nie je nemožné.

Kým prvých 24 hodín prinieslo vznik prvých 120 poolov, k včerajšiemu dňu sa tento počet viac než zdvojnásobil. Ak by sa zachovala táto miera rastu, 1000 poolov by mohlo vzniknúť skôr, než sa predpokladalo.

TIP: Ak vás zaujíma možnosť stakingu ADA, prečítajte si tento článok aj s odkazom na český návod.

Aj keď fáza Shelley, ktorá má doviesť Cardano k decentralizácii väčšej, než má kráľ kryptomien Bitcoin, je stále len v plienkach, komunitu teší, že už teraz v tomto smere hravo prekonali konkurenčné projekty ako sú EOS a TRON, ale dá sa povedať, že aj najvážnejšieho konkurenta Ethereum, či samotný Bitcoin.

300x250

,,Existuje už vyše 250 poolov na Cardano Shelley testnete. Všetky majú právo vytvárať nové bloky. V súčasnosti ich neexistuje viac než 10 v Proof-of-Work Bitcoinu a Ethereum. Je iba 21 a 28 v DPoS (Delegated Proof of Stake) EOS a Tronu. Toto je budúcnosť decentralizácie!,” zhodnotil úspech Cardano v prvých dňoch fázy testnetu Shelley projekt venujúci sa tejto kryptomene cardanians.io.

Prečítajte si tiež:

Chcete stakeovať ADA v peňaženke Daedalus? Pozrite si český návod

Zdroj: cryptoslate.com

Čítať ďalej

Cardano

Chcete stakeovať ADA v peňaženke Daedalus? Pozrite si český návod

Avatar

Článok

zo dňa

od

Deadalus Cardano

Jeden z najzaujímavejších kryptomenových projektov Cardano (ADA) vstupuje do novej éry. Pred dvoma dňami bola úspešne spustená testnet fáza Shelley, ktorá vedie ku kompletnej decentralizácii celého projektu a zároveň prináša odmeny držiteľom ADA tokenov formou stakingu.

V skratke úplne zjednodušene: Ak vlastníte nejaké tokeny ADA, odteraz ich môžete delegovať už v rámci testnetu na jeden zo staking poolov, za čo budete odmenený novými tokenmi ADA, ktoré budú následne prenesené aj do mainnetu. Držanie ADA vám teda neponúka len špekulatívnu investičnú príležitosť v podobe rastu hodnoty týchto tokenov vo fiatovom vyjadrení (doláre, eurá, koruny), ale aj možnosť získať ďalšie.

Kalkulačku, koľko percent vám môže priniesť delegovanie vašich ADA na jeden zo staking poolov, nájdete na stránke staking.cardano.org/en/calculator/. My sme pre ilustráciu použili príklad so 100 000 ADA (v čase písania článku okolo 3 370 USD). Kalkulačka uvádza, že pri stakingu takéhoto množstva tokenov ADA by mala byť vaša odmena za rok okolo 7,178%, teda okolo 7 178 ADA (pri súčasnej cene ADA okolo 241 dolárov resp. 216 eur).

Ada Staking Kalkulačka

Staking poolov po prvom dni vzniklo už vyše 250 a neustále pribúdajú nové (nový staking pool môžete teoreticky vytvoriť aj vy). Autori projektu na čele s Charlesom Hiskinsonom dúfajú, že sa čoskoro podarí naplniť cieľ 1000 poolov, čo by malo viesť k vzniku siete, ktorá bude mimoriadne bezpečná a zároveň decentralizovaná na úrovni, ktorej podľa Hoskinsona nemôže v tomto smere konkurovať ani Bitcoin. Zapojiť sa do stakingu teda znamená, že prispievate k bezpečnosti a decentralizácii Cardano.

300x250

Projekt Cardanians.io na čele s českými ambasádormi Cardano Lukášom Bártom a Jaromírom Tesařom spracoval podrobný prehľadný návod, ako sa môžete do stakingu ADA v testnete zapojiť aj vy prostredníctvom peňaženky Deadalus. Ak vás táto možnosť zaujala, celý  návod napísaný v češtine nájdete na tejto stránke:

Cardano staking Deadalus návod

V prípade akýchkoľvek otázok týkajúcich sa návodu, alebo všeobecne ohľadom kryptomeny Cardano, neváhajte navštíviť FB stránku československej komunity Cardano [ADA] CZ/SK.

Zdroje: medium.com

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza (17.12.): Aktualizácia stavu Ethereum, Litecoin a Cardano

Andrej Kalvoda

Článok

zo dňa

analyza-kalvoda-altcoiny

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k trhu s kryptomenami. Najnovším členom zostavy je autor trading portálu Blockspace Andrej Kalvoda, ktorý vám prináša pohľad na vysoko kapitalizované altcoiny.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

ETH/USDT

Ethereum nám dokončilo pohyb do zóny k 133 USD, dokonce pokračovalo dál a porušilo sledovaný bat pattern. Stále se zde ale dívám na swingový scénář, který jsme sledovali několik posledních týdnů. Jako reverzní zóna by měla působit celá oblast až k 123 USD.

LTC/USDT

Litecoin bohužel porušil strukturu A&E bottom a propadli jsme na nižší úrovně. V této chvíli se nám ale tvoří bullish divergence na RSI na 1D i 12h grafu, takže očekávám nějaký bounce a otestování S/R úrovně kolem 42 USD. Reakcí na tuto úroveň zjistíme další postup. 

300x250

ADA/BTC

U Cardana se stalo to, před čím jsem varoval před týdnem. Rozbila se zde neckline H&S a další zajímavý support leží až kolem 470-460 sat. 

ANKETA

Coming Soon
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Andrej Kalvoda

blockspace-90-90Andrej Kalvoda
V prostředí tradingu jsem od roku 2015 a poslední dva roky se velmi intenzivně věnuji trhu kryptoměn. Na začátku 2018 jsem založil stránku Blockspace s vizí, že pomocí jednoduchých a přehledných analýz dokážu dopomoct k tomu, aby byla kryptoměnová komunita lépe informovaná. Věřím, že se záměr podařil, protože dnes mám to štěstí pomocí svých analýz pomáhat stovkám lidí každý den.

Čítať ďalej

Cardano

Cardano spustilo staking na testnete Shelley. Záujem je veľký

Avatar

Článok

zo dňa

od

Cardano shelley

Staking kryptomeny Cardano (ADA) bol úspešné spustený. V priebehu prvých 24 hodín doňho zapojili držitelia tokenov viac ako 5 miliárd mincí ADA v hodnote približne 195 miliónov dolárov.

Spoločnosť IOHK informovala o úspešnom spustení testnetu Shelley na Twitteri: ,,Naša úžasná Cardano komunita vyvinula cez víkend obrovské úsilie s vyše 240 poolmi (ďalšie pribúdajú), ktoré sú pripravene na staking. Ďakujeme vám. Hodlerom ADA dáme vedieť hneď ako to bude možné, kedy budú mať odmeny za staking dostupne na ich peňaženkách – prihláste sa na odber informácii na staking.cardano.org.”

Zo spomínaných 240 poolov bolo aktívnych v prvý deň od spustenia približne 120. Spoločnosť IOHK je presvedčená, že Cardano je na dobrej ceste dosiahnuť svoj cieľ vytvoriť 1 000 funkčných staking poolov, vďaka čomu by sa Cardano mohlo stať decentralizovanejšou kryptomenou než je samotný Bitcoin.

IOHK ponúka užívateľom, ktorí sa zapojili do testovacej fázy  kalkulačku, ktorá im umožni vypočítať si odhadovanú odmenu, ktorú dostanú za staking ADA. Napríklad tí, ktorí vložili 100 000 ADA, čo je v súčasnosti okolo 3 600 dolárov, by mohli zarobiť okolo 260 dolárov ročne.

Po úspešnom testnete je naplánované ostré spustenie fázy Shelley, ktoré umožní zapojiť sa do stakingu všetkým držiteľom ADA tokenov. Očakáva sa, že by sa tak mohlo stať už začiatkom roka 2020, no my skôr uvádzame triezvejší odhad okolo prvej polovice roka 2020.

300x250

Na vízii stakingu Cardano je zaujímavé to, že užívatelia budú môcť so svojimi ADA tokenmi neustále narábať a do stakingu sa môžu zapojiť držitelia akéhokoľvek množstva tokenov bez ohľadu na ich celkovú hodnotu.

Zdroj: cointelegraph.com  

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-