Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V priebehu týždňa vám prinášame prostredníctvom samostatných článkov a rýchleho denného prehľadu desiatky zaujímavých správ zo sveta kryptomien. Rozhodli sme sa, že raz do týždňa, teda v nedeľu, vám poskytneme súhrn toho najpodstatnejšieho.

Bitcoin

Témou, ktorej sa počas tohto týždňa venoval veľký priestor, bola štúdia, ktorú vypracovali akademici amerických univerzít v Ohiu a Texase. Ich záverom je, že bullrun Bitcoinu v rok 2017 bol zmanipulovaný jednou jedinou entitou – Bitfinexom. Podrobnosti sa dočítate tu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Štúdia spomínaných akademikov sa však stretla s pomerne veľkou kritikou. Ako prví sa k nej vyjadrili Ari Paul a Samson Mow, ktorí sa zhodli na tom, že závery tejto práce sú hlúposťou.  O dva dni neskôr publikoval portal Cointelegraph ďalší článok, v ktorom poukázal na tri hlavné dôvody, prečo táto štúdia má od pravdy naozaj ďaleko.

Pozitívnu predpoveď pre cenu Bitcoinu vyriekol šéf burzy Binance Changpeng Zhao. Je presvedčený, že cena najznámejšej kryptomeny 16 tisíc dolárov, bude už čoskoro realitou.

Počas týždňa sa opäť veľa písalo o Číne, ktorá razantným spôsobom zmenila svoj prístup ku technológii blockchain. Najdôležitejšou správou je informácia o tom, že Čína podľa všetkého prehodnotila svoj plán obmedziť, respektíve zakázať mining Bitcoinu vo svojej krajine.

Čína vraj stopla plány na zákaz miningu Bitcoinu

Upozorniť musíme aj na článok, ktorý zdôrazňuje, že zmena prístupu Číny k technológii blockchain automaticky neznamená, že to bude mať vplyv na samotné kryptomeny.  Objavila sa taktiež špekulácia, že Čína chce legalizovať kryptozmenárne. Avšak ukázalo sa, že ide o hoax.

Vznik čínskej národnej kryptomeny bude podľa známeho propagátora zlata Petra Schiffa medvedím signálom pre Bitcoin. Myslí si, že Bitcoin sa totiž dostane do konkurenčnej nevýhody. Kým Bitcoin podľa neho nie je krytý ničím, čínska kryptomena bude krytá z časti aj zlatom. Shiff je známym kritikom najznámejšej kryptomeny.

Altcoiny

Hardfork kryptomeny Ethereum s názvom Istanbul, ktorý bude posledný pred prechodom na fázu “Ethereum 2.0” a koncept Programmatic proof-of-work, je naplánovaný na 4. decembra. Potvrdil to vedúci predstaviteľ Ethereum Foundation Péter Szilágyi.

Aké sú vyhliadky pre kryptomenu XRP do budúcnosti? Aj o tejto téme hovoril s Bloombergom šéf spoločnosti Ripple Brad Garlinghouse. Ten zaujal aj vyhlásením, že len jedno percento súčasných kryptomien prežije, čo znamená, že zo súčasných 3000 ich zostane len okolo 30. Viac sa dočítate tu.

Aké sú vyhliadky XRP do budúcnosti? Garlinghouse sa nepozerá na súčasnú cenu

Agentúra Weiss Ratings pobúrila kryptomenovú komunitu tvrdením, že presun komunity XRP k Stellar Lumens (XLM) by dával zmysel. Argumentuje tým, že Stellar buduje decentralizovanejší systém, kým XRP vedie v adopcii. Viac sa dozviete v tomto článku.

Viceprezident peňaženky Calibra určenej pre kryptomenu Libra od Facebooku si myslí, že Libra je skôr podobná emailu, než platobnému systému PayPal. Viac sa dozviete tu.

Zdá sa, že Európska únia sa začína zaoberať možnosťou vzniku takzvaného eurocoinu, čiže kryptomeny, ktorá by bola pod kontrolou Európskej centrálnej banky. Podrobnosti sme zhrnuli tu.

Blížiaci sa spustenie testnetu fázy Shelley, s ktorou súvisí aj spustenie stakingu kryptomeny Cardano, zjavne pohlo aktivitou na tejto sieti. Firma InfoTheBlock tvrdí, že objem transakcií vyšších ako 100 tisíc dolárov dosiahol v porovnaní s predchádzajúcim týždňom nárast o 464 percent. Upozorniť musíme tiež na to, že sa objavili podvodné kryptomeny Cardano Gold, Cardano Cash či Cardano Vision, ktoré sa snažia zneužiť stúpajúci záujem o Cardano.

Šéf Tronu (TRX) Justin Sun počas týždňa informoval, že počet účtov na blockchaine Tron prekonal magickú hranicu štyroch miliónov. Žiaľ neprezradil, koľko z týchto účtov je aktívnych. Pre ilustráciu počet denne aktívnych BTC adries je okolo 460 tisíc.

Jeden z hlavných predstaviteľov Bitcoin Cash (BCH) Roger Ver sa rozhodol ponúknuť svojim priateľom možnosť, že im pošle BCH v hodnote 5 dolárov. Stačí, aby do komentára pod jeho príspevkom uviedli adresu, kde má transakciu v tejto hodnote odoslať. Čo je však zaujímavejšie, k tejto ponuke dodal, že v budúcnosti môže z týchto 5 dolárov byť 5000 USD, čím naznačil, že hodnota Bitcoin Cash môže podľa neho dosiahnuť aj 100 000-násobné zhodnotenie.

Burza Coinbase začala podporovať cez svoju platformu staking kryptomeny Tezos. Doposiaľ ho podporovala len v rámci služby Coinbase Custody.

Mali by ste vedieť…

  • Štúdia portálu CryptoSlate zistila, že až 76% z 1000 opýtaných Američanov je proti tomu, aby sa zrušil cash, teda papierová forma peňazí. Iná štúdia z tohto týždňa zas zistila, že až 30% Američanov verí, že doláre sú stále kryté zlatom
  • Objemy obchodovania na Bakkt, kde boli 23. Septembra spustené prvé bitcoin futures kontrakty viazané na reálne bitcoiny, začali výrazne stúpať.
  • Prezident Turecka Recep Tayyip Ergodan vyhlásil, že Turecko musí budúci rok ukončiť testovanie svojej národnej kryptomeny. Očakáva, že následne bude uvedená do prevádzky
  • Šéf právneho oddelenia burzy Coinbase apeluje na americkú vládu, aby umožnila súkromnému sektoru vytvoriť digitálny dolár
  • Rusko zvažuje zákon, ktorý by umožnil konfiškáciu bitcoinov. Otázne je, ako chce tento proces realizovať v praxi. Viac sa dozviete tu.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.