Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Čína nelegalizuje kryptozmenárne. Decentralizáciu od nej nemôžeme čakať

Článok

Čína Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Internetom sa začal šíriť hoax, podľa ktorého Čína plánuje legalizovať kryptozmenárne. Prišiel v čase, kedy sa najľudnatejšia krajina sveta začala pozitívne stavať k technológii blockchain a teda mnoho ľudí tejto fáme pravdepodobne uverilo.

Špekulácie o tom, že Čína plánuje legalizovať kryptozmenárne nie sú pravdivé ani podľa Číňana Changpenga Zhaa, zakladateľa najväčšej kryptoburzy sveta Binance. Označil ich za mimoriadne zavadzajúce.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Hoax bol postavený na zdieľaní screenshotu dokumentu, ktorého autorom mala byť Čínska vláda a malo byť v ňom uvedené, že legalizuje burzy s digitálnymi aktívami. Changpeng Zhao a tiež zakladateľka Primitive Crypto Dovey Wanova však uviedli, že v skutočnosti ide iba o základnú všeobecnú obchodnú licenciu, ktorá obsahuje frázu “obchodné služby” a že pre miestne spoločnosti nepredstavuje žiadnu licenciu súvisiacu s kryptomenami.

Pravdou je, že Čína sa začala pozitívne stavať k technológii blockchain. V jej prípade však nemožno hovoriť o tom, že by m la záujem o “skutočný” blockchain v jeho decentralizovanej forme. Pôjde o silne centralizované projekty, ktoré nebudú mať veľa spoločné ani s kryptomenami, ako ich poznáme.

Aplikácia blockchainu bude teda v prvom rade prospešná pre firmy, vývojárov a organizácie, ktoré sú podporované priamo čínskou vládou. Pravdepodobnosť, že by Čína mohla vo výraznejšej miere prispieť k rastu cien kryptomien, je preto veľmi malá.

,,Čínska iniciatíva ohľadom národného Blockchainu, bez ohľadu na to, či napokon vznikne národná kryptomena, alebo nie, nie je podvod. Bude to široko využívaná a vysoko praktická nová forma finančnej infraštruktúry. Bude to zaujímavý druh verejného blockchainu s typickými čínskymi charakteristikami,” vysvetlila Dovey Wanova.

S názorom, že Čína nemá záujem o decentralizovaný blockchain, súhlasí aj Joseph Lubin z Ethereum. ,,Čína sa pravdepodobne nezaujíma o tento aspekt blockchianu. Verím, že Čína prinesie novú digitálnu menu, ktorá využije niektoré funkcie kryptomien a blockchainovej technológie, ale neexistuje žiadny skutočný dôvod, aby Čína využila decentralizované prvky,” uviedol.

Iniciatíva komunistickej krajiny v sektore blockchainu však môže prinútiť k podobným krokom aj ostatné veľmoci. Očakáva sa, že najväčší tlak bude vyvíjaný na USA, čo by mohlo mať v konečnom dôsledku aj pozitívny vplyv na samotné kryptomeny. Pravdepodobne však pôjde o beh na dlhú trať, čo naznačujú aj rokovania medzi Kongresom a Facebookom v súvislosti s kryptomenou Libra.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.