Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Viceprezident Calibry prirovnal Libru skôr k emailu, než PayPalu

Článok

libra=mail

Viceprezident peňaženky Calibra, ktorá je určená pre projekt Facebooku Libra, prirovnal túto kryptomenu skôr k emailu, než k spoločnosti PayPal, ktorá patrí medzi špičku v oblasti online finančných transakcií.

Kevin Weil počas konferencie v Lisabone zdôraznil, že kľúčovým konceptom Libry je interoperabilita, čo je základný princíp toho, ako funguje emaily. Zdôraznil, že ktorýkoľvek vývojár alebo podnikateľ bude môcť budovať peňaženku pre Libru a povzbudil tak globálnu komunitu, aby spolupracovala na interoperabilných protokoloch.

,,Vy a ja nemusíme spolupracovať pri výbere toho, akého poskytovateľa emailových služieb si vyberieme pred tým, než si navzájom pošleme email. Nemusíme si vybrať, ktorý prehliadač pri tom použijeme, na ktorý web zájdeme. Ide o protokoly a pokiaľ vytvoríte protokol, všetko bude interoperabilné. Libra funguje úplne rovnako,” vysvetlil.

Pokiaľ ide o obdobie, počas ktorého očakáva spustenie Libry a jej adopciu, povedal, že pôjde o cestu rokov, možno až desaťročí. Je presvedčený o tom, že Libra nebude fungovať rovnako virálnym spôsobom, ako sociálne siete a teda jej adopcia bude pozvoľnejšia.

Weil taktiež priznal, že najlepším obdobím na uvedenie Libry na trh by bol rok 2017, kedy vrcholil posledný bitcoinový bullrun. Keďže to už nie je možné, myslí si, že druhy najlepší čas je práve teraz.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne