Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Rusko chce zákon, ktorý by umožnil konfiškáciu bitcoinov

Článok

Kryptomeny a Rusko
Kryptomeny a Rusko

Rusko plánuje návrh zákona, ktorý by umožnil na prvý pohľad nemožné – konfiškáciu bitcoinov. Ruské štátne orgány chcú presadiť tento zákon do platnosti v roku 2021.

Návrh nehovorí konkrétne o Bitcoine, ale o “digitálnych aktívach”, medzi ktoré patria predovšetkým kryptomeny. V rámci publikácie bol citovaný vedúci špecializovaného výboru ruského parlamentu, ktorý uviedol:

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Rastúci trend zločinov využívajúcich virtuálne aktíva a nedostatok ochrany spotrebiteľa v prípade tohto druhu trestného činu prirodzene diktuje potrebu vyvinúť mechanizmy na právnu reguláciu a kontrolu zmenárni s virtuálnymi aktívami.”

Hoci Rusko teda chce týmto zákonom docieliť, aby štátne orgány mohli vymáhať konfiškáciu kryptomien, je otázke, ako to chcú v praxi realizovať. V prípade, že by išlo o kryptomeny umiestnené na burzách a zmenárňach, mohlo by sa to podariť v prípade, že by dané burzy a zmenárne rešpektovali ruské zákony. Ak má však subjekt kryptomeny na vlastnej peňaženke s vlastným privátnym kľúčom, Rusko nemá v rukách žiadny spôsob, ako by mohlo štandardným spôsobom prinútiť daný subjekt tieto kľúče poskytnúť.

Prvotné reakcie zatiaľ hovoria predovšetkým o tom, že ruské orgány zrejme nerozumejú decentralizovanej povahe kryptomien a spôsobom ich držania. Inými slovami akoby sa snažili efektívne ovládať neovládateľné.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.