Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Zopár dôvodov, prečo Bitcoin nemohla zmanipulovať jedna veľryba (Cointelegraph)

Článok

Bitcoin veľryba - Whale
Bitcoin veľryba - Whale

Azda najznámejší portál zaoberajúci sa kryptomenami Cointelegraph publikoval v stredu článok, v ktorom zhrnul odvolávajúc sa na citáty popredných predstaviteľov krypto sektora 3 dôvody, prečo sú závery štúdie akademikov z univerzít v Ohiu a Texase tvrdiace, že bullrun 2017 bol zmanipulovaný jednou jedinou entitou, chybné a nepravdivé.

Prvý dôvod chybných záverov uviedol Jeremy Allaire, CEO spoločnosti Circle. Na úvod vyhlásil, že myšlienka, aby cenu bitcoinu v roku 2017 manipuloval jeden hráč, je absurdná. ,,Zmenárne používajú omnibus peňaženky, ktoré združujú všetky transakcie a zostatky zákazníkov na burze a mimo nej. Analýza, ktorá ukazuje, že do tokov z Bitfinexu na iné burzy bola zapojená len jedna peňaženka, nemá zmysel. Všetky údaje ukazujú, že obchodníci naozaj (na burzách) obchodovali,” uviedol.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Budíček. Každý trh je manipulovaný. Každý, kto zdieľa nejakú informáciu o cene a konkrétom assete manipuluje s trhom. To ale neznamená, že na tom nemôžete zarobiť peniaze,” reagoval Michael van de Poppe.

Bruce Fenton, ktorý je bývalým výkonným riaditeľom nadácie Bitcoin Foundation, kritizoval technický spôsob spracovania dát spomínanej štúdie. ,,Zdá sa, že autori štúdie v základe nepochopili, ako fungujú trhy a ako fungujú stablecoiny.” Následne vysvetlil, že viac Tetherov v obehu neznamená zákonite vyššiu cenu bitcoinu.

V decembri 2017 sa trhový strop Tetherov (USDT) pohyboval okolo jednej miliardy dolárov. Ale zatiaľ čo teraz je cena Bitcoinu o polovicu nižšia, než v čase jeho ATH, aktuálne je USDT štyrikrát viac (4,1 miliardy USDT). To potvrdzuje, že vydanie nových USDT priamo neovplyvňuje obchodovanie BTC/USD.

Dôvod, prečo pribudlo do trhu mnoho nových USDT, vysvetľuje Elaine Ou stojaca za mobilnou aplikáciou zameranou na kryptomeny Abra. Vysvetľuje, že priamy vplyv na to mala Čína a jej zákaz obchodovania kryptomien. Od momentu, ako čínski investori stratili možnosť obchodovať Bitcoin s čínskym juanom, museli nájsť alternatívu a tou bol práve stablecoin USDT.

,,Akonáhle bol zákaz v platnosti, obchodníci nemali žiadny spôsob, ako obchodovať krypto naspäť do juanu, takže ho previedli na zámorských burzách do Tetherov ako náhradu za fiat menu (koniec koncov juan je zhruba viazaný na dolár),” vysvetlila.

Špekulácii o manipulácii trhu s USDT vyvrátila aj argumentom o Coibase: ,,(Coinbase) musela spracovať toľko obchodných aktivít, že jej padla burza. Predstava, že osamotená veľryba poháňala po celý rok bitcoinový bullrun, je viac než hlúpa.”

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.