Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bullrun 2017: Štúdia o manipulácií Bitcoinu jednou veľrybou je vraj hlúposť

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Včera sme vám priniesli článok, v ktorom sme informovali o záveroch štúdie dvoch akademikov univerzít v Uhiu a Texase, ktorí dospeli k záveru, že bullrun Bitcoinu v roku 2017 mala na svedomí jedna jediná entita respektíve subjekt.

Štúdia, ktorú vypracovali John Griffin a Amin Shams tvrdí, že rast ceny Bitcoinu bol poháňaný resp. “pumpovaný” presne naplánovaným a manipulovateľným uvoľňovaním nových Tetherov do obehu, za čo bola zodpovedná burza Bitfinex. Viac sa dočítate v tomto včerajšom článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Výskum: Bullrun Bitcoinu v roku 2017 vraj spôsobila jediná veľryba

Závery štúdie sa pochopiteľne stali predmetom mnohých diskusií. Zdá sa však, že väčšina kryptomenovej komunity s tvrdeniami Griffina a Shamsa nesúhlasí.

Spoluzakladateľ spoločnosti BlockTower Capital Ari Paul uviedol, že logiku tohto tvrdenia možno prirovnať k tvrdeniu, že aj tradičné finančné aktíva sú manipulované, pretože väčšina ich objemov pochádza od ich správcov. Ako príklad uviedol ETF na zlato.

,,Ich výskum je založený na základnom nepochopení tohto, ako fungujú finančné aktíva. Je to ako povedať, že GLD (Gold ETF) je obchodovaný prevažne jednou osobou, pretože má jedného správu a jednu entitu zaoberajúci sa tvorbou a výkupmi.”

V pokračovaní tweetu následne dodal: ,,Jednoduchými slovami: Aj GLD (a iné ETF) aj Tether majú jednu entitu, ktorá je zodpovedná za vytváranie a pohyby aktív. Investori vkladajú peniaze a tento subjekt potom kupuje zlato a distribuuje ETF, alebo vytvára Tethery a distribuuje ich, čo sa často používa na nákup BTC. Tým nechcem povedať, že GLD alebo Tether sú správne držané, neexistujú u nich podvody, či bezpečnostné riziká. Iba tvrdím, že dáta, na ktoré sa pozerali, poukájajú iba na to, ako toto aktívum funguje vo finančnom zmysle a nič iné to nehovorí.”

Samson Mow z Blockstreamu v rozhovore pre CryptoSlate uviedol, že spomínaná štúdia je smiešna a je veľmi nepravdepodobné, že by s cenou bitcoinu dokázala hýbať jedna veľryba. ,,Celý predpoklad pôvodného dokumentu Griffinaa Shamsa je smiešny a ich najnovšia aktualizácia je rovnako smiešna. Ak skutočne veria, že by jedna veľryba mohla manipulovať s cenou bitcoinu a stovkami ďalších aktív, pravdepodobne tiež veria, že Santa Claus nosí darčeky všetkým deťom na svete za pomoci lietajúcich saní a sobov.”

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.