Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Weiss Ratings “tweetmi“ o XRP a Stellar (XLM) pobúrila komunitu

Článok

XRP a Stellar XLM
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Americká spoločnosť Weiss Ratings, ktorá ako prvá začala v úvode roka 2018 udeľovať kryptomenám ratingy, pobúrila značnú časť komunity dvoma tweetmi, ktoré sa týkali kryptomien XRP a Stellar (XLM).

Analytici agentúry, ktorá dlhé roky udeľuje ratingy akciám, ETFs či finančným inštitúciám, najprv publikovali tweet, v ktorom naznačili, že presun užívateľov z XRP na Stellar by dával trhu s kryptomenami zmysel:

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Niektorí ľudia tvrdia, že presun XRP komunity na XLM (Stellar) by dával zmysel. XML má technologickú výhodu nad XRP, ale XRP vedie v adopcii. Ak by sa XRP komunita presunula na XLM, dosiahla by sa vyššia adopcia.”

Weiss Ratings naznačil, že takýto scenár by mohol vyriešiť problém s “večným nepriateľom” sektora kryptomien, ktorým je silná centralizácia niektorých projektov. Kým kryptomena XRP je zjavne v kontrole firmy Ripple, Stellar sa snaží byť decentralizovanejším projektom.

Tweet sa však stretol s veľkou kritikou. Ľudia spochybňovali údaje a predpoklady, s ktorými pracovala agentúra. Mnohí tvrdili, že týmto tweetom definitívne potvrdila svoju neodbornosť v tomto sektore. Tá sa preto snažila všetko vysvetliť v druhom tweete:

,,Aká je výhoda XLM pred XRP? XLM ide tým smerom, že jedného dňa, keď sa adoptuje, vytvorí kompletne decentralizovanú sieť. XRP na druhej strane vždy bude potrebovať centralizovanú stranu, ktorá bude všetko koordinovať, aby sa dosiahol konsenzus. (XRP) teda využíva rovnaký model ako Libra.”

Ripple skrz XRP rovnako ako Stellar Lumens sa zameriavajú na poskytovanie služieb súvisiacich s rýchlejšími a lacnejšími transakciami za využitia technológie blockchain. Ripple má už vyše 300 partnerov z bankového a finančného sektora, ktorí využívajú jej produkt RippleNet. Stellar vznikol v roku 2014 a medzi jeho zakladateľov patria aj bývalí vývojári XRP. Stellar sa viac sústredí aj na retail, teda malých užívateľov, nielen banky.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.