Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Aké sú vyhliadky XRP do budúcnosti? Garlinghouse sa nepozerá na súčasnú cenu

Článok

xrp
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

CEO spoločnosti Ripple Brad Garlinghouse hovoril v rozhovore pre  Bloomberg o budúcnosti kryptomeny XRP a vysvetlil, prečo verí, že bude z dlhodobého hľadiska úspešná.

Garlinghouse na seba cez týždeň upozornil najmä vyhlásením, že len jedno percento súčasných kryptomien podľa jeho názoru prežije a adoptuje sa. Aktuálne existuje na trhu vyše 3000 kryptomien, čo znamená, že ak sa jeho predpoveď naplní, zostane ich iba okolo 30.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Pokiaľ ide o XRP, verí, že práve táto kryptomena nadobudne masovú adopciu v sektore, ktorý je aktuálne veľmi zastaralý a nehodný 21. storočia. Ide o medzinárodne transakcie, u ktorých má dominantné postavenie spoločnosť SWIFT.

,,Dnes môže transakcia cez SWIFT trvať niekoľko dní. Neviete ani s istotou, či sa realizuje. Je to takmer ako keď posielate pohľadnicu. Jediný spôsob, ako sa dozviete, že prišla je, že vám to povie váš priateľ. Ale vo svete internetu, kde si objedám UBER a hneď sa objaví, XRP napĺňa očakávania ľudí v tom, ako by mal fungovať finančný systém v modernej dobe,“ vysvetlil.

Garlinghose poukázal na to, že počet spoločnosti, ktoré uzavreli partnerstvo s RippleNet, presiahol už počet 300 a počet transakcií v sieti dosahuje nové rekordy. Medzi najvýznamnejších partnerov patria firmy ako MoneyGram, goLance, Viamericas, FlashFX či Interbank Peru.

Čo prinesú najbližšie roky?

Šéf Ripple je presvedčený, že budúcnosť XRP bude spočívať v zefektívnení transakcií s digitálnymi aktívami. Tento proces môže trvať z hľadiska masovej adopcie aj niekoľko desaťročí. Garlinghouse ho prirovnal k maratónu, pričom v sú súčasnosti sú bežci vraj len na druhom kilometri (maratón sa beží na 42km). ,,Nemyslím na cenu XRP v krátkodobom hľadisku. Myslím si, že ak dokážeme, aby bolo XRP najúčinnejším nástrojom z hľadiska transakcií a nákladov na transakciu, bude ho používať čoraz viac ľudí.”

Garlinghouse týmto spôsobom naznačil, že cena XRP by mala stúpať popri tom, ako bude používanejšia v bankovom sektore. Kritici Ripple a XRP však upozorňujú na to, že používanie služieb RippleNetu nemusí mať priamy súvis s cenou tokenov XRP.

XRP je dlhodobo vyčítané, že ide o silne centralizovaný projekt jednou spoločnosťou (Ripple), ktorý sa v tomto smere odlišuje od väčšiny kryptomien. Existujú dokonca zástanci názoru, že XRP by nemalo byť považované vôbec za kryptomenu.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.