Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Solana (SOL) mala ďalšie technické problémy. Údajne nefungovala 4 hodiny

Článok

Error
Zdroj: Pixabay.com

Jeden z nepopulárnejších smartchainov súčasnosti kryptomena Solana (SOL) mala ďalšie technické problémy, ktoré sa mali podľa niektorých zdrojov prejaviť vo výpadku siete, alebo vo výraznom spomalení blockchainových transakcií.

Solana datuje obdobné technické problémy už tretíkrát v relatívne krátkom čase. Prvé, ktoré vyústili až v 17 hodinový výpadok, podľa všetkého súviseli s obrovským dopytom po DIO decentralizovanej platformy Radium postavenej na jej blockchaine. Druhý bol reportovaný zhruba mesiac dozadu, s tým, že bol pripisovaný úmyselnému riadenému DDoS útoku na sieť.

Najnovšie problémy boli hlásne zo 4. na 5. januára a podľa čínskeho kryptomenového analytika Wu Blockchain vyvrcholili približne 4 hodinovým výpadkom. Wu popri tom naznačil, že možným dôvodom technických problémov mohol byť ďalší úspešný DDoS útok. Portál Solana.Status však uvádza, že aj počas reportovaného obdobia sieť fungovala so 100% dostupnosťou, čo túto informáciu vyvracia.

Pravdou však je, že Solana určité technické problémy naozaj mala a s veľkou pravdepodobnosťou niektoré transakcie boli nepriepustné alebo spomalené. Problémy tohto blockchainu evidovala aj burza Coinbase, ktorá uviedla, že Solana mala v predošlých 24 hodinách “znížený výkon”.

Zakladateľ Solana Anayoly Yakovenko sa k téme vyjadril na Twitteri, kde uviedol, že “nákladový model pre výpočty na blockchaine Solana je stále (trochu) nemotorný, pričom skutočný opravný prostriedok na riešenie bude súčasťou aktualizácie 1.9, v ktorej musia TX vopred špecifikovať všetky zdroje, ktoré používajú.” Taktiež vyvrátil fámu o DDoS útoku a problémy pripísal novej aktualizácii.

Určité nedostatky Solana pred vianočnými sviatkami priznal aj Austin Feder, vedúci komunikácie Solana Labs, ktorý uviedol, že intenzívne pracujú na riešení existujúcich problémov. ,,Solana má nový dizajn. Nepoužíva EVM (virtuálny stroj Ethereum) a urobila veľa inovácii, aby sa zaistilo, že používatelia budú mať najnižšie možné poplatky. Stále je však nutné systém v priebehu behu optimalizovať.”

Technické problémy Solana, ktoré bili do oči najmä počas minuloročného 17-hodinového výpadku, poukázali na to, že aktuálne je tento blockchain vnímaný ako silne centralizovaný. V čase technických problémov sa totiž ukazuje zjavná koordinácia pár veľkých hráčov, ktorí majú sieť pod kontrolou. Obhajcovia Solana však tvrdia, že táto kryptomena je stále vo vývoji a v akejsi beta-verzii a že určité nedostatky sú toho prirodzenou súčasťou.

Ďalšie zaujímavé články

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Optimizmus ohľadom Bitcoinu sa nevytráca. Analytici predikujú $200 000, PlanB verí svojmu modelu

Ako sa bude dariť kryptomenám v roku 2022? Arcane Research zverejnila predikciu

Geniálne dieťa s IQ 162 chcelo pod stromček kryptomeny

ZdroJ: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.