Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Optimizmus ohľadom Bitcoinu sa nevytráca. Analytici predikujú $200 000, PlanB verí svojmu modelu

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Napriek tomu, že cenová predikcia 100 000 USD, ktorá sa zo záverom roka 2021 v spojitosti s Bitcoinom zmieňovala azda najčastejšie, sa nenaplnila, viacerí trhoví analytici zostávajú naďalej optimistickí a Bitcoinu predvídajú pokračovanie veľkého cenového rastu v roku 2022.

Zhodli sa na tom bývalý šéf stratégie vo firme Block One Brock Pierce a spoluzakladateľ firmy Fundstat Global Advisors Tom Lee. Obaja nezávisle od seba v predošlých dňoch uviedli, že Bitcoin by mohol budúci rok atakovať cenu 200 000 USD.

Pierce aj Brock tak prakticky zdvojnásobili svoje predikcie pre rok 2021, v ktorom rovnako ako analytik PlanB označovali cenovú úroveň 100 000 USD za veľmi pravdepodobný top. Napokon Bitcoin zašiel “len” k cene 69 000 USD, odkedy postupne oslabuje až po súčasných okolo 47 000 USD.

Tom Lee už v októbri po spustení prvého Bitcoin futures ETF v USA vyjadril presvedčenie, že tieto fondy v nasledujúcich 12 mesiacoch prilákajú do trhu s najmenej 50 miliárd dolárov. Len pre  ilustráciu v súčasnosti je  k nim viazaná hodnota okolo 1,5 miliardy USD, ktorá je prerozdelená medzi Bitcoin futures ETF od firiem ProShares, Valkyrie a VanEck. Trhu však zjavne chyba tradičné spotové Bitcoin ETF, o ktoré by bol určite väčší záujem, no Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) naň stále nedala povolenie.

Brock Pierce naznačil v rozhovore pre Fox Businness, že rast ceny k  úrovniam 200 000 USD je budúci rok reálny, no ak by sme niečo také videli, pravdepodobne by to bolo len dočasné a Bitcoin by následne čakala ďalšia výraznejšia korekcia.

Pozitívne zostáva naladený aj analytik PlanB, ktorý stojí za populárnym Stock2Flow modelom. Ten veľmi dlhú dobu úspešne predikoval budúcu cenu Bitcoinu, no aktuálne je už od nej výrazne vzdialený. PlanB ešte v októbri tweetoval, že 98 000 USD do konca novembra a 135 000 dolárov do konca decembra 2021 budú pre Bitcoin “najhoršie scenáre”. Zjavne sa však mýlil, keďže BTC sa týmto hodnotám ani len nepriblížil.

PlanB však stále verí ž jeho model sa ukáže časom ako stále platný a že len ide o odchýlku. ,,50 000 USD až 200 000 USD pásmo štandardnej odchýlky sa zdá byť široké. Niektorí ľudia si preto myslia, že model SF2 je neplatný a nie je užitočný. Ale je to naozaj tak?” spýtal sa rečnícky a doplnil, že takéto odchýlky boli u jeho modelu viditeľné aj v minulosti. Nuž názor si urobte sami.

K cenovým predikciám je nutné dodať, že len veľmi málokedy sa naplnia. Zmieňovaný Tom Lee z Fundstrat Advisors napríklad počas roku 2018 viackrát avizoval skorý útok Bitcoinu na cenu 50 000 USD. Ako sa časom ukázalo bol výrazne na omyle, keďže Bitcoin naopak pokračoval v silnom bearmarkete a nové historické maximá nad cenou 20 000 USD vytvoril až koncom roka 2020.

Neúspešnú predikciu Bitcoinu vyriekol v roku 2021 aj známy bitcoinový býk Bobby Lee, ktorý už 22. marca na CNBC predpovedal Bitcoinu pre tento rok cenu až 300 000 USD. Zjavne sa výrazne mýlil aj on.

Ďalšie zaujímavé články

Ako sa bude dariť kryptomenám v roku 2022? Arcane Research zverejnila predikciu

Geniálne dieťa s IQ 162 chcelo pod stromček kryptomeny

Metaverse je podľa Elona Muska len Buzzword, budúcnosť vidí v Neuralinku 

Kryptomeny zažijú v roku 2022 ďalšiu vlnu ošiaľu, tvrdí spoluzakladateľka BlockFi

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.