Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Metaverse je podľa Elona Muska len Buzzword, budúcnosť vidí v Neuralinku

Článok

Elon Musk
Zdroj: Pixabay.com

Metaverse je pojem, okolo ktorého vznikol po rozhodnutí spoločnosti Facebook premenovať sa na Meta obrovský hype. Dotkol sa nemalou mierou aj kryptomien a s nimi spojených aplikácii. Elon Musk, najbohatší muž sveta stojaci za futuristickými firmami Tesla, SpaceX či Neuralink, však v súvislosti s metaverse až taký optimista nie je.

Musk hovoril o téme metaverse v rozhovore pre The Babylon Bee. Keď sa ho spýtali, čo si o metaverse myslí odpovedal: ,,Nevidím nikoho, kto by chodil celý deň s pripnutou špinavou obrazovkou na hlave. Neviem či mám mať dôvod nevyhnutne podľahnúť týmto metaverse veciam, hoci ľudia o tom so mnou stále hovoria.”

Mataverse má byť svet fungujúci vo virtuálnej realite, do ktorej sa dostanete tak, že si nasadíte špeciálne okuliare, respektíve prilbu s obrazovkou pre virtuálnu realitu. Predstava Facebooku (Meta), ale aj iných spoločnosti, ktoré vidia v metaverse obrovský potenciál, je taká, že ľudia budú v budúcnosti žiť prevažne v takejto virtuálnej realite. Pokroky v grafickom spracovaní by tomu mohli prispieť. Facebook (Meta) si stanovil plán, že do 10 rokov budú používatelia jeho sociálnych sieti Facebook či Instagram v metaverse plnohodnotne fungovať.

Je to však také jednoznačne? Musk si myslí, že viacero faktorov hrá proti týmto plánom. Upozornil, že súpravy na hlave pre virtuálnu realitu majú tendenciu spôsobovať pohybovú nevoľnosť. Nevie si v tomto momente predstaviť, ako budú ľudia s takýmito prilbami na hlave fungovať celý deň.

Bežne sa upozorňuje, aby ľudia nepozerali na televízor celý deň, pretože to poškodzuje zrak. ,,Je to zlé pre oči, že? A teraz budete mať obrovskú televíziu rovno na hlave. Je to pre vás dobre?,” spýtal sa rečnícky.

Musk následne naznačil, že pojmy ako Metaverse či Web 3.0 sú podľa neho len marketingové “buzz wordy“. Svoje by o tom mohli hovoriť aj fanúšikovia kryptomien. Tie, ktoré majú nejaké náznaky napojenia na metaverse zažili svoju vlastnú vlnu ošiaľu len vďaka tomu, že Facebook/Meta zaostril na tento sektor.

Ako teda podľa Muska môže vyzerať virtuálna realita? Rozhodne nie tak, že budeme fungovať s nejakými prilbami na hlavách. Skutočný posun vpred vidí v riešeniach, ktoré prináša jeho firma Neuralink, respektíve obdobné projekty.

Neuralink pracuje na čipoch, ktoré sa implementujú priamo do ľudského mozgu. V pokročilej budúcnosti môžu pomôcť ľudom vedieť ovládať veci mysľou. Slepí by mohli opäť vidieť, imobilní opäť chodiť. Nie je to pritom úplná utópia, čipy sa už aktívne testujú.

,,Z dlhodobého hľadiska by sa sofistikovaný Neuralink mohol plne preniesť aj do virtuálnej reality. Myslím si, že sme ďaleko od zmiznutia v metavesmíre, znie to jednoducho ako buzzword,” upozornil.

Neuralink môže priniesť niečo podobné, ako chce Facebook, no na úplne inej úrovni. Ľudia by totiž vďaka týmto čipom mohli medzi sebou komunikovať nedieľku respektíve vo fiktívnych priestoroch úplne bez potreby nejakých veľkých hardvérových zariadení. Svoj vlastný procesor s obrazom by totiž mali priamo “v hlave”.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.