Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Kryptomeny zažijú v roku 2022 ďalšiu vlnu ošiaľu, tvrdí spoluzakladateľka BlockFi

Článok

2022
Zdroj: Pixabay.com

Flori Marquezová z úspešnej kryptomenovej spoločnosti BlockFi, si myslí, že rok 2022 bude pre digitálne aktíva ďalším úžasným obdobím, počas ktorého výrazne stúpne ich adopcia.

Spoluzakladateľka crypto-lending platformy BlockFi Flori Marquezová v rozhovore pre  Yahoo Finance uviedla, že stúpajúca cena, nové talenty prichádzajúce do sektora kryptomien a viac regulačnej jasnosti spoločne prispejú k novému ošiaľu (FOMO) okolo kryptomien v roku 2022.

Taktiež skonštatovala, že kryptomeny sa postupne stávajú pre priemerného spotrebiteľa oveľa “stráviteľnejšími” (rozumej ľahšie sa s nimi narába) než tomu bolo pred 5 rokmi, čo dnes výrazne uľahčuje ich ďalšiu adopciu.

Následne zmienila štatistiku z ich interného prieskumu, podľa ktorého 1 z 10 ľudí plánuje tento rok darovať niekomu inému kryptomeny. ,,Asi dve tretiny Američanov teraz hovoria o kryptomenách. Pred piatimi rokmi s nimi obchodovalo asi len 1% a 50% Američanov o nich pred 5 rokmi vôbec nepočulo.”

Prieskumy BlockFi teda podľa nej hovoria jasnou rečou – adopcia kryptomien rýchlo rastie.

Jej vyjadrenia prichádzajú krátko po tom ako CNBC vo veľkom prieskume medzi milionármi zistila, že 83% milionárov v kategórii mileniálov má zainvestované do kryptomien. Dokonca jedna tretina z nich má v kryptomenách viac než 75% svojho bohatstva.

Marquezová vidí obrovský dopyt po kryptomenách aj podľa správania sa trhu práce. O spoločnosti, ktoré podnikajú v tomto sektore, je čoraz väčší záujem zo strany mladých talentov. Inak povedané preferované sú firmy, ktoré sa zaoberajú digitálnymi aktívami, alebo odmeňujú zamestnancov aj kryptomenami. V kombinácii s očakávanými pokrokmi v sektore regulácii to môžu byť plusy, ktoré posunú adopciu kryptomien o ďalší krok vpred.

,,Myslím si že uvidíme, ako sa čoraz viac talentov presunie z tradičných odvetví do krypto a fintech sektora. A posledná vec, ktorú podľa mňa v roku 2022 uvidíme, je väčšia jednoznačnosť v reguláciách,” doplnila.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.