Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Mladí milionári vo veľkom investujú do kryptomien. Finanční giganti sa im musia prispôsobiť

Článok

Ferrari
Zdroj: Pixabay.com

Spravodajský kanál CNBC realizoval vlastný prieskum, skrz ktorý zistil, že kryptomeny sa u mileniálov stali v roku 2021 mimoriadne obľúbené. Obzvlášť to platí o tých, ktorí sa radia do kategórie mladých milionárov.

V prieskume, ktorý sa týkal investorov, ktorých majetok presahuje 1 milión dolárov,83% milieniálov uviedlo, že investovali do kryptomien. Okrem toho 52% respondentov uviedlo, že v kryptomenách majú aspoň 50% svojho investičného portfólia a jedna tretina má v kryptomenách dokonca až tri štvrtiny svojich aktív.

Prieskum CNBC však odhalil aj masívnu generačnú priepasť z hľadiska typu investícii. Mileniáli bežne vkladajú až 50% svojho majetku do kryptomien, kým staršia generácia X (roky narodenia 1965-1979) je v tomto smere omnoho striedmejšia – len štyri percenta týchto investorov z kategórie milionárov má nejakú akvizíciu v digitálnych aktívach.

George Walper, ktorý je prezidentom Spectrem Group spolupracujúcej na tomto prieskume upozornil, že tradiční správcovia majetkov sa budú musieť tomuto novému trendu prispôsobiť, inak môžu mať vážne problémy.

,,Nie som si istý, či odvetvie správy investičného majetku si uvedomuje, že musí o mladých generáciách rozmýšľať inak. Väčšina firiem dúfala, že (kryptomeny) budú mladšie generácie ignorovať. Milionári z kategórie milienálov však z kryptomien len tak nevyrastú,” upozornil.

Pokiaľ ide o správcovské domy, nie všetky digitálne aktíva automaticky podceňujú. Stone Ridge vlastní bitcoinovú spoločnosť NYDIG a veľké kroky smerom ku kryptomenám robí aj Fidelity. Pro-bitcoinové názory vyjadrili v minulosti aj predstavitelia giganta BlackRock, pričom druhy najvyšší predstaviteľ tejto firmy Rick Rieder priznal, že je “Bitcoiner”. Larry Fink, CEO BlackRock, však naznačil, že ohľadom kryptomien je skeptickejší.

Z prieskum je taktiež zrejmé, že mladí investori majú oveľa väčšiu ochotu riskovať, než staršie generácie. 48% mileniálových miliónárov so svojimi investíciami do kryptomien neprestalo a odhalilo, že plánuje s investíciami pokračovať aj v roku 2022. 38% uviedlo, že  už len plánujú držať (hold) svoje súčasné investície a iba 6% priznalo, že v roku 2022 budú pravdepodobne kryptomeny predávať.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.