Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Shiba Inu prekonala Dogecoin v trhovej kapitalizácii, ten prudko reaguje

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Aktuálne sme svedkami niečoho nečakaného. Kto by pred pár mesiacmi povedal, že sa dočkáme momentu, kedy nejaká „psia minca“ predbehne samotný Dogecoin? Stalo sa to však skutočnosťou. SHIB v trhovej kapitalizácii predbehla DOGE a aktuálne sú na rovnakej úrovni a zvádzajú silný boj o prvenstvo.

Nový kráľ na tróne – Shiba Inu

V predošlom článku dva týždne dozadu sme vám písali článok o možnej zmene na vedúcej pozícii psích meme kryptomien, kde vládol Dogecoin. V tom čase potrebovala Shiba približne 400% rast aby to dokázala. 27.10. sa jej to vo večerných hodinách podarilo, pričom zatiaľ čo celý trh klesal a konsolidoval, jediná Shiba Inu rástla aj o desiatky percent za hodinu.

Rebríček podľa kapitalizácie večer 27.10.

Tento raketový rast naštartovalo hlavne retailové fomo fanúšikov tejto kryptomeny, za čím nasledoval takzvaný short squeeze, teda likvidovanie short pozícii, čo malo za následok efekt snehovej gule a to hnalo cenu prudko nahor. Nové maximum (ATH) na burze Binance dosiahlo 0,00008872 USD. Väčšina veľkých hráčov však začala postupne uzatvárať pozície v nepredstaviteľne obrovských profitoch, čím poslali cenu približne na 0,00005700 USD, no SHIB teraz ukazuje svoju obrovskú silu tým, že každý podobný prepad je okamžité vykúpený a ťahaný späť hore.

Shiba Inu 1D graf, Zdroj: Tradingview

Dogecoin reaguje, no má to zmysel?

Kryptomena Dogecoin je pre jej fanúšikov obrovským sklamaním. Voči svojmu ATH je hlboko v mínuse, pričom bola zosadená z trónu meme coinov. Avšak vďaka aktuálnemu rastu sa Dogecoin opäť dostal pred Shibu a tieto dve mince sa tak aktuálne predbiehajú o prvenstvo.

Dogecoin 4H graf, Zdroj: Tradingview

Všetky tromfy má však v rukáve Shiba Inu a v podstate v každom ohľade dominuje. Jedinou výhodou DOGE bol Elon Musk, táto výhoda sa však už dávno stratila a nemá žiadny efekt. Dogecoin jednoducho momentálne nemá čím zaujať – vysoká centralizácia, kedy drvivé množstvo mincí drží pár peňaženiek, v podstate nulový vývoj a aktivita. Žiadne výdobytky aktuálnych trendov ako sú napríklad NFT a v neposlednom rade – už nie je jediný. Shiba Inu jednoducho v každom ohľade kraľuje, čo dokazuje aj aktivita na sociálnych sieťach.

Raj pre trading botov

Shiba Inu má momentálne väčšie obchodované objemy než samotný Bitcoin, čo je až neuveriteľné vzhľadom k tomu, že Bitcoin má približne 27x väčšiu kapitalizáciu. To však len odzrkadľuje celé šialenstvo okolo tejto kryptomeny. Vysoké objemy však znamenajú vysokú volatilitu a tá zas obrovské zisky.

Trading boti v páre s kryptomenou Shiba Inu momentálne zarábajú niekoľko násobne viac, než ostatí boti. Celkové zisky trading botov za aktuálny mesiac sú momentálne v desiatkach percent. Boti sú vhodní pre každého, kto nemá čas/netrúfa si ručne obchodovať a tráviť hodiny za počítačom s neistým výsledkom. Počas tohto roka bol každý mesiac z pohľadu trading botov ziskový, čo len odzrkadľuje ich efektivitu. Podrobný návod ako si vytvoriť trading bota, aké sú vhodné nastavenia, riziká, štatistiky ziskov a všetky ďalšie dôležité informácie nájdete v tomto článku. Takisto sa môžete pridať do bezplatnej Telegram skupiny zameranej aj na trading botov, kde je už cez 2200 ľudí.

Takisto aktuálne beží súťaž o ročné predplatné na trading botov v hodnote 720 dolárov, detaily nájdete v tomto článku: SÚŤAŽ | Vyhrajte ročné predplatné na trading botov, podmienky sú jednoduché!

Prečítajte si zaujímavé novinky

Investor, ktorý predpovedal krízu v 2008 sa vyjadril ku kryptomene Shiba Inu

3 play-to-earn NFT hry, ktoré čoskoro štartujú a majú obrovský potenciál

Kupujete NFT? Dávajte si pozor na podvody, toto sú najčastejšie z nich

Pasívny príjem kryptomien s bonusom až 110 dolárov

Pokiaľ hľadáte možnosti ako pasívne úročiť vaše kryptomeny, jednou z možností je lending, čo funguje na podobnom princípe ako banka. Najväčšou lending spoločnosťou je Celsius, ktorá pravidelne okrem ročných úrokov okolo 10% ponúka aj rôzne promo kódy, z ktorých viete získať odmeny – najčastejšie okolo 50 dolárov zadarmo.

Noví používatelia môžu teraz získať až 110 dolárov zadarmo. Celý postup ako používať túto platformu ako aj návod ako získať bonus nájdete v článku nižšie.

Celsius Wallet – Úročte svoje kryptomeny bez starosti až do 10% ročne (+BONUS 110 USD)

Zdroj:Tradingview, Coingecko

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne