Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Súboj o psí krypto trón – Dogecoin alebo Shiba Inu?

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Najviac spomínanou kryptomenou posledných dní až týždňov je nepochybne kryptomena Shiba Inu. Pomohol tomu hlavne raketový rast o stovky percent behom pár dní, pričom viacerí už videli blízky scenár, kde Shiba Inu v trhovej kapitalizácii predbehne Dogecoin. Dnes sa bližšie pozrieme na tento ich súboj, a či je to vôbec možné.

Obrovská komunita Shiba Inu

V prospech rivala Dogecoinu hovoria aj sociálne štatistiky. Podľa Du Juna, spoluzakladateľa kryptoburzy Huobi, sa silná maloobchodná základňa mincí odráža aj na platformách sociálnych médií. Oficiálny twitterový účet SHIB má viac ako 1,1 milióna sledovateľov, čo je vyšší počet ako väčšina ostatných kryptomien/projektov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,SHIB je taký magický token, kde maloobchodníci ovládni svet. Veľa držiteľov SHIB nesleduje pohyby BTC, takže je ťažké určiť, akým smerom sa bude uberať táto kryptomena,“ povedal Darren, aktívny člen komunity SHIB.

Jeho tvrdenie podporuje aj nasledujúci graf, ktorý sleduje koreláciu SHIB a DOGE voči BTC. V tomto ohľade Shiba Inu takmer vôbec nekopíruje pohyby BTC, zatiaľ čo Dogecoin je v tomto ohľade oveľa „poddajnejší“.

Názory známych osobností

Pokiaľ ide o meme coiny, existujú rôzne názory. Najslávnejším podporovateľom je bezpochyby to, Elon Musk. Zverejnil niekoľko tweetov, ktoré vyjadrovali podporu DOGE. Dogecoin, už skôr opísal ako „krypto ľudu“. Prvá séria Muskových tweetov dokázala dvihnúť hodnotu DOGE až o desiatky percent do niekoľkých minút od ich zverejnenia. Musk sa tiež skvele zaviazal dať „skutočný Dogecoin na skutočný mesiac“. V posledných týždňoch sa však zdá, že Musk na ohľadom DOGE ochladol a v jednom bode vyzval ľudí, aby boli opatrní pri investovaní do kryptomien.

Krypto expert Nic Carter medzitým od Dogecoinu veľa neočakáva. Podľa jeho slov veľa retailových obchodníkov príde v dlhodobom horizonte o peniaze, pretože v súvislosti so zaujímavou technológiou tu toho veľa nie je. Pokiaľ ide o Shibu, väčšina investorov a analytikov si je vedomá toho, že minca sa pokúša vyvolať hype na pozadí DOGE, ale Ben Caselin, vedúci výskumu a stratégie na burze kryptomien AAX, naznačuje, že namiesto toho, aby sme túto snahu o hype jednoducho úplne odmietli, je dôležité si uvedomiť, že to, čo vidíme, je masový pohyb retailových obchodníkov, ktorých poháňa chamtivosť a recesia, no vo veľa prípadoch aj neznalosť. Takéto pohyby sú vždy nepredvídateľné. Generálny riaditeľ OKEx Jay Hao medzitým poukazuje na to, že komunita Shiba Inu naberá na intenzite, a že budeme svedkami jej silného rozvoja.

Väčšia aktivita na strane Shiba Inu

Ak sa chceme baviť o fundamentálnych stránkach, tu jednoznačne dominuje SHIB. Nádeje, že Shiba Inu predbehne Dogecoin, rastú, pričom údaje zo sociálnych médií ukazujú, že prvý menovaný je stále populárnejší – prinajmenšom medzi užívateľmi Twitteru. Začiatkom tohto mesiaca populárny krypto influencer CryptosRUs naznačil, že Shiba Inu je lepšia ako Dogecoin kvôli množstvu možností využitia a spôsobu distribúcie tejto mince. 

ShibaSwap, the DEX of the Shiba Inu Ecosystem | by Juan Pellicer | IntoTheBlock | Aug, 2021 | Medium

Shiba Inu tiež zrejme ešte viac upevňuje svoje postavenie s nedávnym partnerstvom s krypto platobným sprostredkovateľm NOWPayments, ktoré podporuje ich tokeny SHIB, LEASH a BONE a zároveň páli časť tokenov – trvale znižuje ich ponuku v obehu. Kryptomena Shiba Inu nedávno zažila deň, v ktorom boli denné objemy obchodov dvakrát vyššie než mal Dogecoin za rovnaké časové obdobie.

Trend menom NFT

Takisto Shiba Inu oznámila spustenie vlastných NFT. Vieme, že zbierka pozostáva z 10 000 Shiboshi, pravdepodobne v súlade s inými zbierkami NFT budú algoritmicky generované na základe sady atribútov. Neexistujú však žiadne informácie o tom, z čoho tieto atribúty pozostávajú. Čo vieme, je, že ceny sa riadia stupňovitým systémom.

Shiba Inu Shiboshis NFTs

Prvých 3 000 bude stáť 0,1 ETH, ďalších 5 000 bude stáť 0,2 ETH a konečných 2 000 bude stáť 0,3 ETH. Shiboshi je však možné kúpiť iba pomocou  LEASH, jedného z troch hlavných tokenov v ekosystéme Shiba Inu. Ostatné sú SHIB a BONE. Shiboshi nie sú len NFT. Budú tiež tvoriť postavy v nadchádzajúcej hre. Rôzne atribúty poskytnú konkrétne funkcie. Spomenuté boli napríklad laserové oči, ktoré poskytujú schopnosti útoku na diaľku.

V tejto oblasti Dogecoin absolútne nemá čo ponúknuť a úplne zaspal aktuálnu dobu a trendy. V podstate jeho jediným hnacím motorom bol Elon Musk, no zdá sa, že už vyhasol.

Zhrnutie

Dogecoin bol prvý, no zaspatý (takmer nulový) vývoj nezachraňujú už ani občasné tweety Elona Muska, ktoré s cenou DOGE už takmer vôbec nehýbu. Na druhej strane, Shiba Inu vďaka vysokej aktivite a plavbe naproti trendom ako NFT si získava čoraz viac popularitu. O tom svedčí aj cena. Zatiaľ čo DOGE je oproti svojmu ATH v mínuse takmer 70%, SHIB svoje maximá nedávno atakovala, pričom aktuálne je približne 30% v mínuse oproti týmto hodnotám. Hoci sa flippening často spomína pri kryptomene Ethereum, vyzerá to, že čoskoro sa môžeme dočkať flippeningu na psom krypto tróne.

Na vysokých objemoch a pohyboch cien tokenu SHIB sa dá takisto slušne profitovať. Náš automatický trading bot obchodujúci SHIB je najziskovejším botom posledných dní. Detaily o trading botoch si môžete prečítať nižšie v tomto článku a takisto sa môžete pridať do bezplatnej Telegram skupiny, kde často riešime vhodné páry a nastavenia pre trading botov. Boti sú tak vhodní aj pre začiatočníkov, ktorí si netrúfajú obchodovať ručne.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Coinbase spustí vlastný NFT trh – Bude však iný než OpenSea

Na ceste za Polkadot parachainami: Poznáme termíny DOT aukcií! (8. diel)

Kryptomena SHIBA zaplavila celý trh: Obrovské objemy a rastúca chamtivosť

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Yahoo, Benzinga, Coindesk

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.