Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Kryptomena SHIBA zaplavila celý trh: Obrovské objemy a rastúca chamtivosť

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Pred pár týždňami sa zdalo, že takzvané meme kryptomeny nadobro vymiznú z trhu, pretože hoci trh s kryptomenami rástol, oni ticho klesali. V posledných dňoch však nastal zvrat a meme coiny sú opäť stredobodom pozornosti.

Obrovské objemy

Shiba Inu vám asi nemusíme predstavovať. Táto meme kryptomena zožala úspech vďaka vtedy oveľa známejšej kryptomene Dogecoin. Kľúčový okamih pre SHIBA nastal v momente, kedy burza Binance ohlásila zalistovanie tejto kryptomeny. Cena raketovo stúpla o stovky percent behom dňa, pričom neskôr ohlásili jej pridanie aj ďalšie popredné krypto zmenárne.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Aktuálny globálny ošiaľ okolo tejto kryptomeny odrážajú aj obchodované objemy SHIBA. Za posledných 24 hodín sa tieto objemy podľa dát webu Coinmarketcap pohybujú cez 19 miliárd dolárov, pričom Ethereum má objemy takisto 19 miliárd dolárov. Kryptomena ETH je však z hľadiska trhovej kapitalizácie 35x väčšia ako SHIBA. Len pre porovnanie, kryptomeny z top 10 majú objemy za posledný deň väčšinou okolo troch miliárd. Tieto vysoké čísla len odzrkadľujú obrovský záujem a chamtivosť.

Chamtivosť opäť rastie

Náhly nárast kryptomeny SHIBA o stovky percent behom pár dní opäť rozbieha vlnu chamtivosti. V stovkách až tisícoch percent začínajú rásť na hodnote aj rôzne ostatné meme kryptomeny, ktorých cieľ je len jeden – stúpnuť čo najviac na hodnote, vybrať zisk a pár do zabudnutia.

Začiatkom leta tohto roka bolo bežné sledovať, ako niektorí šťastlivci rozprávkovo zbohatli vďaka takýmto kryptomenám, pričom behom pár dní dokázali zarobiť aj povestných 100x. No každá minca má dve strany, a aby niekto mohol zarobiť, musí byť na druhej strane hromada ľudí, ktorí prerobili. Trhom sa šírili viaceré výpovede nováčikov, ktorých kombinácia chamtivosti a neznalosti pripravila o nemalé úspory.

 

Ak vás zaujíma, prečo sa v týchto pyramídových kryptomenách nahádza „Shiba“ a „Floki“, je to preto, lebo Elon Musk si zadovážil šteniatko rasy shiba inu a dal mu meno Floki. Toto následne úplne stačilo špekulantom, ktorí začali vytvárať rôzne kombinácie mien.

Mnoho meme kryptomien bolo a aj stále je taktiež podvodom, keďže vytvoriť ich nie je vôbec zložité. To využívajú rôzni podvodníci, ktorí si vytvoria takúto kryptomenu, začnú ju všade zdieľať a v momente, ako jej hodnota stúpne, predajú všetky svoje prostriedky, čo spôsobí náhly pád ceny. Panika dokoná zbytok a väčšina meme coinov to má za sebou behom pár dní.

Ďalším podvodom bol predpredaj takýchto tokenov. Tvorcovia danú kryptomenu ani nevytvorili. Vytvorili len predpredajový web so sladkými rečami, kde ste mali poslať vaše kryptomeny, pričom následne po konci predpredaja dostanete nové tokeny. Vo väčšine prípadov sa po predpredaji zrušil web a podvodníci sa vytratili aj s vyzbieranými kryptomenami.

Dávajte si preto veľký pozor na podobné projekty a schémy, ktoré sa tu (bohužiaľ) opäť začínajú objavovať. Vašim najväčším nepriateľom je vaša vlastná chamtivosť. Hoci je vidina rýchleho zárobku lákavá, riziko straty vašich prostriedkov je oveľa vyššie. 

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Coinmarketcap

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.