Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Coinbase spustí vlastný NFT trh – Bude však iný než OpenSea

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

O tom, že NFT ovládli tohtoročný trh s kryptomenami nie je pochýb. Potvrdzuje to najnovšie aj americká krypto zmenáreň Coinbase, ktorá pripravuje spustenie vlastného trhu s NFT. Bude však iný než OpenSea.

Unikátne NFT trhovisko

Coinbase je najnovšou burzou, ktorá vstúpila do sveta NFT. Zmenáreň dnes oznámila spustenie waitlistu k očakávanému NFT trhovisku. Platforma Coinbase NFT ponúkne používateľom možnosť vytvárať, nakupovať a predvádzať svoju zbierku rôznych NFT. Platforma uviedla:

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

„Predstavujeme Coinbase NFT, trh typu peer-to-peer, ktorý umožní vytváranie, nákup, predvádzanie a objavovanie NFT jednoduchšie než kedykoľvek predtým. Rovnako ako Coinbase pomohla miliónom ľudí dostať sa prvýkrát k Bitcoinu jednoduchým a dôveryhodným spôsobom – chceme to isté urobiť aj pre NFT.“

Cieľ trhu je určený pre kreatívnych jedincov. Coinbase to chce dosiahnuť vytvorením trhu pre sociálnu angažovanosť, čo je oblasť, v ktorej OpenSea veľmi nežiari. Svety kryptomien a sociálnej angažovanosti sa stále viac stretávajú a sú očividne prirodzeným riešením. Napríklad Twitter nedávno pridal funkciu platieb prostredníctvom kryptomien a TikTok sa v posledných týždňoch dostal aj do NFT oblasti. Je zrejmé, že existuje akési spojenie medzi technológiou blockchain a sociálnymi platformami.

Podpora Ethereum siete

Coinbase bude zo začiatku podporovať NFT založené len na sieti Ethereum, pričom podpora sa odtiaľ rozšíri na ďalšie blockchainy. Podľa počiatočných správ bude platforma využívať self-custody peňaženky a nebude vyžadovať overenie KYC, ako je to pri štandardných transakciách tejto zmenárne.

Oznámenie spoločnosti Coinbase o spustení tohto trhoviska prichádza po tom, ako konkurenčné burzy FTX a Gemini oznámili spustenie svojich vlastných NFT trhovísk. Tržby v NFT sektore prekonali v treťom štvrťroku tohto roku rekordných 10 miliárd dolárov, pričom veľká väčšina z nich prebehla na najväčšom NFT trhovisku OpenSea. Aj keď je OpenSea stále najväčším trhom NFT, zoznam potenciálnych konkurentov každým dňom rastie.

Coinbase pokračuje v agresívnom skúmaní nových ponúk produktov pre svojich spotrebiteľov. Burza chcela spustiť aj produkt Coinbase Lend, čo je projekt, ktorý vám generuje pasívny príjem, niečo ako banka. To bolo však minulý mesiac zastavené po hrozbách od SEC. Coinbase má takmer 70 miliónov overených používateľov, ktorých chce prostredníctvom NFT osloviť.

Rastúci trend adopcie NFT, angažovanosť svetových krypto zmenární a ostatných spoločností do tejto oblasti je pozitívnym signálom do budúcnosti. Nezabúdajte však, že NFT sektor je stále len v plienkach a neustále sa formuje a vyvíja. Jednou z oblastí, ktorá sa vytvorila, sú tzv. play-to-earn NFT hry – teda hry, hraním ktorých si viete zarobiť reálne kryptomeny a môžete tak spojiť príjemné s užitočným. Zisky sú miestami také vysoké, že v rozvojových krajinách 5 až 10 násobne prevyšujú plat za „normálnu“ prácu. Nižšie si môžete prečítať článok o 3 play-to-earn hrách s obrovským potenciálom.

3 play-to-earn NFT hry, ktoré čoskoro štartujú a majú obrovský potenciál

Aj oblasti NFT a play-to-earn hier sa venujem na mojom Telegram kanáli, kde je už takmer 2000 ľudí. Pripojiť sa môže ktokoľvek a zadarmo.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Investor, ktorý predpovedal krízu v 2008 sa vyjadril ku kryptomene Shiba Inu

Štartuje ďalšia vlna NFT mánie? Štatistiky hovoria jasne

Kryptomena SHIBA zaplavila celý trh: Obrovské objemy a rastúca chamtivosť

Pasívny príjem kryptomien s bonusom až 110 dolárov

Pokiaľ hľadáte možnosti ako pasívne úročiť vaše kryptomeny, jednou z možností je lending, čo funguje na podobnom princípe ako banka. Najväčšou lending spoločnosťou je Celsius, ktorá pravidelne okrem ročných úrokov okolo 10% ponúka aj rôzne promo kódy, z ktorých viete získať odmeny – najčastejšie okolo 50 dolárov zadarmo.

Noví používatelia môžu teraz získať až 110 dolárov zadarmo. Celý postup ako používať túto platformu ako aj návod ako získať bonus nájdete v článku nižšie.

Celsius Wallet – Úročte svoje kryptomeny bez starosti až do 10% ročne (+BONUS 110 USD)

Zdroj: Coinbase

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.