Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Investor, ktorý predpovedal krízu v 2008 sa vyjadril ku kryptomene Shiba Inu

Článok

Dogecoin, Shiba Inu
Pixabay.com

Manažér hedžového fondu Michael Burry, známy predpovedaním finančnej krízy v roku 2008, sa najnovšie vyjadril aj ku kontroverznej kryptomene Shiba Inu. 

Jeho pohľad na Shiba Inu

Známy investor a zakladateľ súkromnej investičnej spoločnosti Scion Asset Management, Michael Burry, sa v sobotu vyjadril k tokenu Shiba Inu (SHIB) po tom, ako táto kryptomena konkurujúca Dogecoinu za posledný týždeň vzrástla o 230%. Burry je známy tým, že je prvým investorom, ktorý predvídal a profitoval z americkej hypotekárnej krízy, ktorá nastala v rokoch 2007 až 2010.

Tento „Big Short“ investor sa v sobotu na Twitteri podelil svoj názor k opisu Shiba Inu na Coinbase, v ktorom sa uvádza, že Shiba inu (SHIB) je token, ktorý ašpiruje na to, aby bol alternatívou Dogecoinu (DOGE). Na rozdiel od BTC, ktorého finálne množstvo je len 21 miliónov, je SHIB známy obrovským počtom mincí – aktuálne je ich v obehu 394 796 000 000 000 (takmer 400 biliónov), pričom Total Supply je 1 000 000 000 000 000 (1 biliarda) Burry napísal:

„Hovorí sa, že jedna biliarda sekúnd je asi 32 miliónov rokov. Jedna biliarda dní je 2,7 bilióna rokov. Pre porovnanie – celý vek vesmíra je odhadovaný na 13,8 miliardy rokov.“

Chcel týmto poukázať na nezmyselnosť a obrovské počty tokenov. Niekoľko ľudí však Burryho na Twitteri rýchlo upozornilo, že aktuálne množstvo SHIB v obehu už nie je jedna biliarda. Ako sme písali vyššie, v súčasnosti je v obehu 394,8 bilióna mincí. Web Shiba Token vysvetľuje, že ich zakladateľ Ryoshi uzamkol 50% mincí v Uniswape, potom druhú polovicu „spálil“ Vitalikovi Buterinovi do úschovy. Token Shiba Inu sa pred pár mesiacmi dostal do centra pozornosti po tom, keď Buterin daroval SHIB v hodnote 1 miliardy dolárov indickému fondu na pomoc pri covide.

'Big Short' Investor Michael Burry Criticizes Shiba Inu Crypto After SHIB Soars 230% — Says It's 'Pointless'

Burry už dávnejšie varoval pred investovaním do kryptomien. V júni predpovedal obrovský prepad, pričom poznamenal, že problémom kryptomien je – ako vo väčšine oblastí – pákový efekt. Investor „Big Short“ tiež varoval, že vlády môžu zničiť kryptomeny vrátane BTC. Vysvetlil však, že kryptomeny neshortuje, pretože v krátkodobom horizonte je možné hocičo.

Nízka cena neznamená veľký potenciál

Hlavne u nováčikov sa stretávame s tým, že hodnotia potenciál kryptomien podľa ceny jedného tokenu. To je najväčšia chyba, pretože práve na túto slabinu lákajú rôzne nové podvodné kryptomeny nič netušiacich investorov. Pokiaľ si pozriete nové meme coiny a podobné „kryptomeny“, každá má nezmyselné množstvo tokenov, kde pri investícií pár desiatok dolárov dostanete kľudne niekoľko miliónov tokenov.

Nasledujúce sladké reči typu, že cieľ je 1 cent, alebo jeden dolár. To je samozrejme totálna hlúposť, pretože by tieto nezmysly museli mať vyššiu trhovú kapitalizáciu ako Bitcoin. A povedzme si úprimne – je vyššia pravdepodobnosť, že vám na dom behom hodiny spadnú 3 meteority, než že takýto token predbehne Bitcoin.

Pamätajte, že potenciálne zhodnotenie VŽDY počítajte z trhovej kapitalizácie daného tokenu (market cap), a nie z ceny jedného tokenu. Uvedieme názorný príklad:

1 ADA aktuálne stojí 2,22 USD, pričom kapitalizácia je 71 miliárd USD.

1 EGLD aktuálne stojí 245 USD, pričom kapitalizácia je 4,8 miliardy USD.

Nováčik by si zrejme kúpil ADA, pretože EGLD je „drahý“. Nepozerá na kapitalizáciu. Ak by kryptomena ADA stúpla o 100%, trhová kapitalizácia by stúpla o 71 miliárd USD. Keby EGLD získal 71 miliárd USD, jeho cena by stúpla o 14 80%, teda takmer 15 násobne.

Nikdy preto nepozerajte na cenu tokenov, ale kapitalizáciu. Aj pri Shiba Inu sa šíria medzi nováčikmi reči, že cieľ pre SHIB token je 0,01 USD. V takom prípade by bola kapitalizácia tejto kryptomeny 3 947 miliárd, čo je 3,7x viac než má aktuálne Bitcoin. Teraz už chápete, že je to totálny nezmysel a pasca na nováčikov, ktorá bohužiaľ zaberá.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Facebook investuje 50 miliónov USD do vlastného virtuálneho sveta – Toto zatiaľ vieme

Štartuje ďalšia vlna NFT mánie? Štatistiky hovoria jasne

Kryptomena SHIBA zaplavila celý trh: Obrovské objemy a rastúca chamtivosť

Pasívny príjem kryptomien s bonusom až 110 dolárov

Pokiaľ hľadáte možnosti ako pasívne úročiť vaše kryptomeny, jednou z možností je lending, čo funguje na podobnom princípe ako banka. Najväčšou lending spoločnosťou je Celsius, ktorá pravidelne okrem ročných úrokov okolo 10% ponúka aj rôzne promo kódy, z ktorých viete získať odmeny – najčastejšie okolo 50 dolárov zadarmo.

Noví používatelia môžu teraz získať až 110 dolárov zadarmo. Celý postup ako používať túto platformu ako aj návod ako získať bonus nájdete v článku nižšie.

Celsius Wallet – Úročte svoje kryptomeny bez starosti až do 10% ročne (+BONUS 110 USD)

Zdroj: News.Bitcoin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Kryptomenám sa aktívne venujem od roku 2017. Najviac sa zaujímam o rôzne altcoiny, ktoré majú reálny technický význam. Prinášam vám rôzne návody, tipy, postrehy a rovnako aj dôležité novinky zo sveta kryptomien.Pokiaľ sa vám moja tvorba páči, môžete ju podporiť LTC na nasledovnú adresu: LPdrzvv9yYDMV3tgFyTTJKYcDpRpJ2Kd38 (LTC)

Populárne