Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ruský región má problémy pre ťažbu Bitcoinu. Kryptomeny sa vraj ťažia aj v psích búdach

Článok

Rusko
Zdroj: Pixabay.com

Keď Čína v máji 2021 zakázala ťažbu kryptomien, množstvo čínskych ťažiarov Bitcoinu sa v relatívne krátkom čase presunulo do Ruska. Bitcoinový hashrate tejto veľmoci sa následne zaradil podľa štúdie Cambridge University hneď na tretie miesto za USA a Kazachstan. Pre niektoré ruské oblasti však rozmach bitcoinových ťažiarov predstavuje vážny energetický problém.

Najdominantnejším regiónom pokiaľ ide o ťažbu Bitcoinu v Rusku je federálny región Irkutská oblasť. Podľa všetkého značná časť čínskych ťažiarov zakotvila práve v tejto oblasti, čo v roku 2021 spôsobilo štvornásobný nárast spotreby energie v tomto regióne. Informovala o tom tlačová agentúra TASS, ktorá sa odvoláva na vyjadrenia Jevegnija Vachkanova, vedúceho technológie a vývoja miestnej energetickej firmy Irkutsk Electric Networks.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Vechkanov uviedol, že rast záujem o ťažbu Bitcoinu v tejto oblasti bol kombináciou celkového rastu ceny BTC, lacnej energie ale predovšetkým toho, že do oblasti prišli čínski ťažiari. ,,Tieto faktory zhoršili situáciu a spôsobili štvornásobne zvýšenie spotreby energie v porovnaní s rokom 2020,” upozornil.

Bitcoin sa ťaží aj v búdach pre psov

Vechkanov následne uviedol aj niekoľko kurióznych prípadov. Tvrdí, že miestni ľudia húfne inštalujú zariadenia na ťažbu kryptomien nielen v priemyselných halách, ale aj vo svojich domácnostiach či dokonca v chatách.

Ťažobný hardvér však našli aj v búdach pre psov. ,,Smejte sa, ako len chcete, ale ťažba produkuje teplo a psom je vďaka tomu teplo. Prináša to dvojité výhody,” komentoval tento úsmevný fakt vedúci odboru kriminálneho vyšetrovania hlavného riaditeľstva ruského ministerstva vnútra Andrej Žbanov.

Generálny riaditeľ Baikal Energy Company zas zmienil, že v januári 2022 pristálo v tejto oblasti sedem ďalších lietadiel Boeing 737, ktoré boli plne naložené zariadeniami na ťažbu kryptomien. Všetky prileteli z Číny.

Pôjdu cestou úpravy taríf?

Irkutské úrady informovali o zvýšenej spotrebe energie už v októbri 2021. V reakcii na to ruské ministerstvo energetiky zvýšilo úsilie v iniciatíve pripraviť regulačný rámec, ktorý odlíši tarify pre spotrebu energie podľa typu jej využitia. Inak povedané ťažiari BTC si pravdepodobne v budúcnosti (ak sa ťažba Bitcoinu medzitým v Rusku nezakáže) zaplatia viac, než bežní spotrebitelia.

Zákaz alebo regulácia?

Téma potenciálneho zákazu kryptomien vrátane ich ťažby je v Rusku horúca od momentu, ako takýto krok navrhla ruská centrálna banka v spolupráci s FSB (bývalá KGB). Ministerstvo financií však navrhuje kryptomeny radšej prísne regulovať a prezident Vladimír Putin minulý týždeň vyhlásil, že Rusko má v oblasti ťažby Bitcoinu “konkurenčnú výhodu”, čím naznačil, že sa nechce tejto príležitosti vzdať. Na základe týchto informácii je preto naďalej najpravdepodobnejším scenárom regulácia a to nielen v oblasti obchodovania a vlastnenia kryptomien, ale aj ich ťažby.

Ďalšie zaujímavé články

JP Morgan: Bitcoinu to kazí volatilita, Ethereum sa zvyšuje konkurencia

Trezor odstráni kontroverzný verifikačný protokol. Akceptoval kritiku kryptomenovej komunity

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.