Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

JP Morgan: Bitcoinu to kazí volatilita, Ethereum sa zvyšuje konkurencia

Článok

Bitcoin Ethereum
Pixabay.com

Analytici poprednej americkej banky JP Morgan Chase uviedli, že Bitcoin bude mať aj v nasledujúcom období problém s inštitucionálnou adopciou. Veľkých hráčov totiž môže odrádzať od investície do tejto kryptomeny jej vysoká volatilita. K Ethereum banka poznamenáva, že ju čaká tvrdý konkurenčný boj.

Analytici giganta z Wall Street vo svojej novej správe určenej pre ich klientov uviedli, že dve najväčšie kryptomeny Bitcoin a Ethereum čaká obdobie významných výziev.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Inštitúcie sa boja volatility BTC

Autori textu sa najprv vyjadrili k súčasnej cene, ktorej pokles v porovnaní s novembrovými ATH označili za „menej významnú kapituláciu“ v porovnaní s tou, ktorú zažil kryptomenový trh v máji 2021. Následne k tomu ale doplnili: ,,Myslíme si, že najväčšou výzvou pre Bitcoin bude smerom do budúcnosti jeho volatilita a jeho cykly rastu a poklesu, ktoré bránia ďalšiemu inštitucionálnemu prijatiu.”

Následne doplnili, že pokles BTC o 44% od novembrového ATH na úrovni 69 000 USD robí z Bitcoinu päťkrát voliteľnejšie aktívum než je zlato, s ktorým je najčastejšie porovnávaný. Bitcoinu to podľa nich bráni, aby mohol byť naozaj považovaný za uschovateľa hodnoty, keďže v určitých fázach spojených s jeho vysokou volatilitou sa tak zďaleka nechová.

Ethereum šľape na päty konkurencia

Pokiaľ ide o Ethereum tvrdia, že táto kryptomena bude čeliť v nasledujúcich mesiacoch až rokoch tvrdému konkurenčnému boju  – zmienené boli smartchainy Solana, Terra či Binance Smart Chain, ktoré získavajú čoraz väčšiu trakciu v oblasti decentralizovaných financií (DeFi) a nezameniteľných tokenov (NFT). Inak povedané Ethereum už nie je v tejto oblasti jediným hráčom a musí sa obracať, aby si udržalo svoju pozíciu lídra. Ethereum to komplikujú nákladné a pomalé transakcie na prvej vrstve, čo je problém, ktoré musí tento blockchain vyriešiť, pretože ide o hlavný faktor, ktorý motivuje užívateľov prejsť z Ethereum ku konkurencii.

,,Počas korekcie tohto mesiaca bolo zarážajúce, že Ethereum nedokázalo znovu získať svoj podiel na trhu v porovnaní s jeho hlavnými konkurentmi, pretože jeho cena klesla o podobnú veľkosť ako u menších altcoinov,” doplnili k ETH analytici JP Morgan.

Ďalšie zaujímavé články

Trezor odstráni kontroverzný verifikačný protokol. Akceptoval kritiku kryptomenovej komunity

„Skrachovaní bitcoineri” sa “zamestnávajú” v McDonald’s. Slávny reťazec im odpovedal

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.