Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

„Skrachovaní bitcoineri” sa “zamestnávajú” v McDonald’s. Slávny reťazec im odpovedal

Článok

McDonald's
Zdroj: Pexels.com

Popri prudkom poklese ceny Bitcoinu si viaceré známe postavy kryptomenového sektora začali robiť žarty, že sa budú musieť zamestnať v McDonald’s, aby mali z čoho ďalej platiť svoje účty.

S narážkou na McDonald’s prišiel napríklad autor známeho Stock2Flow modelu PlanB, ktorý prirovnal súčasný cenový vývoj BTC práve k logu tohto slávneho reťazca.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Prácu v McDonald’s oznámil aj prezident El Salvador Nayib Bukele. Konkrétne išlo o fotomontáž, na ktorej má šiltovku aj košeľu s logom tohto fastfoodu.

Nuž a z česko-slovenskej kryptomenovej scény mal takúto narážku napríklad Kicom z Bitcoinového kanála, ktorý zdieľal 22. januára tento tweet:

Kicom, PlanB či prezident El Salvador zďaleka neboli jediní, ktorí po prepade ceny BTC mali obdobnú narážku. Charles Hoskinson (Cardano) napríklad tweetoval, že ho začal sledovať oficiálny McDonald’s Twitter účet.

McDonald’s reagoval

Tieto tweety si všimol aj samotný McDonald’s, ktorý influencerom a iným známy postavám z kryptomenového sektora odpovedal: ,,Ako sa držíte ľudia, ktorí prevádzkujete kryptomenové Twitter účty?”

Burza Binance reagovala zrejme najvtipnejšie, keď odpovedala výstižným obrázkom:

Nayib Bukele však následne naznačil, že má ambícioznejšie plány než len “prehadzovať burgre“. Namiesto jobu v McDonald’s totiž rozmýšľa nad vytvoreným bitcoinového fastfoodu. Svojich followerov na Twitteri sa spýtal, či by mal takýto plán realizovať a pravdu povediac, u Bukeleho si niekedy nemôžete byť istý tým, čo myslí len zo srandy a čo vážne.

Špekulácie o platbách BTC v McDonald’s

Či si budú bitcoineri naozaj hľadať prácu v McDonald’s, pretože pri investícii do kryptomien prerobili všetky svoje peniaze, naozaj netušíme. Zatiaľ ide len o žarty a keďže cena BTC posledné dni posilňuje, možn sa aj tie stanú čoskoro minulosťou. Medzitým sa však už objavujú neoverené špekulácie, že populárna sieť fastfoodov zvažuje globálnu akceptáciu platieb BTC. Jej pobočka v El Salvador s tým už má skúsenosti.

Ďalšie zaujímavé články

Bitcoin čaká dôležitý týždeň – trhy očakávajú zvýšenú volatilitu

Sólo ťažiar Ethereum trafil jackpot – vyťažil Ethery za 540 000 dolárov!

Fidelity Digital Assets: Súčasný cyklus Bitcoinu sa zďaleka neskončil

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.