Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Fidelity Digital Assets: Súčasný cyklus Bitcoinu sa zďaleka neskončil

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Dcérska spoločnosť amerického správcovského giganta Fidelity Investments spravujúceho 4,2 bilióna dolárov, na kryptomeny zameraná Fidelity Digital Assets, publikovala svoje aktuálne názory na vývoj kryptomenového trhu.

Fidelity Digial Assets vo výročnej správe zhrnula niekoľko svojich postrehov ku kryptomenám, pričom poukázala najmä na správanie sa bitcoinových ťažiarov, ktoré naznačuje, že dobré časy pre Bitcoin sa zďaleka neskončili.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Keďže ťažiari bitcoinu majú najväčšiu finančnú motiváciu na to, aby čo najlepšie odhadli prijatie a hodnotu Bitcoinu, súčasný bitcoinový cyklus sa ani zďaleka neskončil, pretože investície ťažiarov sú “na dlhú trať””.

Fidelity tým poukazuje na skutočnosť, že ťažiari BTC sa dokázali spamätať aj z minuloročného májového prepadu hashrate po zákaze ťažby v Číne a po necelom polroku dohnali stratené čísla. Hashrate, teda celková výpočtová sila vynaložená na ťažbu BTC, je opäť na historických maximách, čo len podčiarkuje dôveru minerov v dlhodobý rast ceny BTC. Potvrdzujú to aj onchain data analytickej platformy Glassnode, ktorá včera uviedla:

,,Bitcoin hashrate dosiahol 183 exahashov, nové ATH. Po prepade o 54% v máji 2021 v dôsledku zákazu ťažby v Číne, sa mining rigy ťažiarov vrátili do prevádzky a bezpečnosť siete od júla stúpla o 117%.“

Pozícia ťažiarov je oproti bežným investorom odlišná

Tažiari BTC, ako to naznačila aj spoločnosť Fidelity, majú na rozdiel od bežných bitcoinových investorov oveľa náročnejšiu úlohu. Okrem toho, že musia správne vyhodnocovať či je aktuálne správny čas na kúpu alebo predaj BTC, musia zároveň priebežne platiť nemalé účty za spotrebu energie a robiť investície do novej infraštruktúry. Inak povedané majú veľké nákladové položky.

Napriek tomu v súčasnosti nielen že generujú najväčší hashrate v histórii (hoci cena BTC je o vyše 30% od ATH), ale aj akumulujú významné množstvo BTC (nepredávajú to čo vyťažili). Ich masívna akumulácia začala po tom, ako BTC vytvoril novembrové ATH. Podľa dát CryptoQuant majú pod kontrolou takmer 1,9 milióna BTC, čo je najvyššie číslo od konca roka 2020, po ktorom prišlo výrazné posilňovanie ceny BTC v prvých mesiacoch roku 2021.

Bitcoin si adoptujú ďalšie štáty

Fidelity Digital Assets sa okrem ťažiarov BTC rozhodla vyjadriť aj k iným témam spojeným s Bitcoinom. Napríklad očakáva, že adopcia Bitcoinu stúpne aj u iných krajín a stredoamerický El Salvador už v budúcnosti nebude jedinou “bitcoinovou krajinou”.

,,V hre je teória hier o veľmi vysokých stávkach, podlá ktorej ak sa adopcia bitcoinov zvýši, krajiny, ktoré si dnes zaistia nejaké bitcoiny budú na tom lepšie z hľadiska konkurencieschopnosti ako ich rovesníci. Preto by sme neboli prekvapení keby sme videli, že iné suverénne národné štáty získajú bitcoiny v roku 2022 a možno dokonca uvidíme, že nejakú akvizíciu urobí aj centrálna banka.”

Fidelity taktiež skonštatovala, že kryptotrhu v roku 2022 pomôžu aj lepšie regulácie a ešte lepšie produkty. ,,Prinesú väčšiu časť zo stoviek biliónov tradičných aktív do ekosystému digitálnych aktív. V kombinácii so správaním ťažiarov Bitcoinu by to mohlo predĺžiť cyklus a posunúť BTC na nové cenové maximá.”

Ďalšie zaujímavé články

Bank of America: Solana môže predbehnúť Ethereum a stať sa “VISA kryptomien“

Bitcoin padol o 10%. Mali na to vplyv tieto 2 dôležité fundamenty

Spustenie Sundaeswap na Cardano sa blíži. Môžu sa však objaviť problémy

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.