Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Spustenie Sundaeswap na Cardano sa blíži. Môžu sa však objaviť problémy

Článok

SundaeSwap
Zdroj: Pexels.com

Kryptomena Cardano (ADA) je mnohými kritikmi označovaná za “ghost chain” nakoľko na ňom zatiaľ neexistujú žiadne decentralizované aplikácie alebo protokoly, ktoré by bol aktívne využívané. Čoskoro by sa to mohlo zmeniť spustením mainnetu DEX SundaeSwap.

Sundaeswap má za sebou úspešný verejný testnet, o ktorý bol u Cardano komunity veľký záujem. Autori najočakávanejšej decentralizovanej burzy budovanej na tomto blockchaine však vopred upozorňujú, že po spustení mainnetu môžu nastať problémy s rýchlosťou spracovania obchodných príkazov. Dokonca priznali, že vopred nedokážu vylúčiť ani niekoľkodňové čakanie na realizáciu niektorých obchodov. SundaeSwap Labs sa rozhodli na možné problémy po spustení mainnetu DEX upozorniť vopred, aby bola komunita Cardano o možných “pôrodných bolestiach” informovaná skôr, než sa objaví FUD a kritika zo strany konkurencie.

Na druhú stranu tieto informácie vlievajú ďalšie pochybnosti do kryptomeny Cardano ako takej. Zdá sa, že blockchain, na ktorého vývoji pracuje najmä spoločnosť Input Output vedená Charlesom Hoskinsonom, potrebuje výrazne zlepšiť parametre svojej priepustnosti. Nie je preto prekvapujúce, že Hoskinson už viackrát v predošlých týždňoch zdôraznil, že prioritou pre Cardano bude v roku 2022 dokončenie riešenia s názvom Hydra, ktorá by mala posunúť škálovanie tohto blockchainu na úplne iný level.

Pokiaľ ide o závery z testnetu Sundaeswap, v priebehu 40-minútového záťažového testu jeden SundaeSwap Scopper vykonal 139 odberov (transakcií, ktoré zhromažďujú veľa používateľských operácii), čo predstavuje okolo 3 odbery za minútu. Je to menej než približne 7 odberov za minútu, ktoré boli evidovane počas verejného testnetu.

Tvorcovia Sundaeswap Labs upozorňujú, že nevedia presne predpovedať, aká bude záťaž DEX v prvom týždni od ostrého uvedenia do prevádzky. Preto komunite zdôraznili niekoľko vecí: ,,V porovnaní s testnetom existuje oveľa nižšia prekážka vstupu. Nie je nutné komunikovať s faucetom, prepínať peňaženku na testnet a tak ďalej. Existuje väčšia motivácia zúčastniť sa na DEX, aby sa využila jeho užitočnosť so skutočnými finančnými prostriedkami. Existuje však aj väčšie riziko účasti, pretože používatelia sú vystavení reálnym rizikám strát skutočných finančných prostriedkov prostredníctvom ich obchodnej činnosti. DEX musí zdieľať šírku pásma siete s inými spustenými protokolmi, čim sa zvyšuje dopyt po sieti.“

Zjednodušene povedané developeri Sundaeswap Labs nevedia na základe testnetu presne odhadnúť, do akej miery bude systém bežať resp. lagovať na mainnete. Vzhľadom na obrovský dopyt po SundaeSwap sú si však vedomí, že môže dôjsť k problémom so škálovaním. ,,Príkazy každého budú spracovane spravodlivo a v poradí v akom budú prijaté a vykonateľné. Objednávky bude možné zrušiť kedykoľvek predtým, ako ich Scooper spracuje,” vysvetľuje SundaeSwap.

Problémy, ktoré sa zrejme objavia v prvých týždňoch funkčnosti SundaeSwap však majú byť len krátkodobého charakteru. ,,Neočakávame, že táto situácia bude trvať donekonečna. Sieť napokon všetko dobehne. IOG implementuje plánovanú sériu vylepšení a vylepšení na rozšírenie kapacity siete počas roku 2022.”

Inak povedané aj tvorcovia SundaeSwap sa spoliehajú, že samotný blockchain Cardano prejde v tomto roku významnými aktualizáciami, ktoré zlepšia aj podmienky pre fungovanie ich burzy.

Zdroj: cryptoglobe.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.