Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Bank of America: Solana môže predbehnúť Ethereum a stať sa “VISA kryptomien“

Článok

VISA
Zdroj: Pexels.com

Popredná americká banka Bank of America, ktorá sa ešte v úvode minulého roka stavala ku kryptomenám prevažne negatívne, postupne mení svoj odmietavý postoj. Najnovším dôkazom je skutočnosť, že kryptomenu Solana (SOL) prirovnala k svetovo najväčšej sieti kreditných platobných kariet VISA.

,,Solana by sa mohla stať VISA ekosystému digitálnych aktív,” uviedol globálny stratég pre kryptomeny a digitálne aktíva Bank of America Alkesh Shah vo svojej štúdii, ktorú publikoval tento utorok. Popri tom zmienil okolo 400 decentralizovaných aplikácii, ktoré už fungujú na Solana a hosťujú všetko od decentralizovaných peer-to-peer búrz až po úspešné trhoviská s čoraz populárnejšími NFT.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Alkesh Shah však nezabudol ani na kryptomenu Ethereum, ktorú však popísal skôr ako “blockchain pre transakcie s vysokou hodnotou a pre prípady použitia identity, skladovania a dodávateľského reťazca.“

Bank of America na kryptomene Solana nepochybne zaujala najmä schopnosť tohto blockchainu rýchlo škálovať. Transakcie sú na ňom extrémne rýchle a zároveň sa realizujú za minimálne transakčné poplatky. V tomto ohľade je Solana ďaleko vpred pred najpopulárnejším smartchainom Ethereum.

Rýchlejšie než VISA a ďaleko pred Ethereum

Spoločnosť VISA, ku ktorej bola Solana prirovnaná, tvrdí, že zvládne spracovať okolo 24 000 TPS (transakcii za sekundu). Ethereum ich naopak v súčasnom stave dokáže realizovať len okolo 15. Vitalik Buterin, zakladateľ Ethereum, ale  verí, že po prechode na PoS a doriešenie shardingu a lepšieho využívania druhých vrstiev typu Artibtum môže byť Ethereum schopné spracovať v budúcnosti až 100 0000 TPS. V prípade Solana však už teraz platí, že škáluje na úrovni VISA, pričom teoreticky by mala zvládnuť až 65 000 TPS.

,,Solana uprednostňuje škálovateľnosť, ale je relatívne menej decentralizovaná a bezpečná. Má kompromisy, ktoré ilustruje aj niekoľko problémov s jej výkonom od jej vzniku,” uvedomuje si limity Solana zástupca Bank of America. Poukázal pritom najmä na septembrový až 17-hodinový výpadok tohto blockchainu.

Zlatá stredná cesta, alebo viac úspešných blockchainov?

Z toho dôvodu Shah upozornil, že Solana ešte nemá vyhrané a naznačil, že Ethereum stále môže byť víťazom ak vyrieši svoje problémy so škálovaním. Zároveň ale zmienil aj kryptomenu Avalanche, ktorá sa podľa neho pokúša ísť “zlatou strednou cestou” medzi bezpečnosťou na úrovni Ethereum a škálovateľnosťou na úrovni Solana. Napokon by tak Avalanche mohol stáť najlepší blockchain pre decentralizované financie a podnikanie.

Pokiaľ ide o potenciál kryptomeny Solana Shah dodal: ,,Jej schopnosť poskytovať vysokú priepustnosť, jej nízke náklady a jednoduché používanie vytvárajú blockchain optimalizovaný pre prípady spotrebiteľského použitia ako sú mikroplatby, DeFi, NFT, decentralizované siete Web 3.0 a hry.”

Na záver však naznačil, že absolútny víťaz medzi týmito blockchainami nemusí byť známy nikdy. Môže sa jednoducho stať, že bude popri sebe existovať viac blockchainov, ktoré budú mať svoje konkrétne „najobľúbenejšie“ prípady využitia. Ako už naznačil Solana môže dominovať u NFT či hier a Ethereum zas v prípade identít či dôležitejších transakcií.

Ďalšie zaujímavé články

Bitcoin padol o 10%. Mali na to vplyv tieto 2 dôležité fundamenty

Spustenie Sundaeswap na Cardano sa blíži. Môžu sa však objaviť problémy

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Ako sa bude dariť kryptomenám v roku 2022? Arcane Research zverejnila predikciu

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.