Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Vladimír Putin: Rusko má určité výhody v ťažbe kryptomien

Článok

Vladimír Putin
Zdroj: Pixabay.com

Vyzerá to tak, že ruský prezident Vladimír Putin má v prípade kryptomien názorovo bližšie k Ministerstvu financií, než ruskej centrálnej banke, ktorá aj s podporou FSB (ruská tajná služba, bývalá KGB) žiada o ich úplný zákaz vrátane zákazu ich ťažby.

Vladmimír Putin sa téme kryptomien začal prioritne venovať počas stredajšej videokonferencie s členmi ruskej vlády, keď uviedol: ,,Rád by som začal problémom, ktorý je momentálne v centre pozornosti – reguláciou kryptomien.”

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Putin následne uviedol, že „Rusko má určité konkurenčné výhody v tomto sektore a to najmä vďaka tomu, že má prebytok elektriny a dobre vyškolený personál v tejto veci“.

Podľa analytikov tým arážal na to, že Rusko má lacnú energiu – v jeho krajine bola na jar 2021 cena elektriny len 0,06 USD za kilowatthodinu pre domácnosti a 0,08 USD pre podnikateľov. Len pre ilustráciu napríklad vo Francúzsku je niekoľkokrát drahšia – 0,2 USD pre domácnosti a až 0,14 pre podnikateľov.

Putin zároveň vyzval ruskú centrálnu banky, aby sa v blízkej budúcnosti stretla s jeho vládou a mohli v tejto téme pokračovať. Chce, aby dospeli ku konsenzu v spôsobe, ako sa budú kryptomeny používať a ako sa s nimi bude narábať. Putin zároveň uistil svojich poslancov, že “centrálna banka nám nestojí v ceste technickému pokroku a vynakladá potrebné úsilie na zavedenie najnovších technológii v tejto oblasti činnosti.”

Súhlasí s ministerstvom financií?

Zo slov neohrozenej hlavy štátu, ktorý je blízko vojnového konfliktu s Ukrajinou, čo napäto sleduje celý svet, vyplýva, že podľa všetkého súhlasí v prípade kryptomien skôr s postojom Ministerstva financií. Včera sme vás informovali, že Ivan Chebeskov, popredný predstaviteľ tohto ministerstva, vyjadril nesúhlas so zákazom kryptomien a loboval v prospech ich regulácie. Cheveskov tiež uviedol, že vláde už ministerstvo predstavilo vlastný návrh pre správne regulovanie tohto sektora.

Putin hovoril o kryptomenách aj v roku 2021

Pokiaľ ide o Putina, ten sa ku kryptomenám vyjadruje občasne v pozitívnom aj negatívnom duchu. Nedávno im vyčítal kolosálnu volatilitu, no v roku 2021 naznačil aj to, že Bitcoin by mohol byť v budúcnosti používaný ako nástroj pre medzinárodné vysporiadanie.

„Budeme venovať pozornosť vývojovému trendu kryptomien, ktoré sa v určitom bode môžu stať aj nástrojom na šetrenie a úspory. Avšak všetci sme videli, aký je trh volatilný a stále kolíše. Sme stále v skorej fáze,” povedal v októbri 2021.

Ďalšie zaujímavé správy

VIDEO: Slovenský YouTuber PPPíter navštívil El Salvador. Vyskúšal si v ňom platby Bitcoinom

Sólo ťažiar Ethereum trafil jackpot – vyťažil Ethery za 540 000 dolárov!

Fidelity Digital Assets: Súčasný cyklus Bitcoinu sa zďaleka neskončil

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.