Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ruské ministerstvo financií chce kryptomeny regulovať, nie ich zakazovať

Článok

Rusko
Zdroj: Pixabay.com

Horúcou témou úvodu roka, pokiaľ ide o kryptomeny, je možnosť ich zákazu v Rusku. Kým ruská centrálna banka, ktorá má v tejto veci podporu aj FSB (bývalá KGB), ich chce postaviť mimo zákon a tiež zakázať ich ťažbu, odlišný názor má ruské ministerstvo financií. 

Popredný predstaviteľ ministerstva financií ruskej federácie Ivan Chebeskov vyhlásil, že zákaz kryptomien a ich ťažby povedie k tomu, že Rusko zaostane za celosvetovým technologickým priemyslom. Chebeskor preto namiesto toho navrhuje, aby boli prísne regulované:

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Musíme dať týmto technológiám príležitosť na rozvoj. Ministerstvo financií sa v tejto súvislosti aktívne podieľa na rozvoji legislatívnych iniciatív v oblasti regulácie tohto trhu.”

Chebeskov sa tak vyjadril počas konferencie, ktorú organizovala práve ruská centrálna banka. Uviedol tiež, že jeho ministerstvo už má pripravený konkrétny návrh na reguláciu kryptomien, ktorý medzitým ukázalo vláde a čaká na jej reakciu.

Je kryptomenový fanúšik?

Kolega ruského ministra financií Antona Sulianova má bohaté skúsenosti s investičnými bankami v Rusku aj v Európe. Zaujímavé je aj to, že študoval v bitcoin-friendly Texase a v minulosti sa viackrát vyjadril v prospech digitálnych aktív.

Okrem decentralizovaných kryptomien je však aj fanúšikom nápadu pre vytvorenie digitálneho rubľa (CBDC), ktorý by mala pod kontrolou práve centrálna banka. Táto téma sa intenzívne rieši už aj v USA, kým Čína má vlastný projekt CBDC blízko ostrého spustenia.

Včera sme vás informovali, že proti zákazu kryptomien v Rusku je aj podnikateľ Pavol Durov (zakladateľ Telegramu) či šéf štábu opozičného politika Alexeja Navaľného.

Ďalšie zaujímavé články

Bitcoin čaká dôležitý týždeň – trhy očakávajú zvýšenú volatilitu

Sólo ťažiar Ethereum trafil jackpot – vyťažil Ethery za 540 000 dolárov!

Fidelity Digital Assets: Súčasný cyklus Bitcoinu sa zďaleka neskončil

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.