Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Zákaz kryptomien v Rusku nič nevyrieši a len uškodí, tvrdia Volkov a Durov

Článok

Rusko
Zdroj: Pixabay.com

Minulotýždňová správa ruskej centrálnej banky, ktorá vyžaduje kompletný ban pre obchodovanie kryptomien vrátane zákazu ich ťažby, sa stretla podľa očakávaní s kritikou viacerých popredných predstaviteľov opozície a ruského fin-tech sektora.

Medzi kritikov správy ruskej centrálnej banky možno zaradiť šéfa štábu najznámejšieho ruského opozičného politika Alexeja Navaľneho, Leonida Volkova, či zakladateľa Telegramu Pavla Durova.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Po tom ako ruská centrálna banka vo štvrtok požiadala o realizáciu drastických opatrení voči kryptomenám Pavol Durov upozornil, že realizácia tohto „nápadu” by v Rusku zničila množstvo sektorov high-tech ekonomiky. ,,Takýto zákaz nevyhnutne spomalí vývoj blockchainových technológii vo všeobecnosti. Tieto technológie zlepšujú efektivitu a bezpečnosť mnohých ľudských činnosti od financií až po umenie.”

Durov priznal, že snaha regulovať je prirodzenou túžbou zo strany akejkoľvek finančnej autority, no zákaz je odlišná vec. ,,Takýto zákaz pravdepodobne nezastaví bezohľadných hráčov, ale ukončí legálne ruské projekty v tejto oblasti. Upozornil tým, že zákaz len vymetie z trhu poctivých hráčov, ale ti nepoctiví budú existovať ďalej.

Leonid Volkov, ktorý vedie štáb zakladateľa Nadácie boja proti korupcii (FBK) a zároveň najhlasnejšieho kritika Vladimira Putina opozičného politika Alexeja Anatolieviča Navaľného, ktorý sa v auguste 2020 otrávil nervovoparalytickou látkou Novičok a po zotavení v Nemecku sa v januári vrátil do Ruska, kde je odvtedy vo väzbe, uviedol, že zákaz kryptomien v Rusku je nemožný.

Volkov sa vo svojom vyhlásení odvolal na štvrtkovú správu agentúry Bloomberg, ktorá uviedla že ruskú centrálnu banku podporuje v tejto iniciatíve aj FSB – teda ruská federálna bezpečnostná služba (bývalá KGB). Volkov k tomu dodal, že sa tomu vôbec nečuduje, no doplnil:

,,Technicky je zákaz kryptomien rovnaký ako zákaz prevodu peňazí medzi osobami, čiže je to nemožné. Áno, môžu skomplikovať vkladanie prostriedkov na kryptoburzy, čo znamená, že sa jednoducho objavia sprostredkovateľské služby, ktoré to urobia prostredníctvom zahraničných jurisdikcii. Áno transakčne náklady sa zvýšia. Ale to bude asi všetko.”

V okolí Ruska sú aj ďalšie krajiny, ktoré naznačujú boj proti kryptomenám. Budúcnosť ťažby Bitcoinu je otázna napríklad aj v Gruzínsku či v Kazachstane. Naopak Ukrajina, ktorej spor s Ruskom eskaluje a vzbudzuje obavy celého sveta, naopak podniká mnohé pro-kryptomenové kroky vrátane tých, ktoré majú motivovať ťažiarov BTC prísť podnikať práve k našim východným susedom.

Ďalšie zaujímavé články

Bitcoin čaká dôležitý týždeň – trhy očakávajú zvýšenú volatilitu

Sólo ťažiar Ethereum trafil jackpot – vyťažil Ethery za 540 000 dolárov!

Fidelity Digital Assets: Súčasný cyklus Bitcoinu sa zďaleka neskončil

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.