Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

V Rusku sa rieši budúcnosť kryptomien. Centrálna banka ich chce zakázať

Článok

Rusko
Zdroj: Pixabay.com

Je možné, že horúcou témou prvých mesiacov budúceho roka bude v rámci kryptomenového priemyslu regulácia kryptomien v Rusku, teda v krajine, ktorá má aktuálne tretí najväčší podiel na bitcoinovom hashrate.

Z Ruska v posledných týždňoch prichádzajú zmiešané signály súvisiace s reguláciou digitálnych aktív. Ich najhlasnejším kritikom je jednoznačne Ruská centrálna banka, ktorá zvažuje spôsoby, ako ich úplne zakázať.

Podľa najnovších správ sa Ruská centrálna banka pokúsi navrhnúť, aby boli u komerčných bánk zablokované všetky platby debetnými kartami s platobným kódom 6051 (MCC), ktorý súvisí s kryptomenovým transakciami. Týmto spôsobom by Centrálna banka mohla zabrániť k presunu peňazí z účtov ruských investorov na kryptoburzy.

Problém je však v tom, že takýto zákaz by podľa všetkého vyhnal z ruského trhu len burzy, ktoré podnikajú s kryptomenami v rámci platnej legislatívy. Neznamenalo by to však odchod mnohých kryptobúrz, ktoré fungujú nelegálne, respektíve v rámci akejsi šedej zóny. Inak povedané takéto nariadenie by z ruského trhu vyhnalo len poctivých podnikateľov platiacich dane, no tých, ktorí porušujú zákony, by sa nedotkli.

,,Som si stopercentne istá, že ak zakážu prevody s kódom spojeným s kryptomenami, potom v prvom rade opustia trh poctivé burzy. Zostanú však šedé burzy, ktoré budú robiť transakcie s chybným kódovaním, jednoducho budú používať iné kódy,” upozornila Maria Stankevich, členka ruského výboru pre technológie blockchain a kryptoekonomiku.

Pokiaľ ide o prístup Ruska ku kryptomenám, ako bolo už spomenuté, Ruská centrálna banka ich chce z ruskej ekonomiky úplne vytlačiť (samozrejme s výnimkou národnej digitálnej meny, ktorú chce využiť na boj proti americkým sankciam). V nasledujúcich týždňoch až mesiacoch sa preto ukáže, aký má silný vplyv v rámci celého Ruska.

Zo strany ruských politikov na rozdiel od Centrálnej banky totiž nebadať až takú výraznú nepriazeň voči digitálnym aktívam. Môže to byť do určitej miery aj z dôvodu, že mnohí solventní Rusi majú v kryptomenách zainvestované nemalé peniaze a politici sú vystavení ich silnému lobingu. Vylúčiť rozhodne nemožno ani to, že mnohí majú sami o sebe zainvestované do kryptomien. Nuž a Vladimír Putin (je otázne z akého dôvodu) dokonca tento rok naznačil, že Bitcoin môže dospieť do bodu, kedy by bol využívaný na medzinárodné vysporiadanie.

Pokiaľ ide o spôsoby, ako by Rusko kryptomeny zakázalo, alebo obmedzilo ich používanie (používať kryptomeny ako platidlo je zakázané už teraz), častokrát sa zmieňuje aj možnosť akéhosi plošného zákazu ruských kryptobúrz. Rusi by však stále mohli legálne investovať do kryptomien, no len cez zahraničné burzy.

,,Vždy sme vedeli, že centrálna banka je proti kryptomenám a chce, aby boli zakázane. Stále si však nemyslím, že to bude cesta, ktorou sa Rusko vydá, pretože centrála banka je v menšine. Osobne poznám mnoho vysokopostavených predstaviteľov v Rusku, ktorí chápu dôležitosť kryptomien,” dodala Maria Stankevich.

Ďalšie zaujímavé články

Ako sa bude dariť kryptomenám v roku 2022? Arcane Research zverejnila predikciu

Geniálne dieťa s IQ 162 chcelo pod stromček kryptomeny

Metaverse je podľa Elona Muska len Buzzword, budúcnosť vidí v Neuralinku 

Kryptomeny zažijú v roku 2022 ďalšiu vlnu ošiaľu, tvrdí spoluzakladateľka BlockFi

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.