Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ruské ministerstvo financií podalo návrh pre reguláciu kryptomien

Článok

Rusko
Zdroj: Pexels.com

Krátko po tom ako sa ruský prezident Vladimir Putin vyjadril, že Rusko má unikátnu pozíciu v oblasti ťažby kryptomien, čím podkopal snahy ruskej centrálnej banky zakázať kryptomeny vrátane ich ťažby, urobilo patričný krok smerujúci k regulácii kryptomien na rozdiel od ich zákazu aj ruské Ministerstvo financií.

Ministerstvo financií ruskej federácie vo štvrtok poslalo list podpredsedovi vlády Dmitrijovi Černyšenkovi a oficiálne predložilo vláde regulačný návrh pre kryptomeny. Ten je v rozpore s pozíciou centrálnej banky, ktorá chce kryptomeny postaviť mimo zákon. Centrálna banka má pritom v tejto veci podporu aj tajnej služby FSB (bývalá KGB).

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Podľa ministerstva financií môže správna regulácia kryptomien priniesť Rusku viaceré výhody vrátane zvýšenia daňových príjmov a zlepšenia schopnosti presadzovania práva sledovať trestnú činnosť. Ministerstvo popri tom citovalo štatistiky, ktoré ukazujú, že Rusi vlastnia kryptomeny v hodnote vyše 2 biliónov ruských rubľov. K tomu dodáva, že ak ich budú správne regulovať, vie z toho čerpať aj samotný štát. Ak však kryptomeny zakážu, vytvorí sa čierny trh, s ktorým sa bude bojovať ťažšie.

Snaha Ministerstva financií koreluje s postojom prezidenta Vladimíra Putina, ktorý naznačil, že je taktiež skôr za reguláciu kryptomien, než za zákaz. Tento týždeň totiž vyhlásil, že Rusko má výhodnú pozíciu v oblasti ťažby Bitcoinu. Písali sme o tom v tomto článku.

Vladimír Putin: Rusko má určité výhody v ťažbe kryptomien

Ďalšie zaujímavé články

„Skrachovaní bitcoineri” sa “zamestnávajú” v McDonald’s. Slávny reťazec im odpovedal

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Fidelity Digital Assets: Súčasný cyklus Bitcoinu sa zďaleka neskončil

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.