Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Novinky v prípade najväčšej krádeže kryptomien – Hacker poslal nový odkaz

Článok

Hack
Pixabay.com

Včera sme vás informovali o najväčšej krádeži kryptomien v histórii. Hacker ukradol cez 600 miliónov dolárov v rôznych kryptomenách na 3 rôznych sieťach. V jednej transakcii vtedy zverejnil odkaz. Dnes zverejnil ďalší odkaz.

Čo sa vlastne stalo

V tweete zverejnenom včera poobede spoločnosť Poly Network priznala, že sa stali obeťou hackerského útoku, v ktorom v rámci sietí Binance Smart Chain, Ethereum a Polygon stratili kryptomeny v hodnote viac ako 600 miliónov dolárov. Okamžite poskytli adresy, kam si útočník poslal ukradnuté kryptomeny a požiadali ťažiarov a burzy, aby tieto adresy blokovali.

Pozrite si aj: Prieskum odhalil najväčšie chyby, ktoré robia začiatočníci – Urobili ste ich aj vy?

Viac detailov si môžete pozrieť vo včerajšom článku (pokračovanie tohto článku nižšie):

Najväčšia krádež v histórii kryptomien! Hacker práve ukradol stovky miliónov USD

Hackerov prvý odkaz

Samotný hacker včera nechal v jednej transakcii odkaz. V ňom spomína, že celková hodnota krádeže mohla presiahnuť miliardu, keby vybral aj zvyšné shitcoiny. Avšak údajne mu nejde o peniaze a rozmýšľa, že nejaké tokeny dokonca vráti. Otázkou teda aktuálne zostáva, či chce svoje činy zakryť za zásterku dobrosrdečnosti, alebo chcel skutočne poukázať na veľké slabiny, ktoré táto oblasť kryptomien nepochybne stále má.

Dnes odoslal ďalší odkaz

Poly Network tiež kontaktovala útočníka a povedala, že zákony v akejkoľvek krajine budú tento útok považovať za závažný ekonomický zločin a hacker zaň bude stíhaný. Taktiež ho vyzvali, aby nadviazal kontakt s cieľom nájsť riešenie, pretože je veľmi nerozumné, aby robil ďalšie transakcie. Zdá sa, že tieto komentáre pomohli, pretože hacker pred niekoľkými hodinami uskutočnil ďalšiu transakciu.

Pozrite si aj: Tether vytlačil 1 miliardu nových USDT tokenov. Stablecoiny aktuálne dosahujú rekordné hodnoty

V tejto stručnej odpovedi povedal, že je pripravený vrátiť prostriedky. Poly Network opäť rýchlo reagovali na jeho odpoveď poskytnutím všetkých potrebných adries, na ktoré môže útočník poslať finančné prostriedky späť – na Ethereum, Polygon a Binance Smart Chain.

 

Šťastný koniec?

Zatiaľ nie je úplne jasné, či hacker myslí jeho slová vážne, alebo sa len zahráva s celou krypto komunitou a získava si tak oveľa väčšiu pozornosť, než keby mlčal. Na povrchu sa objavuje hromada otázok, medzi ktorými prevažuje najviac tá, či vykonal tento útok už od začiatku s cieľom následne prostriedky vrátiť, pričom chcel takouto drastickou cestou upozorniť na DeFi sektor a jeho stále pomerne nízku bezpečnosť.

Pozrite si aj: Celsius Wallet – Úročte svoje kryptomeny bez starosti až do 10% ročne (+BONUS 100 USD)

Už teraz si však tento hacker získal mnoho podporovateľov, ktorí mu dokonca fandia. Pokiaľ však skutočne vráti všetky prostriedky späť, bude skutočným hrdinom tohto príbehu a snáď sa na bezpečnosť začne dávať ešte väčší dôraz. O prípadných novinkách z tohto prípadu vás budeme neustále informovať.

Liquidity mining je nebezpečný

Aj my tu na Kryptonovinkách vás stále upozorňujeme a zdôrazňujeme, že liquidity mining, inak nazývaný aj farming, je veľmi rizikový. Toto riziko vyvažuje potencionálny zisk a ako sami vidíte, ani poprední a dobre zabezpečení poskytovatelia nie sú zárukou úplnej bezpečnosti. Vždy preto dôrazne zvážte všetky riziká a hrozby spojené s farmingom a investujte len také sumy, ktoré ste schopní stratiť.

Z oblasti farmingu sme pre vás napísali niekoľko článkov. Návod ako začať s farmingom od A po Z:

Návod na farming kryptomien od A po Z – Všetko čo potrebujete vedieť

Detailný návod a vysvetlenie impermanent loss, ktorý je v oblasti liquidity miningu často práve po všeobecnej bezpečnosti najväčšou hrozbou:

Impermanent Loss – skrytá hrozba pri farmingu kryptomien. Ako sa mu vyhnúť?

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Cryptobriefing

 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.