Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Tether vytlačil 1 miliardu nových USDT tokenov. Stablecoiny aktuálne dosahujú rekordné hodnoty

Článok

stablecoin
Zdroj: Pixabay.com

Kapitalizácia stablecoinov sa posledné mesiace drží na rekordných hodnotách, čo je pre trh s kryptomenami pozitívna správa. Prítomnosť stablecoinov totiž odzrkadľuje veľké množstvo financií, ktoré sú pripravené na nákup kryptomien a priamy vstup do trhu.

1 miliarda nových USDT

9. augusta pribudol na Twitter účte Whale alert tweet, v ktorom sa spomína vytvorenie 1 miliardy nových USDT tokenov na sieti Tron. Whale alert je populárny účet, ktorý kopíruje všetky veľké známe krypto peňaženky. Vďaka tomu je možné sledovať pohyby veľkých hráčov na trhu s kryptomenami.

https://twitter.com/whale_alert/status/1424484871737692161

CTO spoločnosti Tether, Paolo Ardoion, pohotovo reagoval na vytvorenie nových USDT a vydal nasledovné vyhlásenie:

„1 miliarda nových USDT predstavuje doplnenie zásob v sieti TRON. Upozorňujeme, že táto suma bude použitá ako rezerva v prípade vzniku žiadostí o nákup USDT v nasledujúcom období. Taktiež je to rezerva pre prípadné cross-chain swapy USDT.“

Tether totiž funguje na viacerých reťazcoch, pričom najväčšiu kapitalizáciu zaznamenáva práve na sieti Tron, kde je aktuálne 32 miliárd USDT. Celková kapitalizácia Tetheru na všetkých reťazcoch predstavuje takmer 63 miliárd.

Pozrite si aj: Google mení politiku, povolí reklamy kryptomien – Začína opäť obdobie pozitívnych správ?

Ak sa na to pozrieme z globálneho hľadiska, celková kapitalizácia stablecoinov je aktuálne na úrovni 116,7 miliárd, čo predstavuje dominanciu Tetheru na úrovni 54% percent.

Stablecoiny sú v kurze

Kapitalizácia Tetheru v obehu sa tento rok zatiaľ stúpla o približne 200% z 20,9 miliardy USDT 1. januára 2021. Hoci to znie pôsobivo, porazili ho všetci traja hlavní rivali.

Kapitalizácia stablecoinov, Zdroj: Coingecko

Najväčší nárast kapitalizácie zaznamenal stablecoin USDC, ktorého množstvo tento rok zatiaľ narástlo o niečo viac ako 700%. Z množstva 3,9 miliardy USDC 1. januára sa jeho kapitalizácia vyšplhala na historické maximum 27,6 miliardy v posledných dňoch. Stablecoin zmenárne Binance, BUSD, tiež prekonal Tether v % náraste kapitalizácie. Jeho množstvo totiž stúplo o neskutočných 1 300% z necelej miliardy tokenov až na 12,3 miliardy. Štvrtý najväčší stablecoin a jediný plne decentralizovaný, DAI, v tomto roku zatiaľ zaznamenal rast okolo 500%. Na začiatku tohto roku bola kapitalizácia DAI 1,1 miliardy a dnes sa zvýšila na rekordných 5,5 miliárd.

Pozrite si aj: Prieskum odhalil najväčšie chyby, ktoré robia začiatočníci – Urobili ste ich aj vy?

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Autor, Coingecko, Twitter

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.