Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Google mení politiku, povolí reklamy kryptomien – Začína opäť obdobie pozitívnych správ?

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Po dlhej dobe Google mení podmienky a povolí opäť reklamy s tematikou kryptomien. Má to však podmienky – musia sa registrovať na FinCEN (Sieť na presadzovanie finančných zločinov). Povolenie dostali len peňaženky a zmenárne, ICO a IDO sú stále zakázané.

Zmena politiky a koniec zákazu

Google na svojej platforme ruší zákaz reklám súvisiacich s kryptomenami. Nové pravidlá spoločnosti týkajúce sa finančných produktov a služieb, ktoré boli prvýkrát publikované v júni, nadobudli účinnosť 3. augusta. Zmenárne a poskytovatelia krypto peňaženiek môžu teraz propagovať svoje produkty a služby na Googli, ak spĺňajú určité požiadavky.

Pozrite si aj: Krypto pôžičky – Čo sú, ako fungujú, riziká, benefity a najlepšie platformy pre tieto služby

Google tiež oznámil, že takéto reklamy povolí, ak sa predmetné subjekty zaregistrujú u FinCEN. Tieto subjekty musia tiež dodržiavať zákonné požiadavky, či už na štátnej alebo federálnej úrovni, a musia byť v súlade s pravidlami služby Google Ads.

Napriek tomu ostali nejaké obmedzenia. Spoločnosť Google nepovoľuje inzerciu ICO, IDO, pôžičiek, liquidity tokenov a neregulovaných decentralizovaných aplikácií (dApps). Popri Facebooku podnikol Google v posledných rokoch obmedzovanie krypto obsahu v dôsledku prudkého nárastu trhu s kryptomenami. Podľa slov tejto spoločnosti mali snahu ochrániť retailových investorov, ktorí boli náchylní naletieť na rôzne podvody. Keďže reputácia kryptomien vzrástla, Google a aj ostatné spoločnosti zvažujú zmenšovanie obmedzení, ktoré podnikli. Dôležitú rolu však budú hrať lokálne národné regulácie a obmedzenia.

Varovný prst pre veľké spoločnosti

Avšak navzdory dobrým správam, veľké technologické spoločnosti by mali byť opatrné so svojimi vyjadreniami a propagáciou kryptomien, pretože ich názory môžu byť brané ako ovplyvňovanie trhu. Názorným príkladom tohto faktu je Tesla a Elon Musk. Existuje totiž dostatok dôkazov, že orgány USA pracujú na regulačnom rámci, čo by mohlo mať vplyv na ďalšie obmedzenia a regulácie kryptomien.

Pozrite si aj: 5 tipov od Binance, ako zlepšiť úspešnosť na Binance Futures

Avšak z tohto hľadiska sa jedná o pozitívne správy, pretože dobre mierenými reguláciami kryptomeny získajú lepšiu povesť investičných aktív, pokiaľ nebude možné jednoducho ich manipulovať rôznymi tweetmi a vyjadreniami.

Začína nám opäť pozitívne obdobie?

Tí, ktorí sú v trhu s kryptomenami už niekoľko rokov, si všimli, že vlny pozitívnych správ striedajú tie negatívne. Ako by sa vždy čakalo, kým sa naraz vypustia či už pozitívne alebo negatívny správy, ktoré v konečnom dôsledku hrajú veľkú rolu v samotnom vývoji cien. Aktuálne sa zdá, že sme po vlne negatívnych správ nasadli na vlnu pozitívnych správ, čo odštartoval opäť aj Elon Musk. Takisto on-chain dáta začínajú vyzerať pozitívne, teraz sa pridal aj Google.

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Beincrypto

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.