Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

5 tipov od Binance, ako zlepšiť úspešnosť na Binance Futures

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Obchodovanie na páku sa v oblasti kryptomien stáva čoraz viac bežnejším. Stále viac a viac ľudí hľadá možnosti ako zbohatnúť rýchlejšie v kratšom čase. Práve túto možnosť obchodovanie na páku ponúka. S vyšším potenciálnym ziskom však úmerne rastie aj nebezpečenstvo straty vlastných prostriedkov. Burza Binance v tejto súvislosti zverejnila 5 tipov, ako byť úspešnejším a zároveň znížiť riziko.

Upozorňujeme, že obchodovanie na páku zvyšuje riziko straty. Do kryptomien nikdy neinvestujte viac, než si môžete dovoliť stratiť. 

TIP: Ešte nie ste na burze Binance? Použite náš registračný link s 20% doživotnou zľavou na obchodné poplatky.

1. Majte stanovený plán

Obchodný plán je nevyhnutnosťou pre každého seriózneho obchodníka. Najmä na vysoko volatilných trhoch s kryptomenami vám obchodný plán môže pomôcť lepšie riadiť riziká. Obchodný plán vám tiež môže pomôcť zlepšiť konzistenciu obchodovania a nakoniec vám umožní zvýšiť ziskovosť. Pri vypracúvaní obchodného plánu musíte zahrnúť podrobné rozloženie toho, ako by ste chceli vstupovať a vystupovať z pozícií, vrátane indikátorov vstupu a výstupu, dimenzovania pozícií a umiestnenia stop-loss príkazov.

Pozrite si aj: Polkadot vs. Cosmos – Podobné vlastnosti a ciele, ale ktorý z nich má väčšiu šancu uspieť?

Výhod takéhoto plánu je hneď niekoľko – od znižovania stresu počas celého vášho obchodného dňa až po vynechanie zbytočných obchodov a lepšie uvedomenie si svojich obchodných návykov. Len čo budete mať zavedenú stratégiu, ďalším dôležitým krokom je držať sa tejto obchodnej stratégie, najmä v prípade stratového obchodu. Pri obchodovaní sú straty neoddeliteľnou súčasťou hry a sú úplne bežné aj pre tých najskúsenejších profesionálov. Často vidíme, ako noví obchodníci upúšťajú od svojich plánov, keď ich obchody idú do červených čísel. Dodržiavanie stratégie je kritickým aspektom budovania dobrého dlhodobého obchodovania. Kedykoľvek prepadnete panike a opustíte váš plán, je pravdepodobné, že budete uzatvárať viac obchodov mimo tohto plánu. Tu potom môžu vstúpiť emócie a stratíte úplne kontrolu.

2. Využívajte stop-loss

Základnou koncepciou riadenia rizika je znižovanie nadmerných strát. Jednou z bežných metód na minimalizáciu strát je použitie stop-loss príkazu. Stop-loss je pokyn, ktorý umožňuje investorovi obmedziť možnú stratu z investície stanovením cenového limitu, po ktorom sa bude aktívum pohybovať. Predpokladajme, že kúpite BNBUSDT na Binance Futures po 350 dolárov. Aby ste minimalizovali možnú stratu z tejto transakcie, môžete zadať stop-loss príkaz so stratou 20% pod kúpnou cenou – 280 dolárov. Ak cena BNBUSDT klesne pod 280 dolárov, spustí sa váš stop-loss. Burza potom predáva vašu pozíciu za aktuálnu trhovú cenu, ktorá môže byť presne za spúšťaciu cenu 280 dolárov alebo podstatne nižšia, v závislosti od prevládajúcich trhových podmienok. Stop-loss príkazy umožňujú investorom prijímať vopred určené rozhodnutia o predaji, čo im pomáha vyhnúť sa tomu, aby emócie ovplyvňovali ich investičné rozhodnutia. Ako aj vyššie, aj tu máme opäť negatívny faktor v podobe emócií. Vopred stanovený stop-loss príkaz tieto negatívne emócie úplne eliminuje.

3. Maximálne 5% kapitálu na jeden obchod

Správa peňazí je metóda na prispôsobenie veľkosti vašej pozície tak, aby sa znížilo riziko a maximalizoval rastový potenciál obchodného účtu. Jedná sa o stratégiu obmedziť kapitál vložený do ktoréhokoľvek obchodu na 5% alebo aj menej z hodnoty vášho účtu, nikdy viac. Táto podmienka následne zabráni tomu, aby ste vďaka jednému neúspešnému obchodu padli do citeľnej straty. Vzhľadom na nepredvídateľnosť a volatilitu kryptomien je možné pri investovaní do vysoko pákových derivátov, ako sú krypto futures, prísť o pár minút o celý váš investičný kapitál. Investori by preto mali dodržiavať prísnejšiu hranicu. Pravidlom pri obchodovaní s futures je ideálne riskovať iba 1–2% vášho kapitálu v danom obchode. Táto podmienka je rovnako dôležitá ako ostatné.

Pozrite si aj: Krypto pôžičky – Čo sú, ako fungujú, riziká, benefity a najlepšie platformy pre tieto služby

4. Nerobte zbytočne veľa obchodov

Každý investor alebo ktokoľvek, kto chce obchodovať s futures, musí byť opatrný, aby ho to nepohltilo a nerobil zbytočne veľa obchodov. K nadmernému obchodovaniu dochádza, keď máte príliš veľa otvorených pozícií alebo riskujete neprimerané množstvo kapitálu v jednom obchode, čím vystavíte svoje portfólio neprimeranému riziku. Aby sa zabránilo nadmernému obchodovaniu, je potrebné dodržiavať svoj vopred určený obchodný plán a dodržiavať disciplínu. Väčšina nových obchodníkov je povestná nadmerným obchodovaním. Najčastejšie je to kvôli tomu, že neovládajú vlastné emócie (opäť emócie!), ako je chamtivosť, strach a vzrušenie.

Aj keď obchodníci môžu z otvorenia viacerých pozícií masívne profitovať, môžu byť rovnako vo veľkej strate. Ak máte vo svojom portfóliu napríklad 25 pozícií a riziková suma pre každú pozíciu je 1%, je možné, že všetkých 25 pozícií pôjde proti vám súčasne a spôsobia veľkú stratu 25% z vášho portfólia. Veľa začiatočníkov si myslí, že môžu len kupovať alebo predávať. Nedochádza im však, že niekedy je najlepším obchodom neurobiť nič.

Pozrite si aj: Množstvo Tetheru (USDT) dosahuje nové maximá a koleduje si o veľký problém

5. Neriskujte viac, než môžete stratiť

Klasická fráza pre každého nováčika pri vstupe do sveta kryptomien. Pokiaľ ide o kryptomeny, jednou z hlavných charakteristík je volatilita. Strata peňazí na vysoko volatilnom trhu je veľmi jednoduchá. Ceny sa môžu kedykoľvek drasticky zmeniť. Ak investujete viac, ako ste ochotní stratiť, môžete sa ľahko dostať do vážnych problémov. Preto by ste mali obchodovať na futures iba s malou časťou kapitálu. Dobrý obchodník musí byť ochotný držať svoje emócie stranou a pracovať systematicky a vypočítavo. Ďalej sa uistite, že ste vytvorili dôkladnú stratégiu riadenia rizík a peňazí, aby ste neustále chránili svoj kapitál. Nezabudnite vždy využiť pravidlo, že riskujete 1 – 2% zo zostatku na účte za obchod. Čo je dôležité, pripravte sa na straty a prijmite ich ako súčasť procesu obchodovania s futures.

Zhrnutie

Obchodovanie na futures môže byť v prípade skúsených obchodníkov veľmi ziskové. Problémom na futures, ktorý nebol spomenutý, je využívanie obrovskej páky. Vo všeobecnosti sú kryptomeny dostatočne volatilné na to, aby ste vedeli profitovať aj bez páky. Každý, kto obchoduje na futures vysoké páky, riskuje likvidáciu. Už 10x páka znamená, že ak sa kryptomena pohne o 100 opačným smerom, než si želáte, vaša pozícia bude celá zlikvidovaná (ak nemáte stop-loss). A ruku na srdce – 10% pohyby sú úplne bežné. Ak už chcete začať futures, skúšajte bez páky, prípadne 3-5x páka je pre začiatočníka už viac než dostatočná.

Ak ešte nie ste zaregistrovaný na Binance použite náš registračný link s 20% doživotnou zľavou na obchodné poplatky.

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Upozorňujeme, že obchodovanie na páku zvyšuje riziko straty. Do kryptomien nikdy neinvestujte viac, než si môžete dovoliť stratiť. 

Zdroj: Binance

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Kryptomenám sa aktívne venujem od roku 2017. Najviac sa zaujímam o rôzne altcoiny, ktoré majú reálny technický význam. Prinášam vám rôzne návody, tipy, postrehy a rovnako aj dôležité novinky zo sveta kryptomien.Pokiaľ sa vám moja tvorba páči, môžete ju podporiť LTC na nasledovnú adresu: LPdrzvv9yYDMV3tgFyTTJKYcDpRpJ2Kd38 (LTC)

Populárne