Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prieskum odhalil najväčšie chyby, ktoré robia začiatočníci – Urobili ste ich aj vy?

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Začiatočníci sú vo svete kryptomien náchylní na množstvo chýb, ktoré ich čakajú na každom rohu. Len malé percento nováčikov sa dostatočne vzdeláva, aby sa týmto chybám vyhli – čo je opäť ďalšia chyba. V prieskume od CryptoVantage sa bližšie pozrieme na zaujímavé štatistiky.

Najväčšie chyby

Medzi najväčšiu chybu, ktorú začiatočníci robia, patrí dobre známy panic-sell. Emócie sú obzvlášť na volatilnom trhu s kryptomenami veľkým nepriateľom aj skúsenejších obchodníkov. Až 38,2% respondentov uvádza, že takúto chybu už urobili. Naopak, medzi najmenej častú chybu označili stratu hesla – „len“ 12,5% opýtaných

Mistakes made during crytpo transfers

Zdroj: CryptoVantage

Najčastejšie podvody

Je dobre známe, že oblasť kryptomien je rajom pre podvodníkov. Či už sa jedná o jednoduchšie alebo sofistikované podvody, začiatočník sa môže do takejto pasce veľmi ľahko chytiť. Dôležité je opäť študovať pozorne základy kryptomien a v prípade neistoty sa vždy radšej opýtať niekoho skúseného. Zapamätajte si, že je vždy lepšie sa opýtať na prvý pohľad možno primitívnu otázku, než neskôr oplakávať stratené kryptomeny.

Pozrite si aj: Význam stakingu a farmingu je väčší, než si myslíte – V bear markete môžu naakumulovať obrovské zisky

Z opýtaných respondentov sa až 32,6% stalo obeťou podvodu, čo je skutočne alarmujúce číslo. Priemerná stratená suma v dôsledku podvodu predstavuje 538 dolárov, čo vôbec nie je zanedbateľná suma. Medzi najčastejšie typy podvodov patria podvodné maily, falošné weby (phishing) a takisto falošné aplikácie, napríklad mobilné peňaženky. Práve phishing podvody stáli okradnutých najviac peňazí, takmer 1000 dolárov v priemere.

Types of crytpo scams people have fallen victim to, and the avverage amount of money they lost

Zdroj: CryptoVantage

92% opýtaných následne uviedlo, že po takejto negatívnej skúsenosti si zvýšili bezpečnosť svojich účtov a peňaženiek. Týmto podvodom by sa však dalo jednoducho predísť, keby každý dbal na bezpečnosť už od začiatku.

Vzdelávať sa je kľúčové

Neustále sa vzdelávať je kľúčom k úspechu. Tak, ako sa rozvíja oblasť kryptomien, rozvíja sa aj fantázia a metódy podvodníkov, ktorí často prichádzajú s novými sofistikovanými metódami, ako okradnúť svoje obete. Vždy sa však riaďte niekoľkými základnými pravidlami:

Nikdy nikomu nedávajte svoj seed, prípadne prihlasovacie údaje, žiadny legitímny prevádzkovateľ ani osoba ich od vás nebude požadovať

Nikto vám nič nedá zadarmo, ak áno, je to takmer určite podvod

Ak si nie ste niečím istí, vždy sa radšej opýtajte. Môžete využívať napríklad jednu z mnohých krypto skupín na Facebooku

Bezpečnosť má byť na prvom mieste, základom je 2 faktorová autentifikácia

Nepoužívajte nikde rovnaké heslo a už vôbec nie na prístup k mailu a k účtu na burze.

Čo sa týka prvej ankety, ovládnuť svoje emócie je kľúčom k úspešným obchodom. Vždy majte dopredu stanovenú stratégiu, ktorej sa budete poctivo držať. Nedovoľte chamtivosti, aby vás ovládla. Takisto do kryptomien neinvestujte viac, než si môžete dovoliť stratiť. Príliš vysoké investície, od ktorých priamo závisí vaše živobytie v reálnom živote môžu spôsobiť práve to, že podľahnete panike, alebo chamtivosti. V oboch prípadoch skončíte takmer určite v strate.

Pozrite si aj: Polkadot vs. Cosmos – Podobné vlastnosti a ciele, ale ktorý z nich má väčšiu šancu uspieť?

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: CryptoVantage

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.