Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Celsius Wallet – Úročte svoje kryptomeny bez starosti až do 10% ročne (+BONUS 90 USD)

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V dnešnej dobe každý hľadá možnosti pasívneho zhodnotenia svojich kryptomien. Preto je čoraz viac vyhľadávaný staking a lending. Hoci sú tieto dve oblasti odlišné, spája ich jedna vec – pasívny príjem kryptomien bez rizika a bez nutnosti venovať tomu čas. Jedným z projektov, ktorý ponúka lending je Celsius Network, ktorý umožňuje používateľom požičiavať kryptomeny.

Vo všeobecnosti

Platforma Celsius.network funguje v podstate ako banka. Tí používatelia, ktorí svoje prostriedky aktuálne nepotrebujú, ich požičajú tejto platforme a získajú za to ročné zhodnotenie vo výške niekoľkých percent z vkladu. Vypláca sa týždenne. Na druhej strane poskytnuté prostriedky Celsius následne požičia za úrok subjektom, ktoré o to požiadajú. Jedná sa teda skutočne o rovnaký princíp, aký využívajú banky. Akurát zatiaľ čo banka vám dá ročný útok 0,1%, v Celsiuse viete získať až do 10% ročne.

Earn Borrow Transfer

Zdroj: Celsius.network

Mobilná aplikácia Celsius Wallet

Srdcom tohto celého je mobilná aplikácia Celsius Wallet. Aplikácia je prehľadne a jednoducho spravená, takže ani nový používateľ sa v nej určite nestratí. Na to, aby ste začali získavať odmeny nemusíte robiť nič. Stačí vám poslať kryptomeny na túto peňaženku a to je všetko. Automaticky začnete dostávať podiel z odmien, ktorý vám prináleží. Odmeny sa vyplácajú týždenne v pondelok a kryptomeny nie sú zamknuté, môžete si ich hocikedy slobodne bez poplatkov a penalizácií vybrať. Odmeny dostanete aj za napríklad 3 dni v týždni, kedy ste na Celsiuse mali prostriedky. Je to tak úplne flexibilné a čo najviac používateľsky výhodné.

Celsius Wallet za vás hradí všetky poplatky za transakcie a výbery sú tak úplne bez poplatkov!

Registrácia (Bonus 40 USD + 50 USD)

Celsius ponúka aj pomerne lákavú odmenu za registráciu, ale k tomu sa dostaneme.  Registrácia je jednoduchá a treba dodať, že sa vyžaduje overenie nejakého dokladu. Je to z dôvodu bezpečnosti a AML a taktiež preto, lebo sa jedná o custodial wallet. Počas registrácie vyplníte všetky údaje, overíte doklad, ktorý vám do pár minút potvrdia a to je všetko. Následne už môžete depositnuť kryptomeny a začať pasívne zarábať.

V prípade registrácie cez TENTO LINK dostanete 40 USD zadarmo. Pri registrácii je dôležité skontrolovať kolónku referral, či je tam zadaný kód (107654f571). Čistá registrácia tento bonus totiž nedostane. Následne sa táto odmena uzamkne a odomkne sa vám po tom, čo po dobu 1 mesiaca budete na tejto peňaženke držať kryptomeny v hodnote 400 USD a viac. Čo v prípade, že chcete túto aplikáciu reálne využívať nieje problém.

Ďalší bonus 50 USD v BTC dostanete ak zadáte v kolónke Promo Code kód HODL50. Podmienky sú podobné ako pri odmene za referral vyššie. Musíte vložiť na Celsius viac než 400 USD, pričom 30 dní vám hodnota prostriedkov nesmie klesnúť pod hodnotu 400 USD. Preto je vhodné vložiť tam viac, prípadne využiť jeden z viacerých stablecoinov, napríklad BUSD. Po 30 dňovej lehote a splnení podmienok sa vám tento bonus pripočíta na váš účet a môžete si všetky prostriedky vybrať preč. Avšak vďaka výhodným úrokom hlavne na stablecoiny, je táto aplikácia veľmi populárna.

CelPay

Pomocou tejto funkcie môžete posielať kryptomeny kontaktom vo vašom telefóne, ktoré majú priamo nainštalovanú aplikáciu Celsius, prípadne poslať link niekomu, kto nemá túto aplikáciu. Na ten môže kliknúť a otvoriť ho v telefóne. Tento odkaz privedie dotyčnú osobu do app store a po vytvorení peňaženky a jej overení môže znova otvoriť odkaz a získať poslané mince.

Treba brať na vedomie, že všetky transakcie CelPay vyžadujú potvrdenie emailom. Kým nekliknete na potvrdzovací odkaz, transakcia CelPay zostane „pending“. Predtým, ako príjemca otvorí odkaz na CelPay, musíte tiež potvrdiť email, inak odkaz nebude fungovať. Ak otvorili odkaz skôr ako potvrdíte email, požiadajte dotyčnú osobu o opätovné otvorenie odkazu. Denný limit pre túto službu je 2500 dolárov.

CelPay

Zdroj: Celsius.network

Vernostný program

Odmeny za staking môžete ešte zvýšiť tým, že budete na svojom účte držať aj CEL Token. Jednotlivé bonusy môžete vidieť na obrázku nižšie – čím viac CEL držíte, tým väčšie bonusy dostávate. Zvýšené odmeny sú vyplácané výhradne v CEL tokenoch.

Zdroj: Celsius Wallet

Bezpečnosť

S používaním aplikácie Celsius súvisí len jeden malý problém. Prostriedky nemáme sami u seba v úschove, inými slovami nemáme súkromné kľúče. Je to rovnaké, ako keby sme držali kryptomeny na nejakej burze. To otvára možnosť pokusu o hack a krádež. Vždy je najbezpečnejšie držať svoje mince buď v hardvérovej peňaženke, prípadne inej peňaženke, od ktorej máme privátne kľúče len my.

Preto je vždy dôležité zvážiť toto riziko, keď posielame kryptomeny na burzu, Celsius, prípadne inú aplikáciu/platformu. Šanca na úspešný útok hackerov je samozrejme mimoriadne malá, no nie je nulová a s tým treba počítať.

Zhrnutie

Aplikácia Celsius je vhodná na pasívne úročenie. Ak patríte medzi hodlerov a nevadí vám držať nejaké prostriedky na takejto platforme, je to určite vhodná príležitosť ako si bez starosti pasívne privyrobiť. Takisto vstupný bonus až 90 dolárov, ktorý ponúkajú, je aj v oblasti kryptomien nevídaný. Po získaní odmien sa môžete rozhodnúť, či budete túto aplikáciu využívať aj naďalej alebo si len „prídete“ pre slušný bonus.

Disclaimer: Ako už bolo povedané viac krát v tomto článku, berte na vedomie, že vzhľadom na to, že sa jedná o tretiu stranu, kde nevlastníte privátne kľúče, hrozí strata vašich prostriedkov v prípade hacku, či inej krádeže. Vždy preto zvážte vopred všetky možné riziká a benefity.

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Kryptomenám sa aktívne venujem od roku 2017. Najviac sa zaujímam o rôzne altcoiny, ktoré majú reálny technický význam. Prinášam vám rôzne návody, tipy, postrehy a rovnako aj dôležité novinky zo sveta kryptomien.Pokiaľ sa vám moja tvorba páči, môžete ju podporiť LTC na nasledovnú adresu: LPdrzvv9yYDMV3tgFyTTJKYcDpRpJ2Kd38 (LTC)

Populárne