Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Recenzia Celsius Wallet – Úročenie kryptomien bez starosti

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V dnešnej dobe každý hľadá možnosti pasívneho zhodnotenia svojich kryptomien. Preto je čoraz viac vyhľadávaný staking a lending. Hoci sú tieto dve oblasti odlišné, spája ich jedna vec – pasívny príjem kryptomien bez rizika a bez nutnosti venovať tomu čas. Jedným z projektov, ktorý ponúka lending je Celsius Network, ktorý umožňuje používateľom požičiavať kryptomeny.

Dôležitá AKTUALIZÁCIA:
Celsius 13.6.2022 pozastavil možnosti výberov, swapov a transakcií medzi účtami. Situáciu sme zhrnuli v tomto článku:

Celsius je v problémoch – platforma zamedzila výbery, CEL klesol za hodinu o 70%!

Vo všeobecnosti

Platforma Celsius.network funguje v podstate ako banka. Tí používatelia, ktorí svoje prostriedky aktuálne nepotrebujú, ich požičajú tejto platforme a získajú za to ročné zhodnotenie vo výške niekoľkých percent z vkladu. Vypláca sa týždenne. Na druhej strane poskytnuté prostriedky Celsius následne požičia za úrok subjektom, ktoré o to požiadajú. Jedná sa teda skutočne o rovnaký princíp, aký využívajú banky. Akurát zatiaľ čo banka vám dá ročný útok 0,1%, v Celsiuse viete získať až do 10% ročne.

Earn Borrow Transfer

Zdroj: Celsius.network

Mobilná aplikácia Celsius Wallet

Srdcom tohto celého je mobilná aplikácia Celsius Wallet. Aplikácia je prehľadne a jednoducho spravená, takže ani nový používateľ sa v nej určite nestratí. Na to, aby ste začali získavať odmeny nemusíte robiť nič. Stačí vám poslať kryptomeny na túto peňaženku a to je všetko. Automaticky začnete dostávať podiel z odmien, ktorý vám prináleží. Odmeny sa vyplácajú týždenne v pondelok a kryptomeny nie sú zamknuté, môžete si ich hocikedy slobodne bez poplatkov a penalizácií vybrať. Odmeny dostanete aj za napríklad 3 dni v týždni, kedy ste na Celsiuse mali prostriedky. Je to tak úplne flexibilné a čo najviac používateľsky výhodné.

Celsius Wallet za vás hradí všetky poplatky za transakcie a výbery sú tak úplne bez poplatkov!

Registrácia (Bonus 50 USD + 50 USD + 10 USD)

Celsius ponúka aj pomerne lákavú odmenu za registráciu, ale k tomu sa dostaneme.  Registrácia je jednoduchá a treba dodať, že sa vyžaduje overenie nejakého dokladu. Je to z dôvodu bezpečnosti a AML a taktiež preto, lebo sa jedná o custodial wallet. Počas registrácie vyplníte všetky údaje, overíte doklad, ktorý vám do pár minút potvrdia a to je všetko. Následne už môžete depositnuť kryptomeny a začať pasívne zarábať.

Celsius aktuálne ponúka aj množstvo ďalších promo kódov, pričom je možné použiť ich aj viac. Nižšie nájdete ich podmienky.

Promo Code Reward Amount Reward Coin Minimum Transfer Eligible Coin(s) Eligible Countries Lock Period
HODL10* $10 BTC $100 All All 30 days
HODL50* $50 BTC $400 All All 30 days
HODL500* $500 BTC $25,000 All All 90 days
HODL2K* $2,000 BTC $250,000 All All 90 days
CEL100 $100 CEL $1,000 CEL Non-US Only 180 days
CEL750 $750 CEL $10,000 CEL Non-US Only 180 days
CEL5000 $5,000 CEL $100,000 CEL Non-US Only 180 days
AVAX20 $20 AVAX $500 AVAX All 90 days
AVAX150 $150 AVAX $5,000 AVAX All 90 days
AVAX600 $600 AVAX $20,000 AVAX All 180 days
LUNA20 $20 LUNA $500 LUNA All 90 days
LUNA150 $150 LUNA $5,000 LUNA All 180 days
LUNA600 $600 LUNA $20,000 LUNA All 180 days

Popri registrácii cez referral môžete zároveň využiť viaceré promo kódy zo zoznamu vyššie, napríklad HODL50 a HODL10 čím získate dokopy až 110 dolárov v BTC zadarmo.

CelPay

Pomocou tejto funkcie môžete posielať kryptomeny kontaktom vo vašom telefóne, ktoré majú priamo nainštalovanú aplikáciu Celsius, prípadne poslať link niekomu, kto nemá túto aplikáciu. Na ten môže kliknúť a otvoriť ho v telefóne. Tento odkaz privedie dotyčnú osobu do app store a po vytvorení peňaženky a jej overení môže znova otvoriť odkaz a získať poslané mince.

Treba brať na vedomie, že všetky transakcie CelPay vyžadujú potvrdenie emailom. Kým nekliknete na potvrdzovací odkaz, transakcia CelPay zostane „pending“. Predtým, ako príjemca otvorí odkaz na CelPay, musíte tiež potvrdiť email, inak odkaz nebude fungovať. Ak otvorili odkaz skôr ako potvrdíte email, požiadajte dotyčnú osobu o opätovné otvorenie odkazu. Denný limit pre túto službu je 2500 dolárov.

CelPay

Zdroj: Celsius.network

Vernostný program

Odmeny za staking môžete ešte zvýšiť tým, že budete na svojom účte držať aj CEL Token. Jednotlivé bonusy môžete vidieť na obrázku nižšie – čím viac CEL držíte, tým väčšie bonusy dostávate. Zvýšené odmeny sú vyplácané výhradne v CEL tokenoch.

Zdroj: Celsius Wallet

Bezpečnosť

S používaním aplikácie Celsius súvisí len jeden malý problém. Prostriedky nemáme sami u seba v úschove, inými slovami nemáme súkromné kľúče. Je to rovnaké, ako keby sme držali kryptomeny na nejakej burze. To otvára možnosť pokusu o hack a krádež, alebo kolaps danej platformy. Vždy je najbezpečnejšie držať svoje mince buď v hardvérovej peňaženke, prípadne inej peňaženke, od ktorej máme privátne kľúče len my. Iba vtedy máte vaše kryptomeny pod kontrolou.

Preto je vždy dôležité zvážiť toto riziko, keď posielame kryptomeny na burzu, Celsius, prípadne inú aplikáciu/platformu. Riziko je síce zrejme malé no nie nulová a treba s tým počítať.

Nákup kryptomien priamo v aplikácii

Pokiaľ s kryptomenami ešte len začínate, môžete si ich zakúpiť priamo v mobilnej aplikácií Celsius. Na výber máte 2 možnosti – nákup priamo platobnou kartou, prípadne prevodom peňazí na účet. Prvá z možností je rýchlejšia, no s vyšším poplatkom.

Zhrnutie

Aplikácia Celsius je vhodná na pasívne úročenie. Ak patríte medzi hodlerov a nevadí vám držať nejaké prostriedky na takejto platforme, je to určite vhodná príležitosť ako si bez starosti pasívne privyrobiť. Po získaní odmien sa môžete rozhodnúť, či budete túto aplikáciu využívať aj naďalej alebo si len „prídete“ pre slušný bonus.

Disclaimer: Ako už bolo povedané viac krát v tomto článku, berte na vedomie, že vzhľadom na to, že sa jedná o tretiu stranu, kde nevlastníte privátne kľúče, hrozí strata vašich prostriedkov v prípade hacku, či inej krádeže alebo kolapsu platformy. Vždy preto zvážte vopred všetky možné riziká a benefity.

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.