Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Najväčšia krádež v histórii kryptomien! Hacker práve ukradol stovky miliónov USD

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Pred pár hodinami zasiahla oblasť kryptomien veľmi nepríjemná správa. Hackerovi sa po úspešnom útoku na cross-chain Poly Network podarilo ukradnúť stovky miliónov dolárov. Jedna sa o najväčší úspešný útok hackerov v oblasti kryptomien.

Smutné správy

V tweete zverejnenom dnes poobede spoločnosť Poly Network odhalila, že sa stali obeťou hackerského útoku, v ktorom v rámci sietí Binance Smart Chain, Ethereum a Polygon stratili kryptomeny v hodnote viac ako 600 miliónov dolárov. Poly Network uvádza adresy, na ktoré boli prevedené finančné prostriedky v rovnakom vlákne na Twitter, pričom požaduje, aby si mineri a burzy pridali tieto tokeny a adresy na blacklist a neumožnili tak hackerovi niekam ich poslať/speňažiť.

Poly Network navyše pohrozila právnymi krokmi a vyzvala hackera, aby vrátili všetok odobratý majetok. Odhady odcudzených kryptomien sa zatiaľ líšia. Minimálne však bolo odcudzených 264 miliónov dolárov na sieti Ethereum, 250 miliónov dolárov z Binance Smart Chain a ďalších 85 miliónov dolárov zo siete Polygon.

Pretože Poly Network je cross-chain protokol používaný mnohými projektmi, úplný rozsah poškodenia ešte nebol zatiaľ identifikovaný. Keďže správy o hackeroch kolovali online, členovia krypto komunity rýchlo konali. Chvíľu predtým, ako sa hacker pokúsil vložiť ukradnuté finančné prostriedky do Curve Finance, CTO Tetheru, Paolo Ardoino, zaradil adresu hackera na čiernu listinu a zmrazil tieto prostriedky. Hackerovi sa bohužiaľ podarilo previesť časť ukradnutých kryptomien prostredníctvom USDC do stablecoin poolu Curve, takže obnova stratených prostriedkov je v tomto prípade viacmenej nemožná.

Aby toho nebolo málo, samotný hacker nechal aj odkaz. V ňom spomína, že celková hodnota krádeže mohla presiahnuť miliardu, keby vybral aj zvyšné shitcoiny. Avšak údajne mu nejde o peniaze a rozmýšľa, že nejaké tokeny dokonca vráti. Otázkou teda aktuálne zostáva, či chce svoje činy zakryť za zásterku dobrosrdečnosti, alebo chcel skutočne poukázať na veľké slabiny, ktoré táto oblasť kryptomien nepochybne stále má.

Liquidity mining je nebezpečný

Aj my tu na Kryptonovinkách vás stále upozorňujeme a zdôrazňujeme, že liquidity mining, inak nazývaný aj farming, je veľmi rizikový. Toto riziko vyvažuje potencionálny zisk a ako sami vidíte, ani poprední a dobre zabezpečení poskytovatelia nie sú zárukou úplnej bezpečnosti. Vždy preto dôrazne zvážte všetky riziká a hrozby spojené s farmingom a investujte len také sumy, ktoré ste schopní stratiť.

Z oblasti farmingu sme pre vás napísali niekoľko článkov. Návod ako začať s farmingom od A po Z:

Návod na farming kryptomien od A po Z – Všetko čo potrebujete vedieť

Detailný návod a vysvetlenie impermanent loss, ktorý je v oblasti liquidity miningu často práve po všeobecnej bezpečnosti najväčšou hrozbou:

Impermanent Loss – skrytá hrozba pri farmingu kryptomien. Ako sa mu vyhnúť?

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Cryptobriefing

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.