Sme aj na sociálnych sieťach

Polkadot

Na ceste za Polkadot parachainami: Situácia sa komplikuje (6. diel)

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Od posledného 5. dielu tejto série ubehli už takmer tri týždne. Doteraz prebiehali aukcie tak ako sa predpokladalo a favoriti s prehľadom víťazili. Aktuálne sa však všetko začína komplikovať a zauzľovať.

Prechádzajúci článok

V prípade, že ste zmeškali predošlý článok z tejto série, môžete si ho spätne prečítať.

Na ceste za Polkadot parachainami: Novinky a časté otázky (5. diel)

Veľryby zamiešali kartami

Ako sme informovali už v predošlých článkoch, veľryby dokážu ľahko zamiešať kartami a dokážu skomplikovať aj už na prvý pohľad jasný priebeh aukcií. To sa deje práve teraz, pri 9. aukcii (4. v aktuálnej sérii). Ostávajú nám posledné 2 sloty, no máme tu troch silných favoritov. Termíny pre posledné 2 aukcie sú nasledovné: Deviata aukcia o parachain Kusama prebieha od 22. septembra [12:00] GMT do 29. septembra [9:00] GMT. Víťaza vyhlásia 29. septembra o [11:00] GMT. Desiata aukcia o parachain Kusama bude prebiehať od 29. septembra [12:00] GMT do 6. októbra [9:00] GMT. Víťaza vyhlásia 6. októbra o [11:00] GMT.

Aktuálne to vyzerá, že 9. aukciu sa podarí vyhrať projektu Parallel Heiko. 100% to však nieje, pretože formát aukcií sú tzv. candle aukcie, čo znamená, že v priebehu aukcie sa vykoná náhodný snapshot a za víťaza bude stanovený ten projekt, ktorý v tom čase viedol. Vzhľadom na to, že poradie sa počas aukcie menilo, nie je možné dopredu určiť víťaza. Najväčšiu šancu má však práve Parallel, ktorý sa drží na prvom mieste najdlhšiu dobu.

Bonusy navyše

Dlho sa zdalo, že 9. slot vezme Altair a 10. Parallel Heiko. Oba projekty mali od zvyšku obrovský náskok, no nástup veľrýb všetko zmenil. Projekt Kintsugi sa vďaka veľrybám pridal do boja o posledné 2 sloty, čo prinútilo k zvýšenej aktivite aj ostatné 2 projekty. Aktuálne poradie v čase písania článku vyzerá nasledovne:

Vzhľadom na to, že jednému projektu z tejto trojice ostane v rukách „Čierny Peter“, snažia sa ešte dodatočne motivovať prispievateľov a vyzbierať čo najviac KSM. Jedná sa hlavne o zvýšenie odmien a takisto slušné referral bonusy. Pokiaľ chcete získať referral bonusy navyše k odmenám, môžete vložiť KSM cez nasledujúce odkazy:

Altair crowdloan (referral bonus +5%)

Detaily o tomto projekte nájdete TU.

Parallel Heiko crowdloan (referral bonus +5%)

Detaily o tomto projekte nájdete TU.

Kintsugi crowdloan (referral bonus +5%)

Detaily o tomto projekte nájdete TU.

Viaceré projekty sme stručne popísali v tomto dieli parachain aukcií.

Parachain aukcie sú ziskové

Ako už viete, pri parachain aukciách máte možnosť získať zadarmo tokeny projektov, ktorým delegujete svoje KSM. Aby ste mali prehľad, koľko môže byť hodnota daných odmien, nižšie sme pre vás zostavili prehľad 4 tokenov, ktoré boli ako odmena za delegovanie KSM. Keďže sa cena neustále mení, odmeny budú vyjadrené v pomere hodnoty KSM voči hodnote získaných tokenov. Čím vyšší je výsledný pomer, tým vyššia je hodnota získaných tokenov z parachain aukcie. Pomer je počítaný voči aktuálnym cenám.

Príklad: Ak ste za 1 KSM (cena 300 USD) získali 10 tokenov X (cena jedného 30 USD), celkový pomer odmien je 1 (10*30 X : 1*300 KSM). Ak by bola hodnota získaných tokenov nie 30, ale 60 USD, výsledný pomer by bol 2:1 a to znamená, že ste získali ZADARMO 200% hodnoty KSM, ktoré ste poskytli.

Karura (KAR): Aktuálny pomer odmien je 0,5

Moonriver (MOVR): Aktuálny pomer odmien je 14

Khala (PHA): Aktuálny pomer odmien je 0,3

Shiden (SDN): Aktuálny pomer odmien je 1,9

Bifrost (BNC): Zatiaľ nie sú obchodovateľné

Keby ste sa teda zúčastnili každej aukcie z prvej päťky, získali by ste zadarmo 417,5% hodnoty vášho vkladu, ktorý sa vám celý po roku uzamknutia (koniec slotu) vráti. Toto je odpoveď na všetky otázky a pochybnosti, či sa aukcie oplatia.

V najbližších dňoch bude obchodovateľný aj BNC, takže uvidíme, kde sa ustáli hodnota tohto tokenu. Niekedy v pozdnej jeseni/okolo Vianoc budú následne zalistované tokeny druhej päťky parachainov, ktoré práve prebiehajú.

Dôležité novinky

Poslednú dobu vyšli 2 dôležité novinky, ktoré zaujímajú hlavne tých, ktorí delegovali KSM projektom Bifrost a Khala. Jedná sa o možnosť získať/predať tokeny týchto projektov.

Phala (PHA) tokeny už sú obchodovateľné dlhšiu dobu, pričom pri crowdloane Khala ste mohli za 1 KSM získať 150 PHA. Až doteraz výhry nemohli byť vybraté, pretože sa čakalo na spustenie mosta medzi sieťou Kusama a Ethereum. Aktuálne však vývojári zverejnili, že v najbližšej dobe bude tento most funkčný a budete si tak môcť vybrať svoje odmeny a predať ich (ak chcete).

Bifrost takisto v posledných dňoch spustil hlasovanie, ktorého predmetom je aktualizácia, ktorá umožní okrem iného obchodovanie tokenov BNC. Podľa ich informácií budú BNC obchodovateľné najprv na DEX Karura, neskôr pôjdu aj na centralizované zmenárne (Kraken, KuCoin atď). Bifrost je posledný z prvej päťky, koho tokeny ešte nemajú známu hodnotu. V prípade, že sa budeme držať priemeru, BNC by priniesli viac než 400% zhodnotenie.

https://twitter.com/bifrost_finance/status/1442833724366753800

Zhrnutie

Aukcie nám vrcholia a aktuálne máte už len dve možnosti, ako získať zadarmo tokeny týchto projektov vďaka crowdloanom. Pri delegovaní máte 2 možnosti – buď delegujete KSM projektu, ktorý aktuálne vediete, a tým si viac-menej poistíte, že získate tokeny od výhercu slotu. Na druhej strane môžete delegovať projektu, ktorému veríte z technologického hľadiska.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Facebook investuje 50 miliónov USD do vlastného virtuálneho sveta – Toto zatiaľ vieme

Binance má ďalšie problémy – Je vyšetrovaná kvôli možnej manipulácii cien

Stablecoiny sú opäť na nových maximách, s popularitou však rastú aj riziká

Pasívny príjem kryptomien s bonusom až 110 dolárov

Pokiaľ hľadáte možnosti ako pasívne úročiť vaše kryptomeny, jednou z možností je lending, čo funguje na podobnom princípe ako banka. Najväčšou lending spoločnosťou je Celsius, ktorá pravidelne okrem ročných úrokov okolo 10% ponúka aj rôzne promo kódy, z ktorých viete získať odmeny – najčastejšie okolo 50 dolárov zadarmo.

Noví používatelia môžu teraz získať až 110 dolárov zadarmo. Celý postup ako používať túto platformu ako aj návod ako získať bonus nájdete v článku nižšie.

Celsius Wallet – Úročte svoje kryptomeny bez starosti až do 10% ročne (+BONUS 110 USD)

Zdroj: Autor

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.