Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Na ceste za Polkadot parachainami: Novinky a časté otázky (5. diel)

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V piatom dieli tejto série sa pozrieme na prvého oficiálneho víťaza druhej série parachain aukcií a tiež si zhrnieme čo nás čaká najbližšie obdobie. V druhej časti článku sa pozrieme ma najčastejšie otázky.

Prechádzajúci článok

V prípade, že ste zmeškali predošlý článok z tejto série, môžete si ho spätne prečítať.

Na ceste za Polkadot parachainami: Návod ako sa zúčastniť parachain aukcií (4. diel)

Neohrozený víťaz

Už na začiatku aukcií sme vás informovali v predošlých dieloch, že najväčším favoritom na druhú sériu aukcií (6. až 10.) je projekt Kilt. Tieto predpovede sa do bodky naplnili a Kilt zvíťazil s veľkým prehľadom. Na výhru mu stačilo 220 000 KSM, čo bol zároveň jeho horný limit, ktorý si stanovili. Crowdloanu tohto projektu sa zúčastnilo cez 12 000 ľudí. Za každý 1 KSM delegovaný Kiltu dostanete v budúcnosti 25 tokenov KILT.

Ešte jeden favorit, potom tvrdý boj

Aktuálne sú v tejto sérii v hre ešte 4 sloty, pričom je tu už len jeden veľký favorit a istý víťaz siedmeho slotu – Calamari Network. V čase písania tohto článku má aktuálne Calamari v crowdloane cez 200 000 KSM, čo mu s prehľadom zabezpečí výhru aktuálnej siedmej aukcie. Nižšie na obrázku môžete vidieť aktuálnu situáciu v aukciách. Berte prosím na vedomie, že v čase publikovania článku budú tie čísla jemne pozmenené. Obrázok je z Telegram Crowdloan Bota, ktorého si môžete na Telegrame spustiť aj vy a budete tak mať stále aktuálne informácie.

Po výhre Calamari sa však začne vyrovnaný súboj o zvyšné tri sloty. Miernymi favoritmi môžu byť Basilisk a Altair, ktorí by mali získať miestenky takisto. No rozdiely medzi ďalšími projektmi sú minimálne a behom dňa sa celé poradie môže zmeniť, stačí príchod nejakých veľrýb alebo veľkých investorov. O poslednú miestenku sa môže pobiť Parallel Heiko a PolkaSmith. Avšak sú to všetko len odhady, pretože ako sme písali vyššie – rozdiely sú minimálne.

Návod ako viete delegovať týmto projektom svoje KSM nájdete v tomto článku. Z tejto štvorice ponúkajú referraly len Altair a PolkaSmith. (Altair obojsmerný s +5% bonusom, Polka len jednosmerný). Detaily nájdete v článku s návodmi.

Najčastejšie otázky ohľadom aukcií

Často sa hromadia podobné otázky a preto si na ne teraz stručne odpovieme.

Delegoval som KSM, ako dlho budú zamknuté? Ak projekt vyhrá slot, budú zamknuté 48 týždňov.

Projekt, ktorému som delegoval KSM nevyhral. Ak projekt slot nevyhrá v žiadnej z aukcií 6 až 10, po konci desiatej aukcie sa vám vrátia.

Kedy dostanem odmeny? Odmeny získavate len ak projekt vyhrá slot. V prípade výhry trvá približne 2-3 mesiace kým sú distribuované odmeny. Väčšinou sa uvoľní naraz nejaká časť a zvyšok sa uvoľňuje počas roka ako trvá vyhraný slot.

Delegoval som KSM projektu, ktorý vyhral – čo mám teraz robiť? Nič, čakať. Ako je písané vyššie, trvá približne 2-3 mesiace kým sa distribuujú prvé odmeny pričom tieto odmeny sú distribuované na KSM peňaženky z ktorej ste delegovali KSM. Ak je to inak, daný projekt na to včas upozorní.

Kedy začnú Polkadot aukcie? Termín pre DOT aukcie stanovený zatiaľ nebol, malo by to byť ale v najbližších mesiacoch.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Transakčné poplatky na sieti ETH sú obrovské – Ako fungujú a kedy sú najnižšie

Záujem o pasívny príjem kryptomien stúpa – Lending platforma Celsius vzrástla o 1900%

Solana (SOL) valcuje trh – 5 dôvodov, prečo sa jej tak darí

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Autor

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.