Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Na ceste za Polkadot parachainami: Návod ako sa zúčastniť parachain aukcií (4. diel)

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V dnešnom už štvrtom dieli série „Na ceste za Polkadot parachainami“ sa bližšie pozrieme na konkrétne návody ako sa zúčastniť crowdloanov parachain aukcií jednotlivých projektov. Mnohé z nich ponúkajú aj rôzne bonusy – či už za skorú delegáciu, alebo obojstranne výhodné referral bonusy.

Prechádzajúci článok

V prípade, že ste zmeškali druhý článok z tejto série, môžete si ho spätne prečítať.

Na ceste za Polkadot parachainami: Profily najväčších adeptov KSM aukcií (3. diel)

Aukcie sa pomaly rozbiehajú

V predošlom článku sme vám predstavili najväčších favoritov na výhru niektorých zo slotov, ktorých vybrala samotná komunita. Hoci nám aukcie oficiálne začínajú až 1.9. a samotné candle aukcie od 3.9., už v týchto chvíľach sa nám začína črtať zoznam potencionálnych víťazov.

V dobe písania článku je predbežné poradie nasledovné (berte do úvahy, že nie je ešte nič vopred jasné):

1. KILT – 148 200 KSM

2. Calamari – 79 000 KSM

3. Parallel Heiko 29 600 KSM

4. Altair – 24 700 KSM

5. PolkaSmith – 12 000 KSM

6. Genshiro – 6 800 KSM

Podľa tohto zoznamu sa zdá, že o prvý slot budú bojovať Calamari a KILT. Hoci je náskok 70 000 KSM pomerne veľký, nenechajte sa oklamať. Predošlé aukcie nám ukázali, že takýto náskok sa dá kľudne zmazať behom dňa. Stačí na to príchod pár veľkých investorov. Z nášho predošlého článku sa z favoritov, ktorých sme vybrali, v tomto zozname nachádzajú traja, čiže výber fanúšikov bol pomerne presný, keďže o sloty bude bojovať okolo 15 tímov. Taktiež veľký favoriť Basilisk ešte svoju crowdloan nespustil, pričom je to určite hráč, ktorá zamieša karty v aukciách.

Poďme sa však teraz pozrieť na konkrétne návody, ako sa môžete zúčastniť aukcií pri týchto vyššie spomenutých projektoch, pričom v prípade ich výhry dostanete ako poďakovanie zadarmo ich tokeny.

V prípade, že máte otázky, či môžu byť takéto tokeny cenné, odpoveďou sú MOVR tokeny. Za 1 KSM dostali investori 14,5 MOVR tokenov v prvej parachain aukcii. Aktuálne jeden tento token stojí približne 190 USD. Či sa to oplatí teda posúďte sami. Nezabúdajte však, že je ťažké dopredu odhadnúť cenu daných tokenov, hodnota budúcich môže byť vyššia ale samozrejme aj nižšia.

Návody ako sa zúčastniť parachain aukcií

Úplne prvý krok ako vstúpiť do sveta parachain aukcií je vytvoriť si peňaženku Polkadot.js. Kliknite na tento odkaz Polkadot.js. Následne máte na výber rozšírenie do Firefox alebo Chrome. Až si vytvoríte toto rozšírenie, v pravo hore kliknete na ikonu Polkadotu a vytvoríte si novú peňaženku.

Keď máte vytvorenú peňaženku (nezabudnite si starostlivo uložiť seed!), choďte v tomto rozšírení do nastavení a prepnite sieť na Kusama Relay Chain. To vám zmení adresu. Detaily vidíte na obrázku nižšie. V tomto momente už vám len ostáva ísť do vašej peňaženky/burzy, kde máte KSM a pošlete ich na túto adresu.

Aby ste mali lepší prehľad a celkovú manipuláciu s vašimi kryptomenami, môžete si stiahnuť mobilnú peňaženku Fearless. Do tejto peňaženky si spárujete seed vašej peňaženky a hotovo. Avšak v prípade, že chcete získať bonusy za delegovanie KSM do crowdloan cez referral, je lepšie ísť cez PC a rozšírenie Polkadot.js.

Keď už mýte hotovú peňaženku, môžeme sa pozrieť na projekty a návody, ako im môžete prispieť.

KILT

Kilt ako jediný projekt nemá vytvorený svoj vlastný web pre crowdloan a tak delegovanie KSM prebieha priamo cez Polkadot.js wallet. Za 1 KSM dostanete 25 KILT tokenov. Limit je stanovený na 220 000 KSM, po dosiahnutí tejto hranice nebudú ďalšie KSM akceptované.

Ak chcete delegovať, kliknite na tento odkaz, ktorý vás presmeruje do rozhrania polkadot.js do sekcie crowdloans. Tam si pripojíte vašu Polkadot.js peňaženku a v zozname projektov si nájdete KILT. Napravo máte tlačidlo contribute, kliknite naň.

Následne vyberiete koľko chcete delegovať. Následne kliknete na „Contribute“ a potom ešte raz „Sign and Submit“. Potvrdíte transakciu a hotovo.

Svoje delegované KSM si potom môžete pozrieť v „My contributions“ v zozname aukcií pri KILTe.

Calamari

Návod na Calamari sme vám už priblížili v minulom článku, avšak zopakujeme ho ešte raz. Calamari bude jedinou platformou v Kusame, ktorá dokáže splniť potreby súkromia používateľov v sieti, zaistiť decentralizáciu a interoperabilitu privátnych tokenov. V skratke, tento projekt sa zameriava na súkromie a anonymitu, ktorú chce priniesť do cele Kusama sieť ako Parachain.

Z toho hľadiska je Calamari takisto považovaný za jedného z favoritov na výhru slotu v tejto druhej vlne. Calamari ponúka aj referral, ktorý odmení +2,5% bonusom obe strany. Calamari dáva v priemere 10 000 tokenov za každý KSM +250 tokenov k tomu v prípade referralu. Delegovať môžete samozrejme aj menej – od 0,1 KSM.

Prispieť môžete cez tento referral link. Pri delegovaní cez tento link získate vyššie spománaný 2,5% bonus. Návod je v tomto prípade veľmi jednoduchý. V prvom rade potrebujete vlastniť KSM coiny na peňaženke Polkadot.js. V prípade, že máte problém s linkom, môžete ísť na ich web aj ručne a pri delegovaní zadať referral kód – d2dca67665fe4fe72986d90e094aa28b94da2ea70dd731633bea7e8ecf4e777c

Parallel Heiko

Parallel ponúka margin staking,, aukčné pôžičky, staking deriváty a AMM curve, čo umožňuje výrazne vyššiu efektivitu kapitálu pre držiteľov DOT a KSM. Odmenu za crowdloan prispievatelia získajú distribúciu až 2,5% HKO tokenov. Týchto až 2,5% bude rozdelených medzi všetkých prispievateľov v aukcii a budú uvoľnené podľa lineárneho rozpisu, ak/keď Heiko vyhrá aukciu. 

Viac o tomto projekte si môžete pozrieť v tomto článku.

Spôsob crowdloanu je v tomto prípade rovnaký ako pri Kilte – a teda priamo cez Polkadot.js  – parachainy – crowdloan, kde následne kliknete contribute a zopakujete všetko presne ako pri Kilte. Odmena za kontribúciu je 50 HKO tokenov za 1 KSM.

Altair

O tomto projekte sme vám takisto hovorili viac minulom článku. Dnes sa pozrieme na návod, ako im môžete bezpečne prispieť.

Za 1 KSM dostanete v priemere 462 AIR tokenov. V prípade delegovania cez referral získate ešte 50 navyše. Delegovať je možné od 0,1 KSM.

Altair má takisto ako Kilt a Calamari veľkú šancu uspieť v parachain aukciách. Pokiaľ chcete prispieť tomuto projektu, môžete prispieť cez tento odkaz, ktorý vás presmeruje na ich stránku. V lingu je generovaný referral, vďaka ktorému dostanete aj +5% bonus k vašim delegovaným KSM, ktorý by ste inak nedostali.

Po kliknutí na odkaz vyššie vás to presmeruje na ich crowdloan stránku. Opäť si len pripojíte vašu Polkadot.js peňaženku a následne vyplníte množstvo, ktoré chcete delegovať. Referral môžete dopísať aj ručne – QykprKpEo3afBhd1g5LU.

 

PolkaSmith

PolkaSmith je hub pre Defi a NFT dApps v Kusame. Cieľom je poskytnúť všetky potrebné funkcie, služby, integrácie a nástroje pre experimenty Defi a NFT, inovácie a riešenia v reálnom svete. PolkaSmith nie je žiadny nováčik, ale canary network PolkaFoundry.

V prípade, že chcete tento projekt podporiť, môžete ísť cez nasledovný link. Následne nižšie na stránke nájdete tlačidlo „Connect Polkadot.js extension“. Po pripojení zíďte nížšie na stránke, kde uvidíte nasledovné okno:

PolkaSmith síce ponúka 10% referal, avšak dostane ho len ten kto vás pozval (ja). Pokiaľ však chcete moju tvorbu podporiť, môžete ten referral použiť – 2CD6I8U3YX.

Odmenou za 1 KSM je 1  195 PKS tokenov. Pri delegovaní musíte tiež vložiť vašu ERC20 peňaženku, na ktorú vám prídu odmeny. Nižšie vidíte podrobnejšie informácie o tokenomike PolkaSmith.

Zhrnutie

Ako vidíte sami, tieto informáciu sú skutočne rozsiahle a nie je možné detailne opísať všetky návody a popisy daných projektov v jednom článku kvôli vysokému rozsahu. V minulom článku sme vám niektoré z týchto projektov bližšie predstavili, takže ak chcete o nich zistiť viac informácií, určite si pozrite tretí diel tejto série.

V prípade, že vás zaujíma viac informácií o projektoch, ktoré sme nespomenuli v minulom článku, môžete si pozrieť viac detailoch v odkazoch nižšie.

PolkaSmith Medium kanál

Parallel Heiko Medium kanál

Pokiaľ chcete viac informácií, môžete sa pridať do našej bezplatnej Telegram skupiny zameranej na parachain aukcie.

Prečítajte si zaujímavé novinky

NFT mánia pokračuje, trh OpenSea posledný týždeň zdvojnásobil objemy

Záujem o pasívny príjem kryptomien stúpa – Lending platforma Celsius vzrástla o 1900%

Trading boti aktuálne dosahujú najväčšie zisky za posledné mesiace. Vyskúšať si ich môžete aj vy!

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.