Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Na ceste za Polkadot parachainami: Profily najväčších adeptov KSM aukcií (3. diel)

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V dnešnom treťom dieli série „Na ceste za Polkadot parachainami“ sa bližšie pozrieme na profily uchádzačov a najväčších favoritov pre výhru v druhej vlne parachain aukcií na Kusame.

Prechádzajúci článok

V prípade, že ste zmeškali druhý článok z tejto série, môžete si ho spätne prečítať.

Na ceste za Polkadot parachainami: Druhá vlna Kusama parachainov (2. diel)

Profil favoritov

KILT Protocol

KILT je open-source blockchainový protokol, ktorý používa na udržanie a overenie dôvery v sieti tri roly peer-to-peer: Claimer, Attester a Verifier. Nárokom môže byť predmet, jednotlivec alebo organizácia. Attester je dôveryhodná strana, ktorá potvrdzuje nárok, aby sa ubezpečil, že dôkazy, ktoré Claimer uvádza, sú správne. V neposlednom rade – Overovateľ, Overovateľ prepojuje žiadateľov s osvedčovateľmi vytváraním dopytu v reťazci. Overovateľ dostane poverenia od Claimer na overenie nárokov. Aby ste to lepšie pochopili, uvedieme názorný príklad. Napríklad držiteľa pasu je možné považovať za Claimer, vydávajúcu vládu za Attestera a úrad hraničnej kontroly za Verifikátor.

Ako open-source, tento protokol ponúka jednoduchú súpravu JavaScript SDK, takže je možné vytvárať užitočné aplikácie bez toho, aby ste museli mať nejaké detailné skúsenosti s programovaním/blockchainom.

Spoločnosť KILT nadviazala partnerstvo s vládnymi subjektmi vrátane nemeckej federálnej energetickej agentúry (DENA) s cieľom vybudovať národný digitálny register distribuovaných energetických zdrojov. KILT je tiež súčasťou projektu GAIA-X, ktorý iniciovalo nemecké federálne ministerstvo hospodárstva a energetiky, s cieľom vybudovať európsku alternatívu k centralizovaným cloudovým riešeniam. 

KILT je obrovským favoritom na zisk 6. slotu. Jeho crowdloan je už aktívny prostredníctvom webu Polkadot.js. KILT má svoj limit nastavený na maximálne 220 000 KSM, pričom už teraz (3 dni pred oficiálnym začiatkom aukcií) vyzbierali v čase písania článku takmer 70 000 KSM a splnili svoj cieľ na viac než 30%. Len pre porovnanie, ostatné projekty zatiaľ nevyzbierali ani 1% so svojho stanoveného cieľa. Záujem o KILT je jednoducho obrovský. Pokiaľ sa naplní 220 000 KSM, nebude možné ďalej prispievať.

Preto ak máte záujem prispieť im už teraz, môžete tak urobiť cez tento ich jednoduchý návod typu step-by-step, ktorý určite zvládne každý. Návod na KILT crowdloan.

HydraDX/Basilisk

Basilisk nie je canary network alebo fork HydraDX. Je to doplnkový sesterský reťazec, v ktorom môžu nové projekty využívať vlastnú implementáciu Basilisk Balancer Liquidity Bootstrapping Poolu na zavedenie likvidity pre svoje tokeny.

Prvá verzia Basilisku ponúkne pokročilú implementáciu modulu LBP a ďalších XYK poolov s transakciami zodpovedajúcimi orderov. V nasledujúcej fáze Basilisk predstaví ďalšie mechanizmy zisťovania cien, AMM na výmenu korelovaných aktív (stablecoiny alebo wrapped tokeny), ako aj cross-chain párovanie orderov medzi AMM. Bude existovať aj trh s NFT. Tím Basilisk tiež v súčasnosti pracuje s tímom s názvom SubAuction! Cieľom je dodať lepšie a lacnejšie UX pre používateľov NFT.

Centrifuge/Altair

Altair je postavený na substrate a bude mať takmer rovnaký kód ako reťazec Centrifgue (rovnako ako Kusama a Polkadot). Je to experimentálna sieť pre používateľov, ktorí chcú otestovať hranice financovania aktív. Od NFT umenia až po neobjavené aktíva – Altair umožňuje používateľom tokenizovať svoje najexperimentálnejšie aktíva a financovať ich. Je to ďalší krok pre každého, kto chce odomknúť financovanie svojho majetku.

Altair kombinuje špičkovú infraštruktúru vybudovanú spoločnosťou Centrifuge na financovanie aktív v reálnom svete (RWA) v reťazci Centrifuge Chain s najnovšími experimentálnymi funkciami ešte predtým, ako sa začnú používať v samotnom reťazci Centrifuge Chain. Taktiež keď raz bude Centrifuge na Polkadote plne k dispozícii, Kusama sa bude naďalej používať na razenie umeleckých NFT, financovanie rôznych aktív a čohokoľvek, čo komunita Kusamy prinesie na stôl.

Ich AIR tokeny sa budú raziť postupne, aby sa stimulovala bezpečnosť reťazca.

Robonomics

Vo svetle komplexnej a nestabilnej medzinárodnej situácie, ako sú napríklad obchodné vojny, ekonomické, diplomatické a politické sankcie, pokusy o zablokovanie internetových služieb v rôznych oblastiach sveta, stoja výrobcovia zariadení/aplikácií IoT pred rastúcou výzvou zaručiť kvalitné služby jeho používateľom počas celej životnosti predaných zariadení IoT. Ako riešenie takýchto problémov navrhuje projekt Robonomics použiť globálne prístupnú sieť vybudovanú s decentralizovanými open-source technológiami, ako sú IPFS, Ethereum, Polkadot.

Manta/Calamari Network

Calamari funguje ako canary network siete Manta Network. Na Calamari budú všetky nové funkcie vydané a testované ako prvé. Tento projekt je zameraný na ochranu osobných údajov typu plug-and-play, ktorý slúži na ochranu Kusama DeFi. Kombinuje Kusama a zkSNARKs, aby vniesol on-chain súkromie do transakcií a swapov.

Ako súčasť vlastnej sady produktov ponúka táto sieť MariPay – súkromná platobná služba. MariPay podporuje súkromný prevod KSM ako aj parachainových tokenov, vrátane ostatných kryptomien podporovaných sieťou Kusama. Používatelia tak môžu obchodovať s obľúbenými aktívami, ako sú stablecoiny alebo wrapped BTC, a súčasne môžu využívať výhody súkromia v reťazci prostredníctvom ZKP.

MariSwap je súkromný DEX založený na AMM. MariSwap ponúka užívateľom možnosť výmeny medzi parachain aktívami pri zachovaní súkromia adries používateľov. Poskytuje tiež nikdy predtým nevidené funkcie v tomto odvetví, ako sú súkromné liquidity pooly.

Calamari bude jedinou platformou v Kusame, ktorá dokáže splniť potreby súkromia používateľov v sieti, zaistiť decentralizáciu a interoperabilitu privátnych tokenov. V skratke, tento projekt sa zameriava na súkromie a anonymitu, ktorú chce priniesť do cele Kusama sieť ako Parachain.

Z toho hľadiska je Calamari takisto považovaný za jedného z favoritov na výhru slotu v tejto druhej vlne. Calamari už má spustený crowdloan podobne ako KILT, pričom Calamari ponúka aj referral, ktorý odmení +2,5% bonusom obe strany.

Prispieť môžete cez TENTO REFERRAL LINK. Pri delegovaní cez tento link získate vyššie spománaný 2,5% bonus. Návod je v tomto prípade veľmi jednoduchý. V prvom rade potrebujete vlastniť KSM coiny na peňaženke Polkadot.js:

– V pravo hore kliknite na Connect wallet, následne si budete musieť vytvoriť Polkadot.js rozšírenie do Firefox alebo Chrome. Až si vytvoríte toto rozšírenie, v pravo hore kliknete na ikonu Polkadotu a vytvoríte si novú peňaženku.

– Keď máte vytvorenú peňaženku, choďte v tomto rozšírení do nastavení a prepnite sieť na Kusama Relay Chain. To vám zmení adresu. Detaily vidíte na obrázku nižšie. V tomto momente už vám len ostáva ísť do vašej peňaženky/burzy, kde máte KSM a pošlete ich na túto adresu.

– Po prevedení KSM na túto peňaženku len refreshnete web Calamari Crowdloan a hore na ľavej strane si vyberiete koľko KSM chcete delegovať. Následne vykonáte prevod a hotovo!

Kompletný zoznam kandidátov

Obrázok

Pokiaľ ktorýkoľvek z týchto projektov nevyhrá slot, delegované KSM sa vracajú späť na vaše peňaženky. Viaceré projekty držia KSM počas všetkých piatich slotov, kedy súťažia o výhru. V prípade neúspechu vrátenie prebehne po poslednej aukcii.

Nasledujúci článok

V nasledujúcom článku o pár dní sa pozrieme bližšie na konkrétne návody jednotlivých projektov, ako sa zúčastniť v crowdloane. Tiež si priblížime ich tokenomiku a ďalšie bližšie špecifikácie, ktoré sme nezahrnuli do tohto článku z dôvodu vysokého rozsahu.

Prečítajte si zaujímavé novinky

NFT mánia pokračuje, trh OpenSea posledný týždeň zdvojnásobil objemy

Záujem o pasívny príjem kryptomien stúpa – Lending platforma Celsius vzrástla o 1900%

Trading boti aktuálne dosahujú najväčšie zisky za posledné mesiace. Vyskúšať si ich môžete aj vy!

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Autor

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.