Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Na ceste za Polkadot parachainami: Druhá vlna Kusama parachainov (2. diel)

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V druhom článku zo série „Za Polkadot parachainami“ sa pozrieme bližšie na druhú vlnu Kusama aukcií, po ktorej by už mali prísť konečne na rad aj Polkadot aukcie. Pre tie však zatiaľ termín stanovený nebol.

Prechádzajúci článok

V prípade, že ste zmeškali prvý článok z tejto série, môžete si ho spätne prečítať.

Na ceste za PolkaDot parachainami: Kusama aukcie (1. diel)

Druhá vlna Kusama aukcií

Hoci presný termín začiatku Polkadot aukcií stanovený zatiaľ nebol, termíny druhej vlny Kusama aukcií už známe sú. Opäť sa očakáva tesný súboj favoritov o ďalších 5 slotov. Termíny aukcií sú nasledovné:

Šiesta aukcia o parachain Kusama bude prebiehať od 1. septembra [12:00] GMT do 8. septembra [9:00] GMT. Víťaza vyhlásia 8. septembra o [11:00] GMT.

Siedma aukcia o parachain Kusama bude prebiehať od 8. septembra [12:00] GMT do 15. septembra [9:00] GMT. Víťaza vyhlásia 15. septembra o [11:00] GMT.

Ôsma aukcia o parachain Kusama bude prebiehať od 15. septembra [12:00] GMT do 22. septembra [9:00] GMT. Víťaza vyhlásia 22. septembra o [11:00] GMT.

Deviata aukcia o parachain Kusama bude prebiehať od 22. septembra [12:00] GMT do 29. septembra [9:00] GMT. Víťaza vyhlásia 29. septembra o [11:00] GMT.

Desiata aukcia o parachain Kusama bude prebiehať od 29. septembra [12:00] GMT do 6. októbra [9:00] GMT. Víťaza vyhlásia 6. októbra o [11:00] GMT.

O adeptoch, favoritoch na víťazstvo a ich profiloch vás budeme informovať v treťom dieli tejto série, kde si priblížime aj konrétne návody a postupy, ako sa zúčastniť v crowdloanoch, čím môžete získať cenné tokeny jednotlivých projektov.

Ako sa zatiaľ darí prvým 5 víťazom?

Karura bol prvým z piatich projektov, ktorí vyhrali parachain aukciu na Kusame. Od víťazstva v aukcii dosiahli mnoho míľnikov. Dokončili spustenie Karura Genesis a dokončila sa distribúcia tokenov KAR. Pokiaľ ide o governance model, rozhodli sa riadiť prostredníctvom Proof of Authority. Umožnili sa tiež prevody KSM z Kusamy do Karury. V súčasnej dobe prebiehajú práce na funkcii Claim KAR spolu s procesmi spustenia pôžičiek na Karura DEX – kUSD. Medium Karura

Moonriver dokončil spustenie Genesis bloku na trh a súčasne priviedli sieť k centralizovanému modelu, v ktorom bude správu a infraštruktúru riadiť tím Moonbeam. Nedávno prebehla najdôležitejšia aktualizácia, ktorá pridala balance transfers, čo používateľom umožní staking a trading. Po tejto aktualizácii sa zmení governance model, pričom držitelia tokenov budú riadiť a rozhodovať o smerovaní tohto projektu. Ich token MOVR bol pred nedávnom pridaný na burzy KuCoin a Kraken, pričom jeho cena sa obchoduje aktuálne na úrovni medzi 60 až 100 USD. Počas crowdloanu ste mohli za každú jednu mincu KSM získať 14,56 MOVR, čo znamená, že v prepočte na aktuálne ceny by ste za investované KSM v hodnote 1000 USD mohli získať MOVR v hodnote približne 3000 až 5000 dolárov. Medium Moonriver

Shiden po víťazstve v aukcii vykonal aktualizáciu, aby bol kompatibilný s najnovšou verziou Kusamy. Upravili tiež transakčné poplatky za vesting tokeny a vykonali distribúciu odmien. Takisto sieť aktuálne vykonáva skúšky ich PoS testnetu. Počas nasledujúcich dní budú sledovať, či sa vyskytnú prípadné chyby a problémy a pokiaľ všetko pobeží bez chyby, v krátkej dobe príde aktualizácia ich mainnetu z PoA na PoS. V blízkej dobe sa tiež dokončí ETH bridge aby sa do tejto siete mohli previesť ERC20 tokeny. Medium Shiden

Projekt Phala dokončil svoj model distribúcie tokenov s alokáciou 70% pre minerov, po ktorom nasledujú rezervy na súkromný predaj (15%), airdrop (9%), tím (5%) a stimuly (1%). Decentralizovaný dark pool umožní bezplatné on-chain obchodovanie. Predstavili tiež Phala DAO, čo prestavuje nový mechanizmus demokratického hlasovania posilnený PHA tokenmi. Tiež boli distribuované odmeny z crowdloanu, ktoré však zatiaľ nie je možné predať. Medium Phala

Bifrost aktualizoval svoju sieť na verziu 0.98. Taktiež prebehla distribúcia odmien z crowdloanu. Používatelia si môžu pozrieť tieto distribuované odmeny pozrieť v Dapp Bifristu. Moduly Council & Treasury budú sprístupnené v nasledujúcej aktualizácii a zároveň bude aktívovaný modul Flexible fee. KSM sa bude dočasne používať ako poplatok za spracovanie v sieti, kým nebudú povolené transfery BNC. Súčasne sa povolí prenos VSKSM a vsBond. Medium Bifrost

Vzhľadom na to, že nie je možné detailne opísať všetky vylepšenia a aktualizácie každého projektu (kvôli obrovskému rozsahu), odporúčame vám preštudovať si Medium kanály týchto projektov, na ktorých nájdete detailne popísané všetky aktualizácie. Takisto vám odporúčame sledovať ich Twitter účty, kde pravidelne zverejňujú dôležité informácie.

Ľahký spôsob, ako získať tokeny kvalitných projektov

Ako vidíte vyššie, vďaka crowdloanom viete zadarmo získať tokeny kvalitných projektov. Moonriver dokázal, že takáto investícia môže mať dokonca niekoľko násobnú návratnosť. V ďalšom článku tejto série si predstavíme najväčších kandidátov na výhru ďalších slotov a takisto sa neskôr budeme venovať presným návodom, ako sa zúčastniť jednotlivých crowdloanov, vďaka ktorým získate zadarmo tokeny konkrétnych projektov.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Futbalové kryptomeny – Vznik, využitie a dôvody, prečo môžu byť v budúcnosti úspešné

Pancakeswap výrazne zníži infláciu svojho tokenu – Zamieri CAKE na nové maximá?

Trading boti aktuálne dosahujú najväčšie zisky za posledné mesiace. Vyskúšať si ich môžete aj vy!

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Medium účty jednotlivých projektov

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.