Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Pancakeswap výrazne zníži infláciu svojho tokenu – Zamieri CAKE na nové maximá?

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Najväčšia decentralizovaná zmenáreň na sieti Binance Smart Chain, Pancakeswap, pripravuje veľké zmeny pre svoj token CAKE, ktorý je hnacím motorom pre celú zmenáreň. Plánuje totiž významne znížiť infláciu, čím môže pomôcť k rastu hodnoty.

Komunitné hlasovanie

Týždeň dozadu prišli vývojári Pancakeswapu s anketou, kde žiadali komunitu o hlasovanie v otázke redukcie CAKE odmien pre pooly a LP farmy. Komunita dostala na výber z viacerých možností, pričom víťaz musel mať aspoň 50% hlasov, teda nadpolovičnú väčšinu. Možnosti boli od 0% zníženia – teda žiadna zmena, až po zníženie odmien o 44% a to z 9 CAKE na 5 CAKE za jeden blok.

Pozrite si aj: 5 tipov od Binance, ako zlepšiť úspešnosť na Binance Futures

Ako môžete vidieť v nasledujúcom tweete, komunita sa zhodla jednohlasne – žiada maximálne zníženie odmien a tým aj inflácie. Za túto možnosť hlasovalo cez 90% užívateľov.

***tweet pck

Redukcia odmien o 44%

Spomínaná redukcia odmien z 9 CAKE na 5 CAKE v jednom bloku znamená citeľné, 44% zníženie odmien pre pooly a farmy. Čo sa týka celkovej efektívnej produkcie CAKE za jeden blok, podľa whitepapera je táto hodnota na úrovni približne 19 CAKE. Avšak júlový report Pancakeswapu hlási efektívnu produkciu CAKE už len na úrovni okolo 17 CAKE za jeden blok, vďaka odhlasovanému 10% zníženiu tvorby nových tokenov.

Júlový report Pancakeswap, Zdroj: Pancakeswap

Po tomto znížení sa o necelý mesiac odhlasovalo ďalšie, už vyššie spomínané. V praxi to znamená, že behom necelých 2 mesiacov klesne produkcia nových tokenov z 19 na 13, čo predstavuje zníženie inflácie o viac než 30%. Denne teda už nebude vznikať 501 200 CAKE, ale približne 343 300. Súčet po redukcii však stále znamená ročnú infláciu v desiatkach percent, čo môže trochu brzdiť rast ceny. Na druhej strane, vďaka farmingu a poolom je možné túto infláciu eliminovať a dokonca ešte profitovať a to bez ohľadu na vývoj ceny samotného tokenu.

Pozrite si aj: Farming kryptomien od A po Z – Všetko, čo potrebujete vedieť!

V prípade CAKE poolu je pri aktuálnych cenách a odmenách pri vklade tokenov v hodnote 1000 dolárov ročný výnos približne 960 dolárov, vďaka funkcii auto-compound. Na výber však máte rôzne pooly, prípadne LP farmy. Berte však na vedomie, že najnovšie odhlasované zníženie, ktoré príde do platnosti najbližšie dni, citeľne zredukuje aj odmeny.

Má CAKE šancu na nové maximá?

CAKE dosiahol svoje ATH okolo 45 USD začiatkom mája, kedy viaceré kryptomeny dosahovali svoje maximá a bullrun vrcholil. Počas nasledujúcich mesiacov sa jeho hodnota prepadla o približne 80%, kedy sa na malý moment ocitol pod cenou 10 dolárov za kus. Táto oblasť okolo 10 USD bola zasiahnutá posledné mesiace až 3x, pričom vždy bola vždy rýchlo vykúpená späť. V čase písania tohto článku sa CAKE obchoduje nad úrovňou 20 USD, čo predstavuje +100% od lokálneho minima.

Aktuálne čaká tento token pomerne dlhá a ťažká cesta, kde bude najväčšou prekážkou oblasť medzi 20 až 25 USD, kde cena často reagovala a boli tu vysoké objemy, takže sa jedná o silnú rezistenciu. Avšak v prípade, že trh s kryptomenami naberie druhý dych, tak aj s podporou najnovších udalostí je možné, že CAKE sa cez túto úroveň dostane, pričom v ceste za novým ATH mu bude stáť už len pár zón. Treba však brať do úvahy množstvo faktorov, ktoré nie je možné predpovedať dopredu. Vždy sami zvážte všetky riziká a rozhodujte sa až následne. Z dlhodobého hľadiska však CAKE môže generovať veľmi slušný pasívny príjem. Viac o tejto téme si môžete prečítať v článku nižšie:

Význam stakingu a farmingu je väčší, než si myslíte – V bear markete môžu naakumulovať obrovské zisky

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Autor

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.