Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Na ceste za PolkaDot parachainami: Kusama aukcie (1. diel)

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Keďže sa nám pomaly a nezadržateľne blížia parachain aukcie na sieti PolkaDot, rozhodli sme sa, že pre vás vytvoríme sériu článkov, ktoré vás budú sprevádzať celým týmto procesom a budeme vám prinášať vždy aktuálne novinky z oblasti parachain aukcií, ktoré sú sami o sebe skvelou príležitosťou ako získať zadarmo tokeny kvalitných projektov, ktoré chcú pracovať na sieti PolkaDot ako parachainy.

Na úvod

Postupne sa v tejto sérii budeme venovať konkrétnym projektom, ktoré sa uchádzajú o sloty v PolkaDot sieti. Zatiaľ nie je známy presný dátum, kedy začnú prvé PolkaDot aukcie, no malo by to byť koncom tohto leta, pokiaľ nenastanú žiadne komplikácie. Taktiež sa môžete tešiť aj na podrobné návody ako sa takýchto aukcií bezpečne zúčastniť.

Pozrite si aj: Ripple predstavuje svoju platobnú kartu MasterCard – Tešiť sa môžete na cashback v XRP!

Dnes sa v tomto úvodnom článku série obzrieme späť v čase a zhrnieme si úvodných 5 parachain aukcií na sieti Kusama, ktoré sú úspešne za nami. Zhrnieme si samotné projekty ako aj rôzne zaujímavé štatistiky, ktoré nám poodhalia možný vývoj ceny DOT počas PolkaDot aukcií.

5 víťazov

Prvá pätka, ktorej sa podarilo vyhrať aukciu je Karura, Moonriver, Shiden, Khala a Bifrost. Prvý slot vyhrala Karura, ktorá úplne zdemolovala konkurenciu. Podarilo sa jej totiž ako jedinému kandidátovi vyzbierať cez 500 000 KSM, presnejšie 501 137 KSM od 14 164 ľudí. To predstavuje priemerný príspevok 35 KSM, čo je aktuálne okolo 7000 USD. Zvyšní 4 úspešní kandidáti dohromady nazbierali od svojich podporovateľov 612 052 KSM – Moonriver 205 935 KSM, Shiden 137 020 KSM, Khala 132 280 KSM a Bifrost 136 817 KSM. Všetky tieto projekty krátko po výhre už začali pracovať ako parachainy Kusama. Dohromady sa vyzbieralo a na necelý rok uzamklo 1 113 189 KSM čo predstavuje viac ako 13% všetkých KSM v obehu. Výhra slotu tesne unikla projektu Basilisk, ktorý v priamom súboji s Bifrostom tesne prehral, hoci niekoľko hodín dokonca v piatej aukcii viedol.

Čo nám ukázali aukcie na Kusame

Záujem o účasť v parachain aukciách na sieti Kusama bol väčší, než sa pôvodne predpokladalo. K zvýšenému záujmu nepochybne prispeli aj odmeny samotných uchádzačov v crowdloanoch. Získať zadarmo tokeny kvalitných projektov bola ponuka, ktorú sa množstvo investorov rozhodlo využiť. Dôveru v tieto projekty podčiarkuje aj fakt, že väčšina z týchto tokenov sa ešte ani nedá nikde verejne obchodovať.

Pozrite si aj: Celsius Wallet – Úročte svoje kryptomeny bez starosti až do 10% ročne (+BONUS 90 USD)

Ak sa pozrieme na graf KSM voči BTC z obdobia začiatku prvých aukcií, vidíme že Kusama dosiahla svoje ATH práve v tomto období a to je nutné poznamenať, že Bitcoin bol už v tej dobe na pol ceste smerom dole pričom jeho cena sa hýbala okolo 40 000 dolárov a smerom dole so sebou ťahal zvyšok trhu. Pár dní pred aukciami KSM voči BTC stúpla o viac než 100%. To značilo zvýšený záujem ľudí o KSM, aby sa mohli zúčastniť crowdloanov a získať tak zadarmo nové tokeny.

KSM/BTC 1D, Zdroj: Binance

Napríklad pri konci 4. aukcie, ktorú vyhrala Khala, ponúkal tento projekt za každé delegované 1 KSM ako odmenu 150 PHA. V tom čase to bolo v prepočte na každých 210 USD ste dostali odmenu 120 USD (vzhľadom na to, že PHA sa už obchoduje). Návod, ako sa zúčastniť tejto aukcie sme vám priniesli v tomto článku.

Predpovede vyzerajú pre DOT sľubne

Je ťažké predpovedať aký záujem bude o aukcie PolkaDotu, na ktoré čaká drvivá väčšina ľudí, pretože tam začne ten najväčší súboj. Na viacerých fórach sa ľudia zhodujú, že do Kusama aukcií investovali len malý zlomok toho, čo plánujú poskytnúť na PolkaDot aukcie.

Pozrite si aj: Význam stakingu a farmingu je väčší, než si myslíte – V bear markete môžu naakumulovať obrovské zisky

Ak sa teda naplnia tieto predpovede a očakávania, je možné, že hodnota DOT stúpne o desiatky percent. Už v posledných dňoch patrila kryptomena DOT medzi najziskovejšie kryptomeny. Z top 20 kryptomien podľa kapitalizácie je najziskovejšou za posledný týždeň práve Polkadot.

Či už sa plánujete zúčastniť aukcií, alebo len chcete špekulovať s cenou pri tejto udalosti, je určite lepšie nakúpiť si skôr a tesne pred začiatkom aukcií predávať, keď väčšina len začne nakupovať, ako to už býva zvykom, tí šikovní sa riadia heslom – „buy rumor, sell news“. Viac o tejto na prvý pohľad nenápadnej, ale dôležitej fráze sa môžete dočítať v tomto článku.

V mojej telegram skupine, kde sa venujem primárne trading botom, farmingu a parachain aukciám som na potenciál PolkaDotu prizvukoval v období, kedy sa ceny DOT pohybovali medzi 10-13 USD. Skupina je bezplatná, môžete sa do nej pridať cez tento odkaz.

Zhrnutie

Dúfame, že sa vám úvodný diel tejto série páčil. Jednalo sa viac-menej o zhrnutie aukcií na Kusame, prešli sme si štatistiky a ukázali potenciál, aký poskytujú parachain aukcie na PolkaDote. V ďalšej časti sa bližšie pozrieme na adeptov na výhru slotu v PolkaDot aukciách. Články tejto série budú vychádzať nepravidelne, v závislosti od množstva informácií a aktualít.

Nasledujúci diel

Na ceste za Polkadot parachainami: Druhá vlna Kusama parachainov (2. diel)

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Autor

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.